Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babát mindenki a...

Újszülött babát mindenki a kiirt kenőcsel furdete elsőnek a babáját?én johsons tusfurdővel szeretném, szerintetek ?

Figyelt kérdés
2020. okt. 11. 18:38
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
65%

Hát én ekcémás vagyok, és a felesleges tejet mindig a kádba, a saját fürdővizembe fejtem, de így nem tombolt az ekcémám, mint a terhesség a gyerekágy alatt... :''D Az anyatej a gyerek kajája és kezdetben a kis immunerősítője, de tényleg nem értem, miért kell mindenre jó, mindenhová kenhető és önthető csodaszernek eladni...


Amúgy volt vizsgálat az anyatejjel, pont ez a szembe/bőrre/orrba/fülbe kenős dologgal kapcsolatban, kizárólag a tripper bacija ellen volt minimálisan jó, de még az a hatás sem volt összevethető az antibiotikummal. Szóval ennyit erről, de ha anyukának jól esik, hát kenegesse.

2020. okt. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Linkelnél forrást?
2020. okt. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
80%
30 és ezt miből szűrted le? Elárulom, ha nem ontotted volna bele, ugyanez lenne az eredmény. A babák túlnyomó többségének ilyen a bőre. Ez amúgy így nagyon vicces. Ennyi erővel akkor en azt mondom, hogy mivel az anyatejes babám nem volt rühes amíg anyatejet kapott, arra is jó. Nincs összefüggés. Maradjunk annyiban. Ártani, természetesen nem árt.
2020. okt. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
76%
Elképzelem hogy kiöntöm a lefejt tejet a kádba és megfagy bennem a ...vér. Mondjuk én megszenvedtem a kizárólagos szoptatásért, lehet hogy a válaszadó egy tejcsárda. A helyében inkább lefagyasztanám betegség vagy hozzátáplálás esetére. 🤷🏻‍♀️
2020. okt. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
39%

Nem vagyok tej csárda, csak nem röstelltem utánanézni, kérdezni dolgoknak, mivel nem értek hozzá, és ezt bevallottam, nem hittem a szülés után, hogy mindent tudok...

Utánajártam anatómiailag, lélektanilag, hogyan működik ez a szoptatás és minden nő képes rá, kivéve akinek nincsenek tejmirigyei de ez igenritka.

Az igény szerint szoptatott babáknál van megfelelő mennyiségű anyatej, aki a régi módszert alkalmazza, hogy három - négy óránként eszik a baba, de azért ad neki tápszert... Az a babájával szúr ki. Csak sokan nem jutnak megfelelő információhoz, sem a védőnő sem a házi nem kompetens ebben a kérdésben, csak az IBCLC tanácsadók.

2020. okt. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
45%

Hu 35 meg szerencse, hogy így kiokosodtal... mi lett volna ha nem? Szánalom. Megsúgom, sokan egyéb okokból sem tudnak szoptatni. Pl pszichológiai: depresszió miatt vagy mert csak nem sikerül ráhangolódniuk erre a feladatra. Ettől meg lehet tejmirigyuk. Imádom az ilyen egy bites agymosott LLL gondolkodást. A lényeg, hogy akinek nem sikerült, az érezze csak szarul magat, mert mindenki tud, nem? Komolyan büntetni kene ennek a hangoztatását, mert cseppet sem támogató, ellenben rettenetesen arrogáns és kontraproduktív kinyilatkoztatás. Kb ezzel egyenértékű: “bibibiiiii nekem sikerült, te meg egy pondró vagy, mert neked nem és te nem is akartad és amúgy is szar anya vagy, mert szoptatni mindenki tud csak akarni kell.” Álljatok már le ezzel. Egy csomó szerencsétlen első gyerekes anyát taszítotok ezzel a depresszióba. Mire jó ez? Kinek jó ez? Nem lehet tamogatoan, ha valaki segítséget ker, elirányítani Mariskahoz, aki neked is segített és kihagyni ezt a nem is burkoltan vadaskodo baromságot?!

Nagyon ügyes vagy, jár a keksz, hogy utána jártál és szoptattal.

2020. okt. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
49%
34-es vagyok, iszsz szoptatok (tehát cumi sincs, annyira), hívtam az elején tanácsadónőt, bőven van tejem MÁR, de akkor sem locsolom a vízbe. Jó nagy érzéketlen kretén buta àllat vagy ettől függetlenül, biztosan sok volt a szopináci instaanyu. :))
2020. okt. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
42%
#37 hahaha, nekem is az instaanyu Pixyre jutott róla eszembe.
2020. okt. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!