Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen nevet, neveket adtatok...

Milyen nevet, neveket adtatok a kisgyermeketeknek? Hogy történt a névválasztás? Van, aki a saját, vagy valami kedves, közeli rokon keresztnevét adta a babának?

Figyelt kérdés
2011. jan. 23. 09:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Panna lett a kislányom neve.Nincs az ismerőseink között több Panna.
2011. jan. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy választottunk nevet, hogy passzoljon a vezetéknevéhez, külföldi legyen, egyedi és nem túl hosszú. Nehéz volt mert rengeteg szempont volt, pl. magánhangzóra kezdödjön mert a vezetékneve mássalhangzóra végzödik és ne legyen torlódás, és nekem is és férjemnek is tetsszen:)

Aisha lett egyébként, nekem még a Kiara is nagyon tetszik de egyik barátnöm kislányának ez a neve, ezért elég rosszul érezte volna magát ha én is ezt adom, meg mássalhangzóval is kezdödik.

Kedves Kérdezö! És te mi alapján adtál nevet a babádnak? Mi lett végül?:)

2011. jan. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
85%

nekem a martin már évek óta tetszett, és el is határoztam ha fiam lesz martin lesz, férjemnek is tetszett, de ő náluk a lászló hagyomány, így lett martin lászló + a vezetéknév :)

ha lányunk lett volna vivien lett volna, ezt a férjem mondta és meg is tetszett egyből :)

2011. jan. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

A férjemnek elég gyakori, magánhangzóra végződő vezetékneve van. Ezért mássalhangzóval kezdődő, 3 szótagú nevet kerestünk, ami nem túl gyakori, de nem is egyedieskedő.

Elég hamar megállapodtunk a Boldizsárban, második névnek apukám keresztnevét kapta, Attila.


A kislány variációnk Veronika Ágnes. A Veronikában kb. a házasságkötéskor megállapodtunk, Ágnes pedog a nagynéném neve, akinek nem lehetett gyereke, így gondoltam, ha már életet nem adhatott, legalább a nevét.......

2011. jan. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

1. fiam: Bence Márk -az ő első nevét már akkor kitaláltuk, amikor még csak terveztük, hogy ha egyszer majd gyrekünk lesz

Ez több mint 15 éve volt, a fiam 11 éves. A második névhez én ragaszkodtam.

2. lányom: Szonja Jázmin- az első nevet az apja választotta nevet, de nekeem is teszik (megállapodtunk, hogy ő választ lánynevet, ha lány lesz, én fiút, ha fiú)

A 2. névhez szintén én ragszkodtam, egrész mert szerintem nagyon szép név, másrészt a jázmin a kedvenc virágom.


A névválasztásnál csak az az egy szempont volt, hogy tetszik-e a név, vagy nem!!

2011. jan. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére mi egy állásponton voltunk a férjemmel, nem szertettük volna sem a saját sem más egyéb családtagunk nevét adni sem, sőt, tucatnevet sem. És el sem mondtuk a születendő baba nevét senkinek, csak miután megszületett, így hiába osztogatták vagy osztogatták volna a kért és kéretlen tanácsokat. Nekünk ez volt a legjobb megoldás.

Átnéztük az utónévkönyvet külön-külön apával, felírtuk 1-1 lapra a nekünk tetszőeket, aztán összesítettünk, és meglepő módon volt olyan, ami mindkettőnknek tetszett. 2 név között döntöttük el a végén, így utólag nagyon jól választottunk! Két keresztnevet semmiképp nem akartunk adni.

2011. jan. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
90%
Attila lett a kisfiam, a nagybácsija tiszteletére (sajnos már nem él, és nem is ismerhette őt).
2011. jan. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%
A vezetéknéhez néztük a nevet,ismerősök között nincs ilyen név! Már fogantatása előtt meg volt a név :) Következő babánknak is kiválasztottuk már a nevét!
2011. jan. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Olyat akartunk, ami a környezetünkben nem gyakori, de mégis magyaros, nem különc vagy idétlen, nem idegen hangzású, és jól áll egy 50 éves bácsinak/néninek is, mert a gyerek csak rövid ideig gyerek, ami most cuki, az felnőtt korában kínos lehet. Így lett Enikő és Barnabás.
2011. jan. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon régóta ez volt a kedvenc nevem! Fanni!De nem is beszéltünk a nevekről a párommal, addig amíg nem lettem terhes, úgy voltunk vele, akkor lesz 9 hónapunk (féltünk hogy nehezem sikerül a baba,és ez babona volt nálunk)!Sajna gonddal kezdődött a babavárás, így nem is szólt semmit a párom mikor elkezdtük Fannizni!Aztán megmaradt és hamar kiderült fiú lesz!Így én azt mondtam válasszon ő, mert a láűnynevet én választhattam! Bendegúz mellett döntött, mert ha olyan okos lesz mint a bakterházban regős Bendegúz, akkor jó lesz :)

De aztán mégis kislányunk született :) ÉS Fanni lett a neve!De nem kellett gondolkodnunk,mert jött egyből a lánynév is! Egyáltalán nem akartuk a saját nevünkte, és olyat sem ami a családben már van!Abban is megegyeztünk hogy 1 neve lesz a gyermekünknek, de a párom mikro megszületett annyit kért legyen már Anna is a neve a Dédi után akit már sajna én sem ismerhettem, de nagyon sokat segített az életünkön!

Így Fanni Anna lett a szülőszobán :) :) :)Egy pillanat alatti közös döntéssel! :)Legtöbbször Fannának hívjuk :)

2011. jan. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!