Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adnak a szülők a babának...

Miért adnak a szülők a babának akár három, négy (vagy több) keresztnevet?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősünk négy keresztnevet adtak a nemrég született babájuknak, teljesen meg voltunk lepődve, amikor felsorolta a neveket. Nem tudtak dönteni a négy név közül és inkább mindegyiket megadták neki. Ti nem furcsálljátok az ilyen szülőket?

2020. nov. 17. 19:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon kettőt lehet adni. Ahol meg lehet többet, ott nyilván megvan ennek a hagyománya.
2020. nov. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
92%
1962-ben még tuti lehetett hármat! Bizonyíték a szül anyakönyvi kivonatom + keresztlevelem. 😁
2020. nov. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Leírod a neveket?

Úgy tudom elképzelni, hogy Kiss Annamária Bellaróza. Így lehet 4 neve, mert összevontan anyakönyvezhető.

2020. nov. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
86%
Katalin júlia Mária
2020. nov. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Németországban élnek már 4 éve, egyébként interneten beszéltünk velük videochaten (a párom legjobb barátja volt a középiskolában).

Nevei a kislánynak: Emilie, Sabine, Terrie, Zoye (remélem jól írtam)

Nem tudom a sorrendet, így jegyeztem meg össze-vissza.

2020. nov. 17. 21:01
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert nekik ez tetszik. Hollandiában élek, itt pl az idősebb generációnál volt szokás hohy istentelenül hosszú és bonyolult keresztségeket adtak. Plusz itt a kötőjeles vezetéknév az alap házasságkötés után, így vannak kilométeres nevek.... pl Marguerite Vera Berghauser Pont-Mulders, vagy férfinek Adrianus Everardus Cornelis Westerveld, előbbinél a két első a keresztnév, a következő kettő a férj vezetekneve, az utolsó a sajátja. A második egy férfi, az első 4 név keresztnév, az utolsó a vezetékneve.
2020. nov. 18. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
Magyarországon 2 keresztnév a max. De külföldön létezhet ilyen. Ott van példának Harisnyás Pippi :)
2020. nov. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerintem arra gondoltak, hogy elegáns lehet ( vagy akár grófos) ; meg jó díszes. Tehát így a több név; mint pl lehet egy uralkodó akár; vagy ez ilyen művészies. Még akár esetleg azt is el tudom képzelni,hogy a szülők művészlelkűek, és kihívásnak találtak nekik pl 4 tetsző nevet a legszebbencsengően összekombinálni.

Vagy pl több név közül nem tudtak dönteni; és akkor látták, hogy lehet, és akkor adták mind, majd a gyerek választ.

Vagy ez így nekik egybe valahogy jött, és jónak találták hangzásra.

Vagy pl annyira egyszerű nevek tetszettek neki, hogy pl most mondok egy példát, Emily, meg Rosa, meg Paula, meg Maria neve sokmindenkinek van; de úgy hogy pl Emily Roza Paula Maria; úgy meg azért ritka.

Ez pl olyan legutóbbi; pl valaki mondta, hogy pl mindenki barátkozzon meg nyugodtan saját magával a tükör előtt; például: "Jaj, milyen elálló füleim vannak." És akkor jön rá a mosoly, hogy "Nadehát ilyen elálló füle, ami pont így áll el, mint az enyém, nincs senki másnak!" :) Tehát hogy pl ez a kombináció, amit az ismerőseid adtak; az sem létezett még ilyen formában. Mintpl, elállófülű ember van; de akinek úgy áll el a füle; az csak egy van!! :)

2021. febr. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!