Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire nagy gond, hogy meg...

Mennyire nagy gond, hogy meg nem mond egyetlen szot se?

Figyelt kérdés

Szoktak mondani h ki ebben ki abba fejlodik gyorsabban. Hat az en kislanyom egyikben se:) mozgasfejlodese se tul gyors 14 hosan tanult meg onalloan jarni es most 15 honaposan egyetlen megveszekedett szot se mond sot!!! Sokszor erti amit mondok es teljesiti a kereseimet(add ide stb) de vannak dolgok amiket mar millioszor hallott de meg mondig nem rrti pl hol az orrod, cica meg ilyesmi. Hallasa amugy tokeletes

Ez mennyire gond?


2020. szept. 26. 22:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Engem is érdekelne...


Lányom 13,5 hós.


Nem megy és 1 szót sem mond.


Hivatalosan 18 hóig kell elindulni és 2 évesen kell tudni 20 szót, beleértve a hangutánzókat. Szóval ebbe bőven beleférunk még.


Érteni nálunk is ért sokmindent

2020. szept. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
14 hónapos kisfiam se mond semmit. Brümmög, ha fűnyíró lát, kB ennyi. Érteni egyre több mindent ért, de beszélni nem akar. Persze a maga kis nyelvén sokat dumál. Mondjuk ő 10 hónaposan kezdett járni, így nem is számítottunk rá, hogy hamar kezdene beszélni.
2020. szept. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon ráér még, ne aggódj.
2020. szept. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Az én gyerekeimnek 2 évesen nem biztos hogy megvolt a 20 szó.

Lassan 3 évesek és be nem áll a szájuk. Főleg a lányomnak. Én sok mindenen aggodalmaskodtam, ezen nem. Az emberek nagy része el volt hűlve hogy másfél évesen nem beszélnek?!😱

Mondom NEEEM😱😱, hát nem ráérnek?!🙄 2 évesen nem beszéltek csak pár szót, akkor már kb UFO-nak néztek.

S lám, ma már reggeltől estig dumálnak😉

2020. szept. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Nem gond, ráér. Az én fiam se szólalt meg ennyi idősen. 1,5 évesen is csak pár szava volt. 2 évesen se több de nem küldtek még sehova, gyerekorvos annyit mondott így legyen státusz 2,5 évesen is. Akkor már beszélt.
2020. szept. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
46%

"Hat az en kislanyom egyikben se:)"


Szegény gyerek, ha már az anyja is így látja...

Vazze, 14 hónaposan elindulni nem számít lassúnak! 🙈 A középérték 15 hónap! Tudod, mit jelent ez?

2020. szept. 27. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolso en nem azt mondom h a szerintem a gyerekem el van maradva v bena... hanem azt h se a beszedben se a mozgasban nem fejlodik gyorsan. Hanem atlagosan. Ez teny. Ez nem velemeny kerdese hanem teny. Ettol meg nem tartom ugyetlennek. Azert ezt leszogeznem.
2020. szept. 27. 07:53
 8/13 anonim ***** válasza:
41%
És? Az átlagos a jó. Nem a gyors. A gyorsból mindig több probléma adódhat, mint a lassúból.
2020. szept. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mit kotekedesz?😂😂 megkerdeztem h rendben van e h a lanyom meg egy szot se mond de kozben latom h mas vele egykoruam meg igen. Kivancsi voltam h ez atlagos fejlodese mint pl a mozgasa is, vagy ebben mar kicsit lemaradottabbnak szamit. A valaszokbol kiderult h normalis. Nem ertem miert kell bunkozni szar eleted lehet h a semmibe is belekotsz
2020. szept. 27. 09:45
 10/13 anonim ***** válasza:
8%
Nincs rendben, le van maradva, egyéves korra elvárt az első értelemmel, következetesen kimondott szó. 18 hónapos korra 5-10 szó.
2020. szept. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!