Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 Hónapos ikerfiaim közül...

5 Hónapos ikerfiaim közül egyik valószinű tejallergiás. Ilyenkor csinálnak erre allergiavizsgálatot? Ilyen kis korban? Jár erre az emelt családi pótlék?

Figyelt kérdés
Nem feltétlen a pénz miatt kérdezem mert természetesen a gyermekem egészsége a legfontosabb hanem mert ami járna az járjon ! Nekem ne az államnak!
2010. aug. 6. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Két éves koráig nem tudják igazolni a tejallergiát. Utána igen, és akkor kell róla nyilatkoznia a szakorvosnak, hogy kapd az emelt pótlékot. De kérdezz rá egy allergológusnál, majd ő pontosan tájékoztat.
2010. aug. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem régen olvastam itt a neten,hogy 2-3 éves kor előtt felesleges az allergia vizsgálat,mert nem mutatha aki az allergia okát. A gyógyszer pedig konzerválja az allergiát. Okosabb,ha kis adagokkal kezdve, fokozatosan emelve szoktatják a szervezetet az allergénnek gondolt dologhoz. A szervezet így tud ellenanyagot termelni.


Ez azért is igaz lehet,mert egy ismerősöm a kemo után allergiás lett egyes ételekre,a meggyengült immunrendszere miatt. Az orvos az immunrendszer megerősítése után azt javasolja,hogy fokozatosan szokjon újra hozzá az ételhez.

2010. aug. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Utolsónak teljesen igaza van.


DE!! Csak akkor jár emelt CSP, ha a tejallergia TARTÓSAN fennáll. Vagyis, ha most (vagy majd 2 évesen) csinálnak egy allergia vizsgálatot és beigazolódik az allergia, akkor még nem fogsz több CSP-t kapni. Kell várni egy vagy két évet és ha még akkor is fennáll, akkor jár az emelt.


És mégegy DE!! Próbáld majd inkább tényleg hozzászoktatni a fiad a tejtermékekhez. Az én fiam is 5 hónapos, csúnya ekcémás, valószínű, hogy a tejtől. Anyatejes, eleite én is ettem sajtot, stb, de amióta nem, mintha javulna. Nálatok mik a tünetei?

2010. aug. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Konkrétan a tejfehérje allergia az,ami kizárólag a nagyon szigorú diétától múlik el,úgyh annál csak a gyógyulás idejét tolja ki a rendszeres kóstoltatás.
2010. aug. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!