Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs igazam ilyen esetben?

Nincs igazam ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Két hónapos a kislányom. Egy pár hete mióta így eldurvult a járvány megkértem a rokonokat, hogy csak maszkban jöjjenek be majd kézmosás. Ha gondolják kézfertőtlenítés.

Azt mondják a hátam mögött, hogy bocsánat a kifejezésért de hülye vagyok. A babák úgyse kapják el én meg legalább túlesnék rajta. Oké de van egy 9 évesem is. Nem szeretnék kórházba sem kerülni sem itthon feküdni lázasan. Szerintem érthető. Ha hazajön a nagy a suliból neki is ugyanez csak a maszkot nem veszi fel. Ő nem nagyon van a baba közelében. Így is hetek óta taknyos a kicsi ki sem akar jönni belőle.

Az én szüleim 3 hete nem voltak pedig kb 4 utcára laknak tőlünk. Azt mondták, hogy nem szeretnének semmit áthozni a babának. Gyógyulgatnak mert náthásak voltak.

A párom rokonai ilyen rámenősek.

Szerintetek túlreagálom? Soha nem voltam paramami. A bárányhimlőtől kezdve a skarlátig mindent elkapott a nagy is. De akkor úgy voltam vele, hogy nem baj legalább elkaptuk és kicsinek nem viselte meg annyira. De ez más ez a vírus. Kiszámíthatatlan. Ha valamelyik gyerek vagy en elkapjuk és kórház a vége ne adj isten a párom is kiesik a munkából.

Folyatosan puszilgatnák. Amire egyébként is allergiás vagyok. En is megtudom állni, hogy ne csókolgassam. Azért én is járok sok helyre.

Szerintetek túlzás, hogy ennyire félek?



2020. nov. 13. 21:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a kezmosas alap. Covid meg gyerek nelkul is ha barhova mentem elso kor a furdo es kezmosas. Most hatvanyozottan fertotlenitos szappannal.


Mi a csaladba pl ha talalkozunk most nem adunk egymasnak se puszit csak koszonunk. De ha ilyen kis gyerek lenne valszeg nem fogadnek surun vendegeket.

2020. nov. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Én úgy csinálom, hogy bárki, aki belép az ajtón,ott van a pumpás kézfertőtlenítő, odanyújtom, és felszólítom, hogy tartsd a kezed, és nyomok a tenyerébe. Ha nem partner benne, akkor nem jön be a házba, és kész. Nem vagyok mimóza, ha kell, bárkit kihajítok, aki nem tartja be a higiéniát.
2020. nov. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
77%

Mindenki maga érzi, mindenki a maga gyerekéért felelős.

Nekem egy 8 évesem és egy 2 hónaposom van, nem tiltom el a nagyszülőket tőlük. A nagy suliba jár, hozzányúl a kicsihez meg is puszilja, mi nem tiltjuk neki, hiszen a testvére. Mi is éljük az életünket, megpusziljuk a gyerekeinket, nem is tudnánk máshogy élni. Ez a vírus még nagyon sokáig itt lesz, sőt előbb-utóbb mindenki el fogja kapni és elidegenedve egymástól évekig szerintem nem lehet élni. Kiemelném, hogy ez csak a mi véleményünk, nem tartom hülyének azt sem aki máshogy él/gondolkodik.

2020. nov. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Akkor ne jöjjenek, ha ennyit nem képesek betartani!
2020. nov. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
3. vagyok. Természetesen a kézmosás alap, de ahhoz nem kellett eddig sem a covid.
2020. nov. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon értetlenek sajnos. Mondtam a páromnak,hogy ha akar menjen ő hozzájuk.

Eleve azért taknyos mert a nagyokos anyósom az esőben szélben tologatta amikor nem voltam itthon. Tök erőszakos. Mindennap kinn van a levegőn fél órát. Folyamatosan ezzel idegesít.

2020. nov. 13. 21:52
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

Akkor nem kell a “nagyokos” anyósodra bízni a két hónapos gyerekedet, amikor dolgod van.


Mi is odafigyelünk a higéniára de élünk tovább normálisan, nem csinálunk ilyen király drámát. Szépen meg kell mondani, hogy tartotok a vírustól, most ne jöjjenek. (Egyébként is elsősorban az időseket kéne félteni, nem magadat)

2020. nov. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Azért erőszakosak, mert te nem vagy az.
2020. nov. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%

Kézmosás alap szerintem is, vírus elött is az volt (már akinek).

Ezért lejet le fogtok hurrogni.. De szerintem ha már beengeded, és mondjuk covidosan, de ő még nem tud róla, hiába a maszk, nem fog megvédeni senkit, még a gyártók is ráírják a maszkokra, hogy vírus ellen mit sem ér. Ha annyira találkozni akartok, menjetek el sétálni, tisztes távolság, nem kell fogdosniuk a babát, de mégis tudtok beszélgetni.

2020. nov. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%

Azért abban biztos lehetsz, hogy a gyereked nem azért taknyos, mert anyósod szélben és esőben kint tologatta, hanem mert nagyobb gyereked vagy férjed hazahozta a náthát a munkahelyéről ill. iskolájából. Vagy valamelyik puszilgatós rokon adta át neki.

Szóval emiatt ne szidd az anyósodat.

Ugyanígy a koronavírust is hazahozhatják a családtagjaid. Épp

ezért nincs értelme több óvintézkedést tenned a látogatókkal, mint férjeddel és nagyobb gyerekeddel.

Egyébként gyerekeid jó eséllyel semmilyen tünetet nem produkálnának, ha megfertőződnének. Az sem reális feltevés, hogy te vagy a férjed kórházba kerülnétek. A legrosszabb, ami még reálisan elképzelhető, hogy te belázasodnál, és pár napig nehéz lenne lázasan gondoskodnod a kisbabáról. Tehát bizonyos óvintézkedés jogos, de annyira nem kell rápörögni ezekre.

2020. nov. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!