Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet anyóst burkoltan...

Hogy lehet anyóst burkoltan felvilágositani, hogy egy 5 hónapos babával lehet játszani is, nemcsak cipelni?

Figyelt kérdés

Állandóan kiveszi az ágyból, nem beszélget vele, csak nézi, mosolyog rá, max annyit mond h szia, de szép vagy!

Falra mászok tőle.


2008. nov. 28. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
72%

HÁÁÁÁÁTTT!

Nagyon is át tudom élni a helyzetedet mert én UGYAN ÍGY voltam velük,aztán nekem úgy sikerült,hogy szó szerint állandóan vitatkoznom kellet velük,ugyhogy az első fél évben minden voltam csak jó nem,hogy ők nem foghatják a gyereket úton útfélen ezt mondták mindenkinek,de engem nem érdekeltek!

Sajnos hiába magyaráztam nekik azt,hogy nem szeretném ahhoz szoktatni,hogy ölben maradjon csak el mert én már a jövőre is gondolok,hogy egy 7-8 kg os gyereket az ember nem bír órákig cipelni+mellette a házimunkát is megcsinálni,meg amikor már cseperedett nem is tudtam sokáig fogni mert a szülésnél megfeküdte a bal oldalam és,ha tovább fogtam begörcsölt a derekam,de ők persze ezt sem értették meg,ugyhogy tényleg szó szerint állandóan fojt a vita emiatt,de a mai napig nem bántam meg az akkori döntésemet,most már 2 éves a kisfiam és nagyon szépen eljátszik egyedül és Hála az égnek amikor 1 éves körül volt sosem hisztizett,hogy ölben legyen inkább ő maga akart mászni,menni büszke voltam rá nagyon,főleg akkor amikor megszült a szomszédunk és ők annyira kézbe szoktatták a gyereküket,hogy tényleg nem tudtak vele babakocsival menni 300m-ert mert már bömbölt nekik,amikor kérdezte,hogy én hogyan csináltam,hogy nem lett ilyen az én gyerekem csak nevettem és azt mondtam neki,hogy már attól a naptól kezdve így neveltem amióta a kórházból hazajöttünk és nagyon nehéz út vezettet idáig,de megérte!

Úgyhogy fel a fejjel és én a saját tapasztalatom alapján mondom,hogy megéri emiatt akár napokon át is vitatkozni,mert tényleg amikor majd lesz 10 kg akkor mi lesz,ha állandóan ölben kel cipelni!


2éves kisfiú és 4 hónapos terhes anyuka

2008. nov. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. nem tudom miért nem értik meg h ő a mi babánk, nem az övék. Megpróbálom először szépszóval aztán... :-)
2008. nov. 28. 13:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél elő egy szép színes mesekönyvet add az anyósod kezébe, hogy nézegessék együtt. Meg meséljen a babának a képekről. Az én anyósom is elég gáz, de még jó hogy ritkán jön. Falra tudok mászni tőle.kb havonta jön és akkor felborul az egész napirendünk. Múltkor itt hagytuk hogy vigyázzon rá, ha éhes adjon neki egy kis banánt. Ha álmos tegye be az ágyába és elalszik magától. De ő nem tudom mit csinált a gyerek 2 napig nem akart enni semmilyen gyümölcsöt és nem az ágyába altatta, hanem sétálgatott vele meg ringatta. Na meg is lett az eredménye, vagy 4-5 napig nem volt hajlandó délután máshogy aludni. Inkább nem aludt. Mikor mondtam neki, csak annyit mondott, hogy ő ritkán látja és kell egy kis extra kényeztetés. Persze nekünk már az elején azzal jött, hogy nehogy elkapassuk, hogy velünk aludjon. Hihetetlen egy nőszemély.
2008. nov. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Egyszerűen mutasd meg neki hogy hogy szoktatok játszani.

Én is szoktam, "nézd mama, mit tudok én... "

"nézd mama így szoktunk mi játszani"

"nézd mama ezt imádja a lányom..."

stb

teljesen egyértelmü

2008. nov. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%
Pontosan úgy ahogyan most itt leírtad. Kedves "mama" a gyerekkel lehet és kell is játszani, kommunikálni. Például mondókákat mondani, dalolni, hinta-palintáztatni a levegőben, rázogatni a csörgőjét, vagy mesélni neki a kedvenc plüss játékával. Ha így sem érti akkor szellemi toprongy szegény. A "burkolt" felvilágosítás az ilyen embereknél semmit nem ér. Mondd el neki egyértelműen és félreérthetetlenül. Én legalábbis nem tudom tolerálni az ilyen és ehhez hasonló mentalitással rendelkező embereket.
2008. nov. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!