Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülök, ti a gyermekeiteket...

Szülök, ti a gyermekeiteket hány évesen kezditek el felvilágosítani a szexről?

Figyelt kérdés
2010. dec. 2. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
1 évesen
2010. dec. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom még. Amikor elkezdi majd kérdezgetni, hogy hogy lesz a baba :)
2010. dec. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
minnel hamarabb, annal jobb, persze mindig a koranak megfelelo modon eloadva
2010. dec. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

2. vagyok, persze, igen, korának megfelelően, én is így gondoltam :)


Ma a 23 hónapos lányom az alábbiakat mondta:


Anya, a fiúknak kukijuk van? (mondom igen). A lányoknak meg nunijuk? (mondom igen)... kérdezem tőle, és apának akkor mi van? néz, néz, elgondolkodva, majd kiböki: "szeme"! :)

2010. dec. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Az előtte, válaszoló aranyos. Valahogy így kell csinálni, hogy minden kérdésére kell válaszolni őszintén és nyíltan. A felvilágosítás ne egy beszélgetés legyen, hanem egy folyamat. Nagyon fontos, hogy a nemi szerveket is mindig megnevezzük a gyerekek szavaival, pont úgy, ahogy az előttem válaszoló is írta. Pl. punci, nuni, vagy fütyi, kuki. Ki hogy nevezi.
2010. dec. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
* előttem válaszoló. Bocsánat. A 07:22-es voltam.
2010. dec. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Oviban...amikor közösségbe mennek már érdekli őket a téma...mmint előtte is, de egy 1-2 évest még nem úgy kell nézni:)
2010. dec. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Az én lányom 7 éves és ugy voltunk vele hogy ne az iskolában hallja.Kérdezgetett mi meg leültettük és elmondtuk neki finomitott verzioban hogy mi hogy történik.Persze nyomatékosan mondtuk neki hogy ezt a felnőttek csinálják amikor szerelmesek:DÉS összeházasodnak-.-.Ugy is rájön hogy mindenki csinálja,,De legalább tudja..És mondtuk neki hogy szeretnénk ha nagy lesz ,felnőtt mi legyünk az elsők akikkel ezt megbeszéli.Én 17 évesen szültem meg és azt is elmondtam neki hogy én nagyon korán kezdtem nem hallgattam mamára és most ő azért van itt.És hogy mik lettek a következmények.A lányom nagyon értelmes.ő mondta hogy nem akar fiatal szülni mert sok iskolába akar járni..:D
2010. dec. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Edit12 ***** válasza:
Egy pedagógus ismerősömtől hallottam egy nagyon jó tanácsot, és be is tartottam és ezentúl is be fogom! Tehát, mindig annyit kell neki mondani, amennyit kérdez. Azt viszont őszintén. Van úgy, hogy évek telnek el két kérdés között. De ha egészséges és őszinte a szülő-gyerek kapcsolat, akkor úgy is elő fog állni a következő kérdéssel.
2010. dec. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Regci válasza:

Kedves kérdező!

Én egy 15 éves lány vagyok.

Anyuval csak arról beszélgettünk h ha lesz a baba.

Én szégyenlős vagyok és senkivel nem szeretek erről a témáról beszélni,ezrt kaptam felvilágósító könyveket gyerekeknek szólót és ez így nekem jobb volt.Körülbelül oylan 11 éves koromban.

2010. dec. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!