Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen pici a babám?

Miért ilyen pici a babám?

Figyelt kérdés
2970 grammal és 48 cm-rel született,39.hétre. Holnap lesz 4 hetes és 3200 gr és 52 cm csak. (2600-ra fogyott a kórházban). Csak anyatejes, rengeteget eszik, sok a pisis-kakis pelus, 7-8 pisi legalabb van. Élénk, hangos, egészséges, a vedőnő tegnap látta, mindent rendben talált. De aggódom,hogy lassan hízik. Másnak is volt ilyen? Tejem van,eszik is, nem szeretném tápszerezni,míg nem muszáj. :(

2020. szept. 10. 10:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne muszáj tápszerezni, amikor normálisan hízik? 100-150g/hét hízás a minimum, ami neki bőven megvan + nőtt is. Akkor?
2020. szept. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azért írtam,AMÍG nem muszáj. Csak az összes most szült ismerősöm babája már jóval nagyobb, gyorsabban nő és már mondták is,hogy nagyon picike. Első gyerek, aggódok mindenen még. :)
2020. szept. 10. 10:28
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha rápörögsz a súlyára, ha nem bízol magadban, akkor lesz "muszáj", mert szépen elmegy a tejed a feleslegesen generált stressztől.

Piciként született, sokat folyott, hülyeség másokkal összehasonlítani. Lehet, mindig kicsi lesz.

2020. szept. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igaz, végig picinek mondták. Próbálok kevesebbet aggódni akkor. :)
2020. szept. 10. 10:36
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Nem született picinek, van amelyik 3 kg-val születik, van aki 4 és féllel, semmit nem jelent, van olyan ismerősöm, aki 2500-zal született időre, most már 100 kilós felnőtt, 185 cm. Szülés után általában visszafogynak a babák, természetes dolog. Ha jól értem senki nem mondta, hogy tápszerezni kellene, ne aggódjál feleslegesen!
2020. szept. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, a fiam 57 centivel született, olyan hosszú volt, hogy végigért a kórházi kis gurulós kocsiban... 😅 Viszont az 1 hós státuszon ugyanúgy 57 volt, nem nőtt egy centit sem! Súlyra persze igen, de azzal nálatok sincs gond, hisz hízott 600 grammot ezek szerint, az teljesen oké. 2 hósan 60 centi volt a fiam, onnantól már nőtt, szép egyenletesen. Most 4 éves, 107 cm és 17 kg, makkegészséges ovis kisfiú.


A lányom idén június közepén 49 centivel és 3200 grammal született (időre), az 1 hós státuszon 53, a 2 hóson 58 centi volt. Tehát 9 (!) centit nőtt 2 hónap alatt. És szerintem most is jópár centit nőhetett, jövő héten viszem 3 hósra.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem egyformák, bármikor jöhet egy olyan hónap, hogy nekiindul a növése. De nincs a babáddal semmi gond, hisz nő súlyra is meg hosszra is, ne aggódj!

2020. szept. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A saját ütemében, gyönyörűen fejlődik.

Ne aggodalmaskodj!

Csak magadnak, meg a tejtermelésednek ártasz.

Amíg van elég kakis-pisis pelus, szépen gyarapszik, jókedvű, nem kell aggódnod!


Jó egészséget és gratulálok!

2020. szept. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! <3
2020. szept. 10. 10:49
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a többiekhez. Ezen ne stresszelj, teljesen jól fejlődik, a saját ütemében. Ha a védőnő szerint is rendben van, akkor majd megnő 🙂. Vagy picike lesz, az ovis lányom kisebb egy fél fejjel a korosztályánál, teljesen egészséges, soha semmi baj sem volt, csak alacsony (nyilván a súlya is kevesebb, mint a nála magasabbaknak).
2020. szept. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ne aggódj, én is ezzel csesztem el. Az én babám nem ilyen picin született, csak féladagokat evett minden evésnél már a kezdetekkor és most is 8 hónaposan. El is kezdtem tápszerezni pont ilyen 4 hetes korában, hogy jaj nem eszik eleget. Pedig gyarapodott rendesen. Hát tápszerből sem evett többet, a tejem meg pikkpakk elment.
2020. szept. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!