Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adnak a szülők a babának...

Miért adnak a szülők a babának akár három, négy (vagy több) keresztnevet?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősünk négy keresztnevet adtak a nemrég született babájuknak, teljesen meg voltunk lepődve, amikor felsorolta a neveket. Nem tudtak dönteni a négy név közül és inkább mindegyiket megadták neki. Ti nem furcsálljátok az ilyen szülőket?

nov. 17. 19:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon kettőt lehet adni. Ahol meg lehet többet, ott nyilván megvan ennek a hagyománya.
nov. 17. 20:07
 12/17 anonim ***** válasza:
77%
1962-ben még tuti lehetett hármat! Bizonyíték a szül anyakönyvi kivonatom + keresztlevelem. 😁
nov. 17. 20:12
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Leírod a neveket?

Úgy tudom elképzelni, hogy Kiss Annamária Bellaróza. Így lehet 4 neve, mert összevontan anyakönyvezhető.

nov. 17. 20:18
 14/17 anonim ***** válasza:
73%
Katalin júlia Mária
nov. 17. 20:20
 15/17 A kérdező kommentje:

Németországban élnek már 4 éve, egyébként interneten beszéltünk velük videochaten (a párom legjobb barátja volt a középiskolában).

Nevei a kislánynak: Emilie, Sabine, Terrie, Zoye (remélem jól írtam)

Nem tudom a sorrendet, így jegyeztem meg össze-vissza.

nov. 17. 21:01
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert nekik ez tetszik. Hollandiában élek, itt pl az idősebb generációnál volt szokás hohy istentelenül hosszú és bonyolult keresztségeket adtak. Plusz itt a kötőjeles vezetéknév az alap házasságkötés után, így vannak kilométeres nevek.... pl Marguerite Vera Berghauser Pont-Mulders, vagy férfinek Adrianus Everardus Cornelis Westerveld, előbbinél a két első a keresztnév, a következő kettő a férj vezetekneve, az utolsó a sajátja. A második egy férfi, az első 4 név keresztnév, az utolsó a vezetékneve.
nov. 18. 07:55
 17/17 anonim válasza:
100%
Magyarországon 2 keresztnév a max. De külföldön létezhet ilyen. Ott van példának Harisnyás Pippi :)
nov. 18. 23:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!