Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "bezzeganya" meg "szuper...

Miért "bezzeganya" meg "szuperanya", aki nem ad kakaót, babapiskótát, virslit meg hasonlókat a kisgyerekének?

Figyelt kérdés

Az elmúlt napokban is minden nap volt ilyen etetéssel kapcsolatban kérdés, de már korábban is olvasgattam hasonló témában. Jön egy anyuka, megkérdezi, hogy adnánk-e a 8-10 hónapos vagy 1-2 éves gyereknek pl. kakaót, parizert, bolti krémtúrót, édességet, egyéb agyoncukrozott vagy élelmiszeripari hulladék-jellegű kaját és ha igen, hány hónapos kortól.


Van, aki erre válaszként tárgyilagosan leírja, hogy nem, nem ad ilyet a gyereknek, mert úgy érzi, nincs rá szüksége egy ennyi idős babának, erre mindig jönnek a kommentelők, akik elkezdik "bezzeganyázni" meg "szuperanyuzni" ezeket a válaszolókat.


Most ilyenkor savanyú a szőlő vagy önmaguk megnyugtatása végett sarazzák a másik anyukát, vagy mi az oka annak, hogy egy "igen, én adok, mert...."-kezdetű válasz helyett elkezdnek gúnyolódni? Én nem értem, mi olyan borzasztóan, elképesztően hihetetlen és furcsa abban, hogy sokan próbálják egészségesen etetni a kisgyerekeiket, míg azokat nem éri a közösség befolyása és nem adnak nekik ilyen kajákat? Miért "bezzeganya", aki igyekszik odafigyelni rá, hogy a gyereke minél kevesebb mű- meg cukros kaját egyen?



2020. okt. 22. 09:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%

Mert, ezeknek a nőknek, ez a napi orgazmusuk.

Én, nagyon jót szoktam mosolyogni rajtuk.


Kv mellé gyakori, s ha feszült is voltam, az ilyen "anyukákon" mindig jót borulok. 😂

2020. okt. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Mind2 csoportban vannak bezzeganyák, akik felsőbbrendűnek érzik magukat, vagy azért mert nem adnak túrórudit a gyereknek, vagy azért mert adnak. Aztán az oviban meg mind2 gyerek ugyis ugyanazt a szemetet eszi. Ugyhogy teljesen felesleges ez a cicaharcolás.
2020. okt. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
48%
Ezeket a kommenteket én se szeretem. Én se adok ilyen kajákat még az 1 évesemnek, de hát mindenki azzal eteti a babáját amivel gondolja, minek szóljak be. Majd aki eteti az adott étellel az válaszol a kérdésre.
2020. okt. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Na de 3-as, ezekben az esetekben pont arra irányul a kérdés, hogy az itt gyakorizók adnak-e vagy sem ilyeneket, feltételezem, kíváncsi rá az anyuka.


Most erre miért beszólás az, hogy "nem adok, mert szerintem nem kell neki"?

2020. okt. 22. 09:49
 5/18 anonim ***** válasza:
35%

"Aztán az oviban meg mind2 gyerek ugyis ugyanazt a szemetet eszi."


Ha a harcimamik összefognának, akkor nem kéne szemetet enni az oviban.


Múltkor otthoni ebedünk sült zöldségek voltak (cékla, paszternák, zeller édesburgonya, répa) tzatzikivel. Erre az egyik anyuka a gyerekek előtt: "FÚJ, és ezt megeszik?" Igen, meg, mert ehhez vannak szokva.


Én próbálom fel sem venni ezeket. Nekünk így jó. Ha nekik úgy, lelkük rajta.

És igaza van #2-nek. Sajnos az oviban úgyis a mű és egészségtelen kajákat kapják. 😣

2020. okt. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem azért mondják egyből rájuk ezeket mert kb mindenkinek egyből az ugrik be hogy az a gyerek biztos csak cukkinivel töltött sütőtököt eszik répával uborkával zellerrel stbstb. és mindenmentes bio kajákat.
2020. okt. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

Én a kettő közti átmenet híve vagyok. Adok néha heti 2-3 alkalommal olyat, ami böki az egészségmamik csőrét, de nem etetem étkezések közt, és többnyire átlagosan egészségesen eszik.

A másik: azt ad mindenki a gyerekének amit akar. Vicces amikor anonim idegenek a szívükön viselik a másik idegen anyuka gyerekének a szervezetét és képesek egymásnak ugrani, billentyűkaratézni. Vicces. És egyben szánalmas. :/

2020. okt. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Aki akar adni a gyerekének, az adjon. Ki nem szarja le mivel van etetve egy idegen gyerek.
2020. okt. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

#6 vagyok és teljesen egyetértek a #7 válaszolóval.

Nem kell tömni a gyereket és adni neki a csokit akkor is amikor nem kéri de azért néha belefér egy kis nasi, gyorskaja.

Később is ha látja a többi gyereknél akkor úgyis ő is akar majd venni magának pl bolti kakaós csigát, chipset akármit és ha addig nem ehetett pl semmi glutént akkor jó kis hajfájás jöhet rá vagy majd ha elmegy a barátaival egy moziba akkor majd viszi magával otthonról a sült répát?

Ez az én véleményem ha már itt egy ehhez kapcsolódó kérdés :D

Viszont ezért nem állnék neki vitatkozni senkivel, megmondanám hogy az én gyerekem szokott kapni x rendszerességgel és ennyi.

2020. okt. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

9-es, én magam is írtam a kérdésfelvetésben, hogy "míg azokat nem éri a közösség befolyása."


Szerintem nemigen van olyan anyuka, még a legegészségesebben élők között sem, aki teljes mértékben tiltaná az édességtől vagy műkajáktól a gyereket, hisze egy idő után nyilván nem is tudja.


Ezekben a kérdésekben általában kisebb gyerekekről van szó, ahol még a szülő dönti el, mit eszik a gyerek, nem a külső társadalmi nyomás.

2020. okt. 22. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!