Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Ruben fiu névhez passzol az...

A Ruben fiu névhez passzol az Ében fiu név?

Figyelt kérdés
Tesomat Ébennek fogjak hivni es kivancsi vagyok hogy mi a véleményetek. Előre is köszönöm a válaszokat!

2020. okt. 8. 01:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Igen, mindkettő rettenetes név. Tökéletes páros.
2020. okt. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Bocsi most látom a Ruben már a te neved.. nem akartalak megbántani, nekem egyik se tetszik.
2020. okt. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Hangzásra abszolút passzolnak.
2020. okt. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Egymás mellé téve, tehát ha egy gyereknek adod, akkor túlzás a "jóból", függetlenül attól, hogy nekem tetszik-e a név, vagy sem. Két különböző gyereknek passzol, ha az a cél, hogy hasonló hangulatú nevek legyenek. Bár én nem vagyok a híve annak, hogy a tesók nevei mint valami szériának, hasonlítaniuk kell, sőt, szerintem nem praktikus, ha ugyanolyan végződésű és hangzású a két név, mert ha messziről kiabálsz, akkor mindketten a saját nevüket fogják hallani.
2020. okt. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Két külön ember lesz és nem egy kollekció.
2020. okt. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Passzolni passzol, de míg a Ruben legalább egy rendes név, az Ében nagyon erőltetett. Remélem, nem tejfölszőke lesz a tesód, hogy még röhejesen ellentmondó is legyen. 3:)
2020. okt. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem szép nevek és jól is hangzanak egymás melett.
2020. okt. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Inkább Gaben legyen.
2020. okt. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mivel mindkettő en-re végződik, de egészen más név.
2020. okt. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
59%
Egy nevet önmagában kell nézni, nem kell a testvéréhez mérni, hogy hasonló kaliberű-e. Úgy, ahogy egy ember viseli, szép-e. Az a lényeg. Tökre fölösleges még arra is figyelni, hogy a testvére nevével egybecseng-e, vagy mennyire hasonló. Szerintem kicsit béna lenne az a korlátozás; hogy az új jövevénynek a testvére nevéhez választanak nevet. De egyébként klassz név a Ruben is, meg az Ében is. Meg szerintem kicsit mind a kettő különleges is, de mégis olyan kedves, egyszerű. Tehát, ha erre gondolsz, ebben hasonlítanak. De pl ha valakinek van egy név , ami tetszik, és a másik meg , amit adna, pl nem tetszik hozzá, akkor fölösleges saját magukat a szülőknek így lekorlátozni. PL az egyik Edina, ami első ránézésre név is nagyon hasonlít, az pl az Adina, az meg már lehet, hogy nem tetszik nekik; vagy pl, hogy Edit, és akkor tök fölösleges tehát így saját magukat a szülőknek lekorlátozni. Vagy pl Emma az első gyerek, és akkor mondjuk Elzát nézik, hogy az pl jól hasonló; de nem annyira tetszik nekik, mint mondjuk egy másik név, amit mondjuk sokkal szívesebben adnának, érted. Egyébként ezek a példák most csak hasraütés-szerűek voltak; jó neveket írtam. De szóval nem a testvére nevéhez választunk nevet; hanem egy saját, önálló nevet választunk neki; az ilyen szempontból tehát lényegtelen, irreleváns; hogy hogy hívják a testvérét. Lehetőleg a következő gyereknek is szép neve legyen, és jól csengjen össze a vezetéknévvel, de tehát nem a testvére nevével; hanem a saját vezetéknevével; ne legyen benne nyelvbotlás, amikor kimondjuk. Ha egy nagyon pici van, az még beleférhet; de igyekezni kell a vezetéknévhez passzoló keresztnevet találni, ami szépen, és elegánsan -itt most értem ez alatt: felnőttként is viselhetően- is hangzik; na, szal, és vélhetően ne adjunk táptalajt a névvel esetleges csúfolásoknak, mert az a gyerek önértékelését ronthatja, ha direkt olyan neve van, amit nagyon könnyű kifigurázni. (Remélem, senki nem kap ilyen nevet, de amúgy asszem, már kapott, de lehetőleg olyan neveket ne nagyon osztogassunk gyermekeinknek, ami tehát, na, érted. Meg még fontos, hogy olyan nevet adjunk a gyereknek is, amit mi is felnőttként is, gyerekként is, szívesen viselnénk.) A másik dolog, hogyha a szülők már nemtom, mondjuk 10 éve az egyik, amikor még nem is tudták, kinek ki lesz a párja, de ha már egy évtizede is akár megvan valakinek egy név a fejében, hogy mindenképpen azt adná a gyerekének; és mondjuk pl egyik szülőnek se jutna eszébe egy undok ismerős pl ezzel a névvel, és még amúgy szép is a keresztnév, csak a vezetéknevükhöz nem illik, akkor meg még nyugodtan be lehet dobni oda a végére egy második keresztnevet; és pl ha túl "harapós" lenne a vezetéknév azzal az egy, választott keresztnévvel kimondva;akkor lehet ilyen "kompenzáló-nevet" rakni még egyet a végére; és akkor az úgy kicsit elsimítja, elveszi annak az élét, hogy a vezetéknév, meg az alapkeresztnév nem passzolnak annyira egymáshoz. És tehát, máshova kerül a hangsúly, és akkor így már nem olyan "nyögvenyelős" kinondani, hanem könnyebb, mert a második keresztnév elsimította, hogy az első -és a vezetéknév nem illenek annyira egymáshoz.
2020. okt. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!