Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám leállítani magam?...

Hogy tudnám leállítani magam? Mindent elrontok!

Figyelt kérdés
Van egy két éves (27 hónapos)kislányom.Egyedül nevelem egy éves kora óta.Imádom,ő az életem.Most van a dackorszak,tehát igencsak hajat tépő napjaink vannak.Mégsem ez a borzasztó,hanem az ,hogy zavar a félénksége.Én egy nyámnyila nő vagyok a mai napig,soha nem álltam ki magamért.Borzalmas gyerekkorunk volt,azóta is szenvedünk testvéremmel együtt.Lehet ,hogy pont ezért azt akarom(szeretném),hogy a kicsikém ne legyen félős.Ez már nagy méreteket ölt,mindentől megijed,nehezen oldódik és ezt tetézi,hogy mindenki fogdosná,meg játszana vele,és ha nem akar,akkor megkapom,hogy anyás.Én ,mint szerető anyukája el kéne hogy fogadjam,ő ilyen.DE NEM TUDOM!Vagyis igyekszem,de mindig nógatom,hogy menj oda,ne félj stb.Ezzel még inkább elrontok mindent.:(Pedig olyan ügyes,mindig dicsérem is.Két évesen szobatiszta lett,éjjelre is.Folyamatosan beszél,jól eszik.Egyedül még az altatás káosz.Egy nap többször szeretgetem,játszunk,ha ügyes volt,megdicsérem.De ez az egy,ez nem megy.Mit tegyek?????????
2010. aug. 9. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Neked egy önismereti tréninget ajánlanék, az nekem is megoldotta, igaz, 17 évesen... de szerintem idősebb korban is hatásos, neki pedig csak te segíthetsz ebben :)

Ha pedig ilyen természetű, azt el kell fogadni, maximum később meg lehet próbálkozni valamilyen személyiségfejlesztő foglalkozással. Nem lesz elkésve semmivel.

2010. aug. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok... én nem szégyellném, hogy anyás, nagyon sok kisfiús anyukát hallok panaszkodni, hogy meg sem tudja ölelni a gyerekét rendesen, mert nem hagyja.
2010. aug. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha ilyen,azon noszogatással nem tudsz változtatni.Lányaim is ilyenek,főleg,mert ikrek,de nekik sokat oldódott a dolog amikor oviba kerültek.Ez nem nevelés kérdése,hanem természet,ez vele született.Fogadd el.
2010. aug. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem azon túl hogy mindent lehetőséget megadsz neki hogy másokkal találkozzon (játszótér, játszóház esetleg más babás mamik társasága család stb.) és érezteted vele hogy hozzád mindig "visszafuthat" nem nagyon tudsz mást tenni.

Lehet egyébként hogy pont azért ilyen félénk mert érzi rajtad hogy te is ilyen vagy, vagy hogy nagyon erőlteted hogy másmilyen legyen.

Szerintem muszáj elfogadnod őt teljes szíveddel így, amilyen.

Nekem van egy barátnőm, mondjuk ő pont hogy talpraesett, határozott nő, mégis mindkét kislánya eszméletlen félős, anyás stb. és rossz nézni ahogy erőlteti őket olyan szituációkba aminél látszik hogy félnek a gyerekei, folyamatosan programokkal bombázza őket, idegen arcokkal stb.

Nekem mondjuk mindkét gyerekem tök nyitott, barátkozós (pedig én nem igazán vagyok olyan és sose nógattam őket hogy menjenek) de ennek is van hátránya hogy feltétlenül bíznak minden emberben és nekik meg azt kell megtanítanom hogy nem megyünk oda meg el mindenkivel akit nem is ismerünk stb.stb.

2010. aug. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Olyan nehéz a lelkem,hisz nem akarok neki rosszat.Sajnos otthon nem félős,nem lehet megölelni,a puszikat letörli,csak ha máshol vagyunk,akkor fél.Igaz,hogy érzi rajtam ,hogy ezt nem fogadom el,de igyekszem ,tényleg változtatni akarok ezen.Remélem sikerül!Annyira szeretem őt!

Bölcsibe nem vették be,ez is egy jó nagy harc lesz,mire elérem,hogy vegyék be.Meg aggódom,ha bölcsis lesz,akkor ha félni fog,mit csinálnak vele?Látjátok,csak az aggódás:)

2010. aug. 9. 13:58
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom is hasonló, itthon nagyon vagány, szaladgálás, ugrálás a mindene. Gyerekektől fél, van egy vele egy napon született unokatesója, sajna már párszor pórul járt, puszta szeretetből hanyatt döntötte, leharapta a fülét, stb..:-), így fél tőle. Én nem erőltetem, de igyekszem gyerektársaságba vinni, ott nem noszogatom, hagyom, hogy magától feloldódjon. Magunkhoz is hívunk gyereket, ilyenkor mondom mutasd meg hogyan kell az ágyon ugrálni és akkor már szalad is. Akkor van baj ha a másik gyerek meg akarja mutatni mennyire csípi és megöleli. akkor jön a sírás, nehezen jön helyre.

Szerintem az a jó megoldás, hogy sokat vagytok gyerekek között, hívjatok társaságot, de ne noszogasd, hagyd, hogy maga fedezze fel a társaságot. Ha meg nem akar barátkozni akkor csak figyeljen. Hátha egyszer megjö a bátorsága (de nem azzal fog, hogy te szorongsz és noszogatod szegényt sajnos)

2010. aug. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen,noszogatással semmire sem megyek.Én sem megyek oda idegenekhez beszélgetni.Csak ha már egy ideje esetleg egy légtérben vagyunk:)

Ami még furi,hogy ha sír egy baba,vagy kisgyerek,ő is rázendít és nem akarja abbahagyni.

Játszótérre járunk,de ha valaki pl van előtte a csúzdán,akkor fel sem megy,ha pedig mögötte jön valaki,akkor előre engedi,vagy sírva keres engem.Ott is velem akar csak játszani.Ha valaki elveszi a játékát,szinte meghunyászkodik,és nekem hajtogatja hogy elvették a játékát,de nem tesz semmit,(bár mit tehetne)még azt is engedi,hogy bántsák.Múltkor a játszón egy kisfiú direkt követte a lányomat és húzta a haját,ráütött a fejére stb.

2010. aug. 9. 14:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Na az ilyen neveletlen gyerekeket le kell állítani, annak is meg kell mondani, hogy nemm szabad a másikat bántani, én az anyjának is szólnék. Sajnos vannak ilyen félrenevelt gyerekek.:-(

az én lányom sem tesz semmit ha elvették a játékát, bár mi játszótérre ritkán járunk mert nálunk nincs. Abban nem vagyok biztos, hogy meg kéne magát meg a játékait védenie ilyen korban, bár nyilván vannak ilyen beállítottságú gyerekek is. Még mindig azt mondom, hogy magatokhoz kéne hívni jól nevelt, szelíd tipusú gyerekeket hátha az segít.

Ja, az én lányom is előreengedi a többieket a csúszdán.:-)

2010. aug. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Keresni fogom a lehetőséget,hogy társasága legyen.Van egy kis barátja,aki sajna elég harsány,kiabálva beszél és "gonosz",de hát na,kell ilyen is.De mindenképp társaságba fogom vinni ez nekem is jó gyakorlás,legalább megtanulom magam visszafogni és kivárni azt az időt,amíg saját magától nyit a többiek felé.Be kell látnom,néha nekünk felnőtteknek több tanulnivalója van ,mint egy gyereknek:)
2010. aug. 9. 14:35
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért annyira ne aggódj miatta, még nagyon megváltozhat a mostani viselkedése! Az én kislányom 2 évesen előre odadobta a játszótéren a homokozólapátot a nagyobb gyerekeknek, csak nehogy konfliktusba keveredjen..:))

Most 6 éves, az édes, mimóza, félénk kislányból egy igazi vagány, szókimondó, bátor nagylány lett!!! Az ovi is sokat változtat természetesen, de szerintem csak megerősödött a "páncélja", már reálisan fel tudja mérni, hogy melyik gyerek a "veszélyes", akit jobb elkerülni, és melyek azok, akiktől egyáltalán nem kell félni. Most ő az, aki kiáll a gyengébbekért, tudja, hogy a szó a fegyvere, na meg persze a szépsége, mert ennyi idősen már ezt is tudják használni..:)

Ne aggódj miatta, most sok-sok tapasztalatot gyűjt, amit majd később fog hasznosítani. Én ebben az időszakban direkt barátkoztam a gyerekekkel a játszin, próbáltam velük a lányom előtt beszélgetést kezdeményezni, összenevettünk, ha valamelyik valami vicceset mondott, szóval igyekeztem társaságivá tenni. És bíztattam mosolyogva, mintha ez a világ legkönnyebb dolga lenne, csak úgy lazán...:))

2010. aug. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!