Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babás anyukák! Ma mit főztetek...

Babás anyukák! Ma mit főztetek? Amit babtátok is ehet? És minden nap úgy föztök a gyerek is ehessen belőle? (ha pld allergiás vmire arra értettem a kérdést)

Figyelt kérdés
Azért kérdezem hogy legyen pár főzési ötlet a hétre!pld ha babaátok nem szereti a rántott húst de apa igen akkor mit főztök?csináltok?de mindenképp válaszoljatok hogy mi volt a mai menütök és persze a többi kérdésemre is ha van kedvetek!köszi
2010. aug. 9. 14:56
 1/7 anonim ***** válasza:

ma a tegnapról maradt sült csirkemell lesz salátával -joghurt + fokhagyma öntettel és cukkini + sárgarépa saláta. + rozskenyér


ha a gyerek nem szeret valamit de apa igen akkor azt hétvégén főzöm v. úgy hogy a munkahelyére bevihesse de itthon azt esszük amit a gyerek szeret.


reggeli: rozskenyér téliszalámi sajt tea volt

2010. aug. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10hónapos a kisfiam, most már nagy részt a mi ételeinket eszi. Ma például sajtos-tejfölös tésztát kapott. Tegnap pedig a neki lefaygasztott főtt csirkemellből csináltam rizses húst.
2010. aug. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan 3 éves a nagyfiam, így könnyű főznöm neki, viszont nálunk apa eszméletlen válogatós. Úgyhogy mi eszünk egy félét a fiunkkal, apa meg a másikat, mert általában 2 félét főzök egy nap. De olyan is volt kb 1,5 éve, hogy én diétáztam, szétválasztó-90 napos diéta, és akkor is úgy főztem, hogy a kisfiam azt ette amit én, csak mondjuk ő rendes körettel, vagy hússal, szóval neki rendes menü volt, de akkor apa nem evett itthon, csak a munkahelyén. Most így nehezebb, de nálunk a fiunk nem válogatós szerencsére. De ha mondjuk allergiás lenne, akkor is többfélét főznék, vagy mi is úgy ennénk ahogy ő. Sajnos a kétféle főzés kicsit nehezebb kitalálni is, meg megvalósítani is, de azért jobban szeretek olyat főzni, amit mindenki szeret.

ma amúgy mi tojáspörköltet ettünk nokedlivel, apa meg sajtszószos tescos tésztát, ami kb 5 perc.

Ha a kisebbik fiam is ehet már ilyeneket, akkor majd 3-an eszünk egyfélét, ha apa nem szereti, kap mást..:( vagy addigra a nagyobb megy oviba, úgyhogy marad a 2-1 arány..:)

Pl apa nem szereti a főzeléket, és ha azt csinálok mondjuk pörkölttel, akkor apának csinálok mellé nokedlit. vagy ha fasírttal esszük, akkor ő kap mellé krumplit. Nem nehéz, csak néha sokat kell rajta agyalnom... ja meg persze ő ritkán eszik akkor amikor mi, ő később szokott ebédelni, szóval ha olyan főzök, akkor kétszer főzök ebédet.....jó meló 2 gyerek mellet...:)

2010. aug. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Általában olyat főzök, amit a pici is ehet (14 hónapos). Allergia nincs szerencsére, de ha pl pacalt ennénk, vagy valami zsírosat, akkor a fiamnak külön főzök. Ha baba nem szereti a rántott húst, akkor neki prézli nélkül sütök sima natúr szeletet, vagy az előre megfőzött és lefagyasztott husiból keverek az ebédjébe.


Mai menü: karfiol leves, borsófőzelék fasírttal. Van még gyümölcs leves és milánói is.

2010. aug. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
6,5 hónapos, ma kapott először zöldséget és húzt abból a húslevesből, amit magunknak főztem. Akkora adagot bevágott belőle, hogy csak néztem. Vigyáztam a fűszerezéssel, de így is kicsit erősebb lett, mint amilyet amúgy neki főzök; nem tudom, hogy azért ízlett-e neki annyira, de holnapra is tettem el neki egy adagot, mikor láttam, milyenb jóízűen, nevetve kanalazza.
2010. aug. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos meglehetősen nehéz dolgom van. A lányunk 15 hónapos és nagyon rossz evő. Nehezen fogad el új ízeket, nyámmog, csipeget csak. A férjem szintén nagyon válogatós, sok-sok féle ételt nem hajlandó megenni.

Nekem meg mindegy, jóformán mindent szeretek.

Így végül is kétfelé főzök. Jobbára apának a húsos ételek, a kislánynak meg adok amiből tudok, ha nem, akkor külön készül neki a főzelék, vagy eszik üvegest. Bár mostanában az üveges nem megy.

2010. aug. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hú hát nektek meglehetően nehéz dolgotok van akkor a főzéssel!Nekem azért kicsit könnyebb annyi hogy tejes dolgokat nem ehet a fiam(19 hós) viszont a párom úgy naggyából megeszik mindent talán 3-4 kivétel van amit nem!köszi a válaszokat
2010. aug. 10. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!