Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek koraszülött babája...

Akinek koraszülött babája lett, mikortól kezdte el igény szerint etetni?

Figyelt kérdés
Mennyi idős korától? És hány kilós volt akkor a baba?

2020. okt. 24. 15:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én már a kórházban is igény szerint szoptattam mikor megkaptam magam mellé a szobába. Azóta is igénye szerint szoptatom 2350 gr- rel született 3 hónaposan 5600 gr volt!
2020. okt. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
68%

Én még a kórházban megígértem neki, hogy amint hazamegyünk úgy eszik ahogy csak akar. Engem nagyon megviselt hogy 3 óránként kellett ennie, akkor is ha nem éhes és előbb meg nem adtak neki hiába nagyon szépen leírta hogy egyik másik PIC hogy működik, nem értem miért lett lepontozva. En is hiába kaptam meg végre kiságyba, akkor sem hagyták igény szerint szoptatni. El is apadt a tejem.


Kérdező az hogy mikor kezded igény szerint azért az sok mindentől függ. Az első és legfontosabb, hogy jelzi-e ha éhes. Sok korababa nem jelez ezért ébreszteni kell. Az en gyerekem jelezte első perctől kezdve így én rámertem bízni magam 2010 grammosan is, amennyivel hazajöttünk.


Annyira élénken él bennem az emlék ahogy sírva etettem éjjel mert láttam hogy nem éhes, ki is bukta ilyenkor rendre az egészet. Akkor ott megígértem, hogy soha többet nem erőltetem az evést. Már 2 éves de ma is tartom.

2020. okt. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Hopp.. eltűnt egy

sorom bocsánat..


Szóval előbb nem adtak neki hiába volt éhes. Egy válaszoló pedig szépen leirta hogy működhet egy PIC

2020. okt. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
12 nem en pontoztam le a valaszolot, de nalunk a PIC 0-24-ben nyitva áll anya ÉS apa előtt egyaránt. Apák a szoptatasi időkben nem mehetnek be, de ez nem jelenti, ha anyuka szoptatni akar bármikor, akkor megtiltják neki. Nyilván vannak esetek, ahol még a baba annyira pici/beteg, hogy inkubatoros, itt egyéb okokból nem lehet óránként kikapkodni, de amikor egy gyerek már elég erős hozza, akkor nalunk nem korlátozzák azt, hogy annyit legyen anyaval amennyit csak anya akarja. Nyilván nem tudsz 0-24-ben műanyag széken ülni, de érted.
2020. okt. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

14 persze értem, ma már sok PIC működik családbarátként, ezek állnak nyitva 0-24-ben, de sajnos nem mind ilyen.

Én a Jánosban szültem és ott bizony erősen korlátozva van az idő amit ott lehetsz. Délelőtt és délután van egy hosszabb látogatási idő, kb 1 óra. Ezenfelül 3 óránként viszed a tejet és már mehetsz is ki,esetleg egy pelus csere vagy egy kenguruzás valamikor, de éjjel aztán be sem tehetem a lábam. Én ott 2 éve a kenguruzáshoz is felöltöztetve kaptam meg a babát, pedig erős stabil késői koraszülött volt. Nagyon nagyon megviselt az egész, de aztán a "hízlalda" még rosszabb volt. Ott Apuka szinte egyáltalán nem jöhetett be, és akkor is csak kb 20 percre. Ellenezték a szoptatási stb

Rémálom volt az egész. Megtörve, megzuhanva jöttem haza, tej nélkül. Es ezt nem pusztán a koraszülés ténye miatt, hanem a kórházi hozzáállás miatt.


Sajnos ilyen is van még a mai napig.

2020. okt. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
15 uristen. Ez szégyen 🙁😔 már értem miért van büszkén hirdetve nálunk ez a családbarát plakkett. Azt hittem ez csak az apukákról szól, hogy ők bejöhetnek, de ezek szerint nem csak.
2020. okt. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
#14 Nálunk is 0-24 nyitva áll, de rám rámszóltak, hogy fejezzem be a szoptatást, mert idő van.
2020. okt. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!