Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a párja külföldön...

Akinek a párja külföldön dolgozik, akkor nekem nem jár a gyes, és családi pótlék?

Figyelt kérdés
Most szeptemberben született a kisfiunk.
2011. okt. 21. 11:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Neked attól miért ne járna? Te itthon vagy és itthoni bejelentett lakcímed van. Én párom is külföldön dolgozik, de én ugyanúgy kapom a családit és a gyedet. 6 hónapos a kisfiam
2011. okt. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Párom Németországban dolgozik, és Magyarországon lakom. Nem vagyunk házasok, sem élettársi viszonyról nincs papír, de a gyermek az édesapja nevét kapta. És most hogy intézem a gyest, közölték elbírálják, mert lehet hogy az apa külföldi munkája miatt nem jár nekem gyes:( Ez tényleg így van? Más sem kap akinek külföldön dolgozik a párja?
2011. okt. 21. 12:26
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A gyes akkor is jár, ha történetesen azt sem tudod ki a gyerkőcöd apja. Neked jár a gyerek után és apukához ennek semmi köze. A családit is Te kapod, tehát ahhoz sem kell apuka.
2011. okt. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor ezt nem értem. Most hívtam az Államkincstárt és ma mondták hogy felküldik Pestre, és ott bírálják el, de nem biztos hogy kapok. Én sem értem.
2011. okt. 21. 12:58
 5/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Szép lenne ha nem kapnál... ezt nem tehetik meg. Honnan tudják, hogy együtt vagytok például. Élhetnétek külön és "csak" a baba közös. Szerintem ilyen nincs. Mi sem vagyunk házasok.
2011. okt. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Micsoda???? Ne hagyd magad, ilyen nem létezik. Te Mo-on laksz, és a gyerek is, magyar állampolgárok vagytok, igenis jár Neked a juttatás! Az apa külföldi munkájának ehhez semmi köze! Vagy valami hozzá nem értő emberhez kerültél, vagy csak próbálkoznak, hogy kevesebb segélyt kelljen kiosztani az államnak, nem tudom, de, hogy ilyen nincs, az biztos. Kell, hogy kapjatok. Várd meg, hogy mi lesz az elbírálás, lehet, hogy csak valamit benézett az ügyintéző.
2011. okt. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Persze nem hagyom magam. Ami jár, az jár. Majd megírom mi lett a bírálat eredménye. Már 1 hónapja beadtam a papírt.
2011. okt. 21. 13:25
 8/13 anonim ***** válasza:
Megnéztem az államkincstár oldalán, hogy milyen esetekben nem jár a gyes, és szó nincs ilyenről, hogy az apa hol dolgozik. Szóval valamit nagyon sumákolnak. Felháborító! Majd írj, ha lesz eredmény, kíváncsi vagyok.
2011. okt. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

azt fogják kivizsgálni, hogy németországból nem igényeltél-e. meg lehet játszani azt is, de 2 helyről nem kaphatsz támogatást. az persze más kérdés, hogy németországban a csalást szigorúan veszik így nagy kakiba lehetne kerülni.


szóval a lényeg., hogy jár neked a gyes, vizsgálják ki, nem lesz károd belőle. de ne hagyd magad :)

2011. okt. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek. Mindenképp írok.
2011. okt. 21. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!