Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nőgyógyász feleségek hogy...

A nőgyógyász feleségek hogy szülnek?

Figyelt kérdés
Kell nekik másik orvoshoz járni? És szülésnél az Apuka, ugyanúgy a kismama fejénél szurkol? Hogy bírja ki, hogy ne szóljon bele a szülést levezető orvos munkájába :) ? Tud mesélni nőgyógyász feleség? Vagy van Ismerősötök?
2010. aug. 7. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Más dokihoz járnak.

a saját férjük ilyenkor ugyanúgy izgul.

2010. aug. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez jó kérdés,erre én is kiváncsi vagyok:)

Csak egy történet:mikor én szültem egy éve,bent feküdtem a terhesosztályon előtte,kétágyasban,és a szobában nem volt jó a mosdó,hiába rimánkodtam h csinálják meg.Utánam,mikor elkerültem onnan,jött egy kismama,akinek belgyógyász volt a férje egy másik kórházban.A csap másnapra működött.Persze nem akarok senkit sem megbántani,és rosszindulatú lenni,csak erről a kérdésről ez jutott eszembe.

2010. aug. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én dokimnak nem rég született a harmadik pici. Ő vezette le a szülést, utána meg jött rendelni. :) A terhesgondozást is ő csinálta a feleségének.
2010. aug. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokták engedni, hogy a férj végezze a terhesgondozást és nem is szülhet a férjénél a terhes felesége, etikai szempontból elég érdekes szitu lenne. persze, vannak egyenlők és egyenlőbbek... meg olyan orvosok, akik nem csak a saját tévedhetetlenségükben hisznek. Képzelj el egy komplikált szülést! ha a férj vezeti, közben meg izgul, hogy mi lesz a feleségével és a babával... nem igazán lenne jó ez a szitu. Ők tudják, kiben bíznak meg, ahhoz jár az anyuka terhesgondozásra és nála is szül... a szülőszobán meg ők, mint "apuka" vannak jelen, szóval hallgass a nevük... ők se viselnék jól, ha az ő szülésvezetésükbe beleszólna más, akár legyen az egy hozzáértő.
2010. aug. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az utlosó leírta. Nem szokták engedni.
2010. aug. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Miért lenne etikai szempontból érdekes?

Értem amúgy az érveket, és egyet is értek, de szerintem etikailag pont tökmindegy.

2010. aug. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Etika= erkölcs. Ha bármi probléma adódna a terhesség vagy a szülés alatt a saját feleségét kezelő, saját feleségének szülést leveztető apuka-szülész nem biztos, hogy nyugodt tudna maradni, hideg fejjel tudna dönteni... ezért nem etikus. Kicsit túlzó a példám, de talán rávilágít az etikai kérdésre: Ha szülés alatt olyan komplikáció történik, hogy dönteni kell a baba vagy az anya élete elsődleges, szerinted az apa tudna ésszerűen dönteni??
2010. aug. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Értem én! Eddig is értettem. De ez még mindig nem etika. Max. akkor lenne, ha egy csoportos szülést kellene levezetnie, ahol részt vesz a felesége is.
2010. aug. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Off:az erkölcsbe nem csupán a közerkölcs tartozik bele, ide tartozik a jogi, orvosi, stb erkölcs is. Az erkölcs nem csupán az emberek közti viselkedés normáit (pl. többes szülést nem vezethet, ahogy te írtad) fedi le, hanem magát a viselkedési normákat az egyes tudományterületeket művelő emberek körében is. épp azért írtam a példát a választásról... az orvos apuka szerinted mit választana? Mennyire tudná hideg fejjel ott átgondolni? Nem akarok vitatkozni, csak kicsit szeretném, ha látnád, hogy az etika nem csak a köznapi értelemben vett viselkedési szabályokat jelenti.
2010. aug. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Oké, meggyőztél! :)
2010. aug. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!