Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiamnak állandóan tátva...

Kisfiamnak állandóan tátva van a szája. Normális ez?

Figyelt kérdés
A babám napok múlva 9 hónapos, és folyamatosan nyitva van a szája. Születése óta. Nem csak akkor, mikor bambul, vagy csodálkozik, hanem szinte mindig. Be tudja csukni, eszik rendesen, orrán kap levegőt, nem igen volt még taknyos soha, de már kicsit kiborít, mert a nyála nonstop folyik, sőt, ömlik. Nem csak a fogzás miatt, mindenki ezt mondja körülöttem, hogy jaj, jön a foga, de én nem hiszem, hogy születése óta megállás nélkül ez lenne a probléma. Ha mászik a földön, húzza maga után a nyálcsíkot, van hogy elcsúszik rajta..a ruhájáról már ne is beszéljünk, a hasáig csurom nyál perceken belül, de hiába öltöztetem át, hogy meg ne fázzon, 10 perc múlva kezdhetem elölről..Nyálkendője hiába van, az is átázik hamar. Hónap elején megyünk dokihoz, rákérdezek majd, de szeretnék tanácsot kérni, hogy más is járt - e ebben a cipőben, mennyire normális ez,és ha nem az, akkor mi lehet a gond?

2020. szept. 26. 22:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem teljesen normális. Igaz, az én fiam 7 hónapos, de amióta megszületett, főleg "régebbről" nagyon nagyon kevés olyan képem van, amin esetleg csukva van a szája. Mostmár többször, de ez nekem is érdekes volt
2020. szept. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Egyaltalan nem normalis, surgosen vidd orvoshoz!
2020. szept. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Gyógypedagógus vagyok és a főiskolán a lelkünkre kötötték, hogy a nyáladzó gyerekeket irányítsuk mihamarabb neurológushoz.
2020. szept. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon sok tati szájú gyerek van, az öcsém is az volt még alsós korában is 😊 és a lánya is az, meg ő is alsós. Remélem később ő is kinovi, mert valóban olyan kicsit bamba képe lesz tőle.


A túl sok nyalrol nem tudok mit mondani, fogzás alatt teljesen normális.

2020. szept. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%

Mandulától is lehet amúgy ilyen.Nem szuszog hangosabban ha alszik? Kérdezted a gyerekorvosotok?

DE ettől függetlenül a lányom pld 2 hónapos korától mindig úszott a nyálba szó szerint és kutya baja.Fogzástól tényleg így cafog nekik:)

2020. szept. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A nyelve nem nagyobb? Az is sok minden miatt kialakulhat, és tátott szájat eredményez.


Azért én 1-2 szakembernek megmutatnám.

2020. szept. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Ajaj! Tényleg mandula megnagyobbodása lehet a kicsinek - és a neurológus szakorvos IS KIVÁLÓ ÖTLET!!!


Sosem zárható ki sajnos egy központi idegrendszeri fejlődési rendellenesség - semmilyen életkorban.


Orvosi ügyelet vagy háziorvos? Mióta vannak ezek a tünetek? (Védőnő jár hozzátok rendszeresen? Neki már tettél említést a fokozott nyálelválasztásról?)


Ui: születési trauma miatt is kialakulhatott ez a "tátott száj" szindróma. Oxigénsátorba/lélegeztetőgépre nem volt kötve a picur a világra jövetele után? Természetes szülés volt, vagy császár? Vérképet mikor csináltak nála utoljára? Újszülöttkori első laborértékesi mennyire voltak rendben?

2020. szept. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Jav: újszülött kori első laborértékelési EREDMÉNYEI akart lenni. Arról érdeklődtem volna. Elnézést a fogalmazási hibáért.
2020. szept. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Egészen kiskora óta fennállnak ezek a tünetek, eddig nem kérdeztem rá se védőnőnél, se dokinál, mert azt hittem csak egy hóbort és majd kinövi, de már egyre jobban zavar.

Nem nagyobb a nyelve, teljesen rendben van

Háziorvostól fogom kérdezni jövő hónap elején,mit tehetnék.

Védőnő sajnos a vírus miatt nem jár, telefonos egyeztetések vannak.

Hüvelyi szülés volt, a baba teljesen rendben volt, a laboreredményeket is majdhogynem tökéletesnek mondhatom, de labort csak a kórházba szülés után csináltak neki. Egyedül annyi probléma volt vele, hogy besárgult az utolsó kórházi napon

2020. szept. 27. 13:58
 10/11 anonim ***** válasza:

Tele van az orra?

Mandula?

V csak bamba ?

2021. jan. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!