Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Budapesti kismamák, mennyit...

Budapesti kismamák, mennyit kell adni a fogadott nőgyógyász dokinak? Megéri fogadott dokival szülni, vagy menyjek ügyeletre?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 8. 14:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szia! A fogadott orvos általában megmondja, hgy mennyit kér. Az, hogy megéri-e, azt neked kell eldöntened, itt bisztosan megoszlanak a vélemények. Én ügyeletes orvosnál szültem, és nagyon meg voltam vele elégedve.
2010. ápr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Általában a magánrendelés tarifájának a 10-szerese szokott lenni. Nekem nagyon megérte fogadott dokinál szülni. A férjem éppen külföldöm volt mikor beindult a szülés. A doki egész éjjel bent volt velem a szülőszobában, beszélgettünk, kártyáztunk és sokat nevettünk. Bár állatira fájt a vajúdás (főleg a vége felé), nagyon szép emlék maradt. Legközelebb is szívesen szülnék nála, csak azóta sajnos nyugdíjba ment.:-(
2010. ápr. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

attól függ, h mit szeretnél, ha jobban érzed magad, h van egy orvosod, aki bejön, akkor fogadj, meg kell kérdezni és megmondja a tarifát, nem szégyenlősek, ált a vizsg 10X-e és gyakran ecélból a magánrendelésére vesz fel

ha nem aggódós vagy, nyugodtan szülj ügyeleten, azok az orvosok is általában valakinek a fogadottjai, nincs ilyen kategória h ügyeletes csak.....nálam az orvos csak dísznek volt, a szülésznő irányította őt is

2010. ápr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én négyszer voltam a 10 ezer forintos magánrendelésen és 20 ezret adtunk a szülés után - azt mondta, amennyit gondolunk. Nem kevesellte. 5 napig voltunk a kórházban, minden nap meglátogatott, a 6 hetes kontrollon is rendkívűl kedves volt. Nagyon elégedettek voltunk, de nem értünk egyet a hálapénzesdivel. Szerencsére nem csak pénzéhes orvosok vannak.


Én azért is örültem a választott dokinak, mert fiatal nő, akinek ráadásul 2 gyereke van, tehát a saját bőrén is tapasztalta, milyen a szülés. Ügyeletnél lutri, kihez kerülsz. Szülés után láttam az egyik szobatársam orvosát, iszonyú szétszórt volt, ráadásul tapintatlan. 9 hónap alatt, azért kiderül, mennyire megbízható.


Az is jó, hogy van kit felhívni terhesség, vajúdás alatt, meg amikor már otthon vagy. Nekem többször is voltak kérdéseim. Persze akár egy jó védőnő is segíthet.


Neked mik az érveid mellette és ellene?

2010. ápr. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az igaz, h a dokim csak kb háromszor jött be vajúdás alatt, a kitolásnál is a szülésznő végezte a dolgok tevőleges részét, de megnyugtató volt, hogy egy olyan ember volt velem, akinek a szaktudásában megbízom.
2010. ápr. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Van, aki csak szülésznőt fogad, az olcsóbb is. És nem néznek ki a kórházból, ahogy néha teszik, ha nincs ott se kutyád, se macskád.
2010. ápr. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Bennem is van egy ilyen félelem, hogy kinéznek...Magánorvoshoz jártam eddig, akiben nagyon megbízom, de ő magánklinikán vezet szülést. Erre nincs pénzünk. Ajánlott egy kollegáját egy állami korházban. Kedves volt, a vizsgálat után kérdés nélkül közölte a tarifája 100.000 ft.

Azért kérdeztem, mert tényleg nem tudom, hogy ez átlagos-e ez az összeg, vagy tulzás.(Első baba.)

Természetesen számítottunk rá, hogy van tarifa, de max. 70.000-80.000 ft-ra gondoltunk. Csak kölcsönből tudtuk volna ezt is megoldani. (Pedig több évig taultam, mint egy nőgyógyász, de úgy tűnik rosszul választottam.)

El vagyok keseredve.

Valahogy bizalmatlan vagyok ezzel az orvossal szemben.

Nem tudom mit tegyek.

2010. ápr. 8. 16:21
 8/16 anonim ***** válasza:

Én írtam az utolsó 3-at. Szerintem pénzkidobás ennyit dokira költeni. Pláne kölcsönből... Olyan sok dologra lesz így is szükségetek!

Teljesen fel vagyok háborodva, hogy van orvos, akinél így mennek a dolgok. Illetve, hogy ez az általános.

Szerintem fontos, hogy jó kórházat válassz - nálam ez volt az első lépés -, aztán egy orvost, aki nem zsebel ki teljesen és megbízol benne.

Szülés után egyébként alig fogod látni az orvosodat, mások fognak veled és a babáddal törődni.

Ha gondolod, írj privát mailt, megadom az enyém számát, meg a kórházról ís szívesen írok. Bocsánat, nem akartam tolakodni.

2010. ápr. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én is első kisbabámat szültem nemrég... Úgy volt hogy a magándokimnál szülök, de nem így alakult (nagyot csalódtam, mert nem volt hajlandó bejönni a szülésre). Végül ügyeleteseknél (váltásban) szültem. A választott szülésznőm Kecskeméti Vera(Szt.Imre) viszont kincset ért és tökéletes választás volt!!! Végig velem volt, segített és lényegében ő vezette le a szülést. Ha semmi gond nem volt a terhességeddel és a szülés is rendben zajlik, a dokinak nagyon kevés szerepe van a szülésnél. Engem nem varrtak, mert gátvédelemmel szültem, de úgy tudom a varrást a doki csinálja például.. de nálam csak benézett a szülés közben. Sokat spóroltunk így a dokin :-) Üdv: 7,5 hós kislány anyukája
2010. ápr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem egy átlag budapesti szülés most 50-100 e közé esik, sztem a 100 kicsit sok azért. Az én orvosom, amikor rákérdeztem, azt mondta, "amennyit gondolok", ő ezt nem mondja meg, ami korrektebb, látom majd, mennyit lesz ott, milyen a hozzáállása stb, nem úgy, mint korábbi orvosomnál, aki első szülést hosszabbnak vélt, így csak az utolsó 10 percre ért be, érzéstelenítés így semmi, és az ügyeletes se nézett rám. akkor már inkább az ügyeletes.. Még így is vacillálok, mert annyira felesleges pénzkidobásnak tűnik minden efféle hálapénz, annyi helye lenne, csak hát valami biztonságérzetet ad, ha van egy fix orvos.
2010. ápr. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!