Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudom, hogy átfordul,...

Honnan tudom, hogy átfordul, és nem csak átbillen/borul?

Figyelt kérdés

Első baba, már 2 hónaposan is volt, mikor hasról hátra fordult. Azt hittem, ez már az, de mindenki leintett, hogy ez csak átborulás, lehúzza a feje, stb. Egy ideig aztán nem csinálta. Most 3 és fél hónapos, megint fordult (?), láthatóan ügyesebben, már behúzza a buksiját, így kvázi egy gördülésből a hátán van (korábban fészkelődött hozzá, hogy teljesen a hátán legyen). Erre is azt mondták, hogy borul...

Ha minden fordulás igazából borulás, mikortól (értsd: milyen jelekből, mozdulatokból) látható, hogy az már tényleg fordulás? Mert elnyomja magát, a másik kezével kapaszkodik a lepedőbe. Hátról hasra már folyton próbálkozik, nyomja ki magát.



2020. nov. 17. 12:24
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Aki azt mondja, hogy borul, azzal beszélgess kevesebbet (jelentősen kevesebbet) és a gyereket meg nem kell ennyire figyelgetni. Fejlődik és kész, ez a fontos. Ha már néhány hét után így ráfeszülsz, mire óvodás lesz, megbolondulsz bele.
2020. nov. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem feszülök rá, és nem figyelgetem, csak szeretnék örülni az ilyen mérföldköveknek.
2020. nov. 17. 12:27
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is azt mondták, hogy borul páran... Közben meg miután megszületett és lerakták pelenkázni átfordult a pelenkázón...úgy hozták oda nekem, hogy véletlenül se hagyjam az ágyamon,mert átfordul a gyerek. Még ők is meglepődtek. Extra gyors mozgásfejlődésű volt 8 hónaposan már járt. Soha semmi izomtónus probléma és más elmaradása nem volt. Nem hiperaktív stb. Én elhiszem, hogy fordul és nem borul,de biztosan bele fognak még kötni páran...Nekem a gyerekorvos mondta, hogy 8 hónaposan még nem járhat. Leraktam és konkrétan leesett az álla, hogy a gyerek stabilan járt...
2020. nov. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor hittem el, mikor visszaraktam hasra és újra és újra megcsinálta. 3 hetes volt. Amúgy is sztem lehet látni ha figyeled, hogy akarattal csinálja. Lehez az egész mozgás fejlődésd gyors lesz. Az én fiam 10 hósan már járt pl.

Nekem is volt aki azt mondta, ilyen nincs. Ilyen olyan izom problémája van biztos. Hát nem. Soha semmi baja nem volt. Le kell őket 💩ni

2020. nov. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora hülyeséget.

Ha a gyerek a hátán volt, aztán sík terepen saját erőből utána a hasán lesz vagy fordítva, azt úgy nevezik hogy átfordult!!

Véletlenül nem borul a gyerek a hasára, ahhoz azért több kell.

Szóval nem kell ezt így elemezgetni, az átfordulásnak nincsenek fokozatai, vagy átfordult, vagy nem. Ha önerőből sikerült neki akkor azt átfordulásnak nevezzük!

2020. nov. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
5 azért ez sem mindig igaz, mert az én fiam tényleg borult. Olyan feszes izomzata volt..
2020. nov. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen megtudhatod. Nézzen rá egy szakember. Ha nem feszesség miatt fordult át, akkor minden rendben. Ennyi.
2020. nov. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!