Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akit...

Van itt olyan anyuka, akit nagyon megviselt hogy gyereke született?

Figyelt kérdés
Tudom bárkinek is mesélnék az érzéseimről eléggé elítélnének, hogy hogy érezhetek így. Huszonéveim vége felé járok szóval pont időben vagyok ahhoz, hogy gyerekem legyen, de én még mindig nem érzem magam késznek rá, hogy ilyenkor szültem először. Ha tehetném várnék még egy pár évet hogy lelkileg és fizikailag is megerősödjek ehhez. Az a furcsa, hogy problémamentes terhességem volt 40.hétre szültem és sose voltak rosszulléteim. Ezerszer jobban végigcsinálnám újra a terhességet szülést. Tudtam hogy nem lesz egyszerű szülés után de nem hittem volna hogy ez ennyire meg fog viselni. Párom akart igazából mindig is családot, és mikor összejöttünk az elején még védekeztünk utána pedig már sose akart. Mindig mondta így soha nem fog összejönni a baba. Nem voltunk 2 éve együtt de másfél évre rá terhes lettem hirtelen. Mindig azt hittem nekem sose lesz olyan egyszerű teherbe esni mert mindig megjött rendesen a menstruációm mégha nem is védekeztünk. Aztán egyszer csak meglepett hogy késett. Hiába mondtam neki vigyáznunk kellene mert előbb utóbb össze fog jonni. Ő mindig is akart így nem érdekelte hogy hogyan fogjuk felnevelni mikor még együtt se éltünk úgy igazán. A szüleivel sokat küzdöttem mivel nem engedték hogy albérletbe költözzünk és oda szüljek illetve a párom se akart. Sajnos kénytelen voltam hozzájuk költözni, amit egy idő után megszoktam de amint megszületett a kislányunk sokminden megváltozott. Hármasban sokkal jobb lenne élnünk de ő családi házat akarna venni. Erre meg sok idő míg összejön a pénz és az építkezés sem olcsó. Az eljegyzés és házasság is a baba miatt történt úgy érzem hiszen a szülei is azt akarták hogy rendes családba szülessen. Viszonylag jó volt a kapcsolatunk míg meg nem született a kicsi de most alig jut időnk egymásra és hónapok óta nem mozdultam ki otthonról és az etetések miatt nem tudunk menni nagyon sehova. Örülök hogy a kezdetektől segítenek a szülei de így is nagyon kimerültnek érzem magam. Egyáltalán nem érzem magam boldognak mert folyton csak itthon vagyunk és nem történik nagyon semmi velünk. Lesz jobb a helyzet ahogy nő vagy ez csak még rosszabb lesz? Egyébként mindig is nyugis zárkózott típus voltam aki szeret sokat pihenni egyedül lenni és emiatt nem tudok vidám szórakoztató lenni a kicsivel. Tudom hogy nincs visszaút hiszen ő nem kèrte hogy megfoganjon de fogalmam sincs hogy fogok megerősödni határozottabb magabiztosabb lenni . Úgy érzem lehet ilyen személyiséggel nem való nekem az anyaság.
2020. szept. 16. 10:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Illetve még annyi hogy jól esne más első babás vagy tapasztalt több gyermekes anyukákkal beszélgetni. Kíváncsi lennék van e olyan aki hasonlóan érez.
2020. szept. 16. 10:11
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem vagy egyedül. Nagyon nagyon sokan éreznek így, hisz nem könnyü ez az elején. Egyre jobb lesz, ahogy telik az idő.
2020. szept. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
Ez aztán a tudatos családtervezés...
2020. szept. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

Munkád van? Amit leírtál, abból teljesen kiszolgáltatottad magad, mások mit ötletelnek felőled, pl. hogy mikor csináljanak neked gyereket, hogy mikor házasodj, hogy hol lakj... mindez csak úgy megtörtént veled, mint valami kellékkel...? Persze, hogy zavar, hiszen nem kisgyerek vagy, akit ide-oda visznek, hanem egy felnőtt nő, aki úgy lett más életéért felelős, hogy még a sajátját sem irányítja.

Babával járjatok el nagyokat sétálni, nézz ki akár interneten programokat a kiállítástól a kiránduláson át a babás mindenfélééig, találkozz a barátnőiddel vagy ha nincs, keress hasonszőrűeket a környékeden, p. hobbi alapján... és beiratkozhatsz valami önképzőkörre nyelvet tanulni vagy sportolni vagy bármi más, ami hasznos lehet... később mehettek majd játszótérre, és hát gondolom, ha bölcsibe adod, dolgozhatsz is, és akkor majd mindig történik valami.

2020. szept. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Idővel könnyebb lesz. Az eleje a legnehezebb. Kitartás!
2020. szept. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Esküszöm ezt olvasni is rossz volt, te miért viselkedsz úgy, mint egy feltörlőrongy, ez neked miért jó? Nem akartál gyereket, de azért hagytad, hogy felcsináljanak, nem akartál együtt élni anyósékkal, de azért odaköltöztél, nem akartál házasságot, de azért egybekeltetek, és lényegében nem akartál semmit az egész életedből, ami megtörtént, és most csodálkozol, hogy mindez nem okoz neked örömet? Áh bakker, tudom hogy támogató választ kéne írni, mert így csak lepontoznak és azt hiszed nem tudom reálisan felmérni a helyzeted, pedig igazából csak egy idióta vagy, akinek kezébe kéne venni a saját életét, és akkor még örömöd is lelnéd benne.
2020. szept. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Most komolyan, egy ilyen kapcsolatba ilyen háttérrel minek kellett gyereket szülni!!!??!!

Miért szaporodik mindenki a semmire!?!

2020. szept. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
A lányom 2 éves, mi saját házban élünk 3-an, a kutyával együtt 4-en, és én itthonról dolgozok is, sokat járunk el, kirándulás, wellness, családi programom, étterem stb. De én is így érzem magam mint te. Sokszor fáradt vagyok játszani, nincs kedvem játszótérre menni már megint, legszívesebben csak leülnék olvasni, de nem lehet nyugton..Engem megviselt. De egyre jobb, azt mondom, mert már egyre okosabb a kicsi, és egyre könnyebb vele.
2020. szept. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem nem a gyerek baj, hanem a körülmények. Én utálnék másnál lakni. Ha lenne saját életetek, a saját kis családodnak, akkor biztosan más lenne. Ilyen körülmények között szerintem senki sem érezné jól magát. Mi az, hogy nem engedik, hogy albérletbe költözzetek? Nem vagytok gyerekek.

Költözzetek el, ne a csodás házra várjatok. A párodnak meg a te társadnak kéne lennie. Együtt kéne terveznetek. Nem azt csinálni, amit apuci, anyuci mond neki.

Ez a kapcsolat nem jó! És nem a gyerek miatt.

2020. szept. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
+1 a 9-hez. Miért a gyerekszületésre fogod? A párkapcsolatoddal van a probléma.
2020. szept. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!