Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koraszülött babáknál (28...

Koraszülött babáknál (28 hétre született, most 6 és fél, korigált idö3 és fél) mikortol kezthetem a hozzátáplálást. Még csak szopizik?

Figyelt kérdés
2012. jan. 19. 19:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is koraszülött voltam, édesanyám 2 hónapig tudott csak szoptatni... 4 hónapos koromtól már kaptam saját készítésű bébipapit... 7 hónapos koromba már alig kaptam tápszert! Pikk-pakk behoztam a lemaradásomat és erős lettem :) (a védőnő kiborult, de a háziorvos (akinek már akkor 4 unokája volt) az mondta, hogy nem kell a védőnőre hallgatni!
2012. jan. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem elkezdheted már a kostóltatást, de ha azt látod rajta. hogy még nem érett rá(nem fogadja el kanalat, esetleg fáj a hasa tőle), akkor tarts egy kis szünetet.
2012. jan. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Inkább a korrigált korát nézd. Ahogy egy időre született babánál sem mindig pontosan hat hónap az a hat hónap, hanem mind két irányba lehetnek eltérések. Van a környezetembe néhány hasonló korababa. A két véglet: az egyiket korrigált 4 hónapos kora óta hozzá táplálták, mert a tápszertől túl gyorsan gyarapodott, amit az orvos nem tartott szerencsésnek. A másik baba tényleges kora szerinti egy éves koráig a tápszeren kívül gyakorlatilag semmit nem fogadott el, ő ekkora érett meg a hozzátápláláshoz. Szerintem erőltetni nem kell, a baba igényét figyelembe véve kialakul az majd szépen magától.
2012. jan. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem ezt elsősorban a gyerekorvossal konzultáld meg, a baba eddigi fejlődését, növekedését figyelembe véve. Ill. az is fontos, hogy most anyatejes, a 100%-ban anyatejes babákat egyes szakemberek csak 6 hónapos kor után javasolják hozzátáplálni.

Az én gyerekeim (ikrek) is koraszülöttek voltak, de csak 1 hónappal (36. hét). Ők nagyon hamar behozták a lemaradást, és mivel sajnos csak 3 hónapig volt tejem, és utána már csak tápszert kaptak, így mi 4 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást. 1 hónapig csak gyümölcs, 5 hónaptól zöldségek is, 6 hónaptól húsok is. De én mindent egyeztettem az orvossal, az ő tanácsait vettem figyelembe és fogadtam el.

2012. jan. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28 hétre született a kisfiam, 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. Eleinte nem sok sikerrel, sem az új íz, sem a kanál nem tetszett neki. Eltelt 1 hónap, mire legalább a gyümölcsöket már ette, de még ekkor sem értékelhető mennyiséget (70-80 g). Kb 8 hósan kezdett tetszeni neki a dolog, majd 9 hónaposan megint csak tápszert akart folyton enni. Szóval nem volt zökkenőmentes. Most 1 éves múlt, szinte mindent eszik már, sőt, nem győzöm etetni.:) Jó egészséget nektek, ha elakadnál, kérdezz nyugodtan, szívesen segítek!
2012. jan. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én inkább a korrigált korát nézném. Mert az időre született babáknál a 6 hónapot kell kivárni, de van, aki így is csak 8 hónapos kora körül érik meg rá. Úgyhogy én még várnék legalább 1-2 hónapot. Amúgy meg a a legtöbb baba fő tápláléka 1 éves korig az anyatej, úgyhogy tényleg nem siettetném.
2012. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
lányom 32 hétre született és 6 hónapos volt mire a dokival való egyeztetés után elkezdtem neki adni az almalevet. kérdezd meg az orvosotokat mindenképpen, én szívem szerint azt javasolnám, várj még egy hónapot, hiszen annyira korán jött a babád, olyan éretlen volt még a kis gyomra.
2012. jan. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sya!

Nekem a kisfiam 29+6 hétre született(600g-mal).Most8 hónapos, korrigálva 6. Nekünk azt mondta a doki kora gondozáson, hogy hozzátáplálás szempontjából azt kel nézni a korának amikor megszületett volna a baba.

Tegnap voltunk a háziorvosnál, mivel megvagyunk fázva és rákérdeztem 1-2 dologra, mivel nem mindent hajlandó meg se3m kóstolni.

Azt mondta mivel korababa ezért főzelékes cumival etethetem nem muszáj egyből kanállal, a kajcsit meg tápszerrel hígíthatom. Így lehet hogy jobban fogja fogadni.

Remélem tudtam segíteni.

2012. jan. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is 28 hétre született. Mi 4 hónaposan adtunk neki először, de szorulásos lett. Vártunk 3 hetet és akkor adtunk csak neki újból. Azóta teljesen rendbe van és már rengeteg mindent megeszik. (most 8 hónapos)

Adj neki egy kis kóstolót, majd várd meg a másnapi kakit, hogy rendbe van-e. Ha nem elég fejlett még a pocija a szilárd ételhez, akkor azt látni fogod benne. Viszont ha van annyi tejed, hogy csak azt kapja akkor én még várnék vele

2012. jan. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ma megprobáltam egy kevés almát ,egy cikket,megreszeltem és mind megette.Még kért volna ,de nemmertem adni többet.
2012. jan. 20. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!