Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem túlzás 3 éves korig...

Nem túlzás 3 éves korig tiltani a tejet? Nem pont az a gyerek lesz allergiás, aki nagyon későn találkozik a tejjel? Ti hogyan és mikor vezettétek be a tejet?

Figyelt kérdés
Kisfiam lassan egyéves lesz, tejtermékeket igen, de konkrétan tejet még nem adtam neki. Egyre több helyen olvasom, hogy igazából 3 éves korig kéne kitolni a tej bevezetését. Nem túlzás ez? Mi anno 3 hónapos korunkban kaptunk tejet a nővéremmel és semmi bajunk nincsen. Nem túlzás ez?
2011. okt. 17. 14:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%
De túlzás.
2011. okt. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Túlzás tiltani egyéves kor után.

Ki kell próbálni a babán, és akkor úgyis kiderül, mi a jó neki. Ha allergiát okoz, kiütésekben, hasmenésben, hasfájásban... észrevehetők a jelek.

A tejital állítólag probiotikumokban gazdag, bababarát, könnyen emészthető..., nem sokkal drágább, könnyebben tárolható, és hát a gyártónak is meg kell élnie valamiből.

2011. okt. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

ezt írtam éppen most egy gluténos kérdésnél:


"Igen,a gluténnel (szerintem a tejjel is) csináltak egy hibát.

Mivel sok gluténallergiás gyerek volt megpróbálkoztak azzal,hogy később vezetik be. (nem csak itthon, ez WHO ajánlás volt.) Az eredmény: ugrásszerűen megnőtt a gluténallergia. Úgyhogy most visszarakták 6 hónapos korra. eredmény:leesett a gluténallergia száma.

Ugyanez van a tejjel is,azt is kitolták 1 éves korra, de azóta nő a tejallergiások száma. Szerintem nem kell sok év és azt is visszateszik 6 hónapos korra.

Szerintem az a legjobb,ha mindennel akkor találkozik a gyerek amikor még szopik."

2011. okt. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%

De szerintem túlzás. Én mindig igyekeztem házi tejet venni,felforraltam,és felvizezve adtam.(feles,negyedes)

De ha épp dobozos tej volt attól sem estem kétségbe. (ugyanígy,habár az a tej nem hiszem,hogy sok tejet látott)

1 évesen már nyugodtan lehet.

2011. okt. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
77%

"Nem pont az a gyerek lesz allergiás, aki nagyon későn találkozik a tejjel? "

Nem. Mindkét gyerekem tejfehérje allergiás. Az egyik két és fél éves korára már kinőtte, épp azért, mert sosem adtunk neki. (Mivel heveny hasgörcse lett tőle)

3 évesen kapott először tejet. Most 4 éves, kicsit megbarátkozott vele, inni mondjuk nem szokta, de kukoricapehelyhez megeszi.

2011. okt. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 krisztivan ***** válasza:
72%
Ismerősömék kislánya 14 hósan itta a tehéntejet semmi problémát nem okozott.Aztán 22 hósan korházba került vele úgy tele lett kiütéssel meg lázzal.Azóta nem bírja még a túrót sem.Állitólag még kinőheti.Ettől függetlenül kisfiam már 11 hósan kapta a tehéntejet mert én addig be akartam vezetni neki amíg még van anyatej is.Ekkor kezdett nagyon csökkenni az anyatej.Most 13 hós és eddig nincs baja tőle.
2011. okt. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem is túlzás. Az én gyerkőcöm 1 éves kora óta kap bolti tejet, most 3 éves, eddig nem volt baja tőle.
2011. okt. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
65%
Az a baj, hogy a WHO-nál sokan beülnek egy előadásra ahol megbeszélik, hogy 3 éves koráig nem szabad tejet adni a gyerekeknek. Majd összeülnek megint és megállapítják, hogy nem 3 hanem 6 éves koráig inkább és így tovább. Én őszintén szólva 2 éves kora előtt 2 hónappal kezdtem el a lányomnak tejet adni forralt vízzel hígítva. Aztán egyre kevesebb lett a víz és egyre több a tej, most 27 hónapos korára reggel és este is kb. 150-150 ml tejet kap. Kell neki a természetes kalciumbevitel, ami persze a tejtermékekkel is bejut, de nem hinném, hogy a forralt tejjel problémát okoznék neki. Nem megy a hasa és soha nem is panaszkodik, hogy fájna neki. Szomorú, hogy a mi védőnőnk elől pl. titkolni kell, hogy tejet adok a lányomnak, mert csak leszólna.
2011. okt. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem is sok gyerek ezért lesz allergiás,mert mindent későn kell adni nekik.Persze kivétel az,ha már baj volt a tejtől,de 3 éves korig várni vele.Tényleg sok vitamin van a tejitalba,de nekem úgy tűnik,hogy itt nem egészen csak arról van szó,hogy a baba ne legyen allergiás.Hanem,hogy sok pénz legyen belőle,mert sok anyukát evvel etetnek meg.Mint írtam kivétel az aki allergiás rá és csak a tápszer van.Ha kiszámoljátok sokkal drágább a tejital mint a tej.A legolcsóbb tejitalból számolva is 6 ezer ft.A tej meg kb 3,5 ezer.Mi ez ha nem haszon.Valószínű,hogy nem a tejhez van köze,de a kisfiam mióta tejet kap (5 hónapja) nem volt egyszer sem beteg (lekopogom).
2011. okt. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ti dobozos tejet adtok a babának? Vagy van aki egyből a gazdaságból hozza?
2011. okt. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!