Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi baja lehet a babámnak?

Mi baja lehet a babámnak?

Figyelt kérdés
Most 12 hetes, tápszeres és minden nap délután elkezd vigasztalhatatlanul sirni kb este 10ig jobb esetbe. Nappal alszik eleget igazából, tiszta a pelus, fürdött is, evett illetve édeskömény teát szoktam neki adni amikor tápszert sem kér de van amikor a teát se fogadja el. Foglalkozunk vele, odavesszük magunkhoz, mellkasunkra fektetjuk, ölelgetjük felváltva a férjemmel de attol sem nyugszik meg, egy darabig cumizik de aztán kiköpi és sír tovább, kakil mindennap 1-2szer, pukizik is rendesen ugyhogy már el nem tudom képzelni mi baja lehet.

2020. dec. 1. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Hordozás sokat segített nekem. Érdemes bérelni ha van a közeledben.Egy próbát megér
2020. dec. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd el az édeskömény teát, az enyémnek attól fájt a hasa.
2020. dec. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mar másfél napja nem adtam neki semmilyen teát. Most is mar 4 órája szenvedek vele, enni nem akar kiköpködi mindig. Mar megtornáztattam, massziroztam a pociját de semmi, nem lázas. Fogalmam sincs mi baja van.
2020. dec. 2. 01:21
 4/7 anonim ***** válasza:

Ugyanennyi idős a kislányunk. Nálunk is volt ilyen, a hasa volt a ludas, annak ellenére is, hogy naponta volt kaki és puki is. Az édesköménytől a mi babánknak is fájt a hasa. Ez vált be: 5 csepp espumisan a 3 óránkénti evések előtt, 5 csepp biogaia naponta egyszer, 2 naponta 30-50ml gyengére főzött kamilla tea, a térdét óvatosan a hasa fölé hajtom, majd kinyújtom a lábát, ezt akát fél óráig is ismételjük, a masszázs nekünk kevés volt, éjjel hason altatjuk, nappal háton, hogy a beleknek jobb legyen.


Fázhat esetleg? Melege van? Fél a besötétedéstől/sötéttől? Vagy a túl nagy csendtől? BCG oltás helye fáj neki/kifakadt?


Nálunk még a kinti séta babkocsiban (hordozóban), illetve a hordozás is (rendeltünk a Brendonból gyorsan megkötős Nandut) bevállt (pedig nem voltam hordozás párti, de tényleg működik).

2020. dec. 3. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor az édesköményteát elhagyom, kamilla teát mar adtam neki, biogaiat kapja születésétől kezdve,tornáztatjuk mindennap meg masszírozzuk a pociját is espumisant azt lehet minden etetés elött adni? Illetve a hordozás mitől jo a hasfájásra?
2020. dec. 3. 11:53
 6/7 anonim ***** válasza:

#4 vagyok. Nekem azt mondta a házi gyerekorvos, hogy igen. 5 cseppet adok nappal a a szoptatás és a pótlás között (így eszik nálunk a baba). 6-szor eszik nappal: 6*5 csepp=30 csepp. Biztos ad az orvosod/védőnőd tanácsot, a adagolást illetően.


Hordozás: azt olvastam, hogy azért jó (mi előre kötözzük megkötős kendővel), mert a baba háta doborodik és maga alá húzza a lábát és ez jó a beleknek. Eleve akkor van jól felkötve, ha a baba csipőjét előre bebiccented és "M" betűt formál a lába, ahol a két lába a két szár és a betű közepe a popsija. Ekkor domborodik a háta, a feje nem tud hátra csuklani, ez hasonlít az anyaméh pozícióra és természetes a beleknek.

Ha jól be van kötve, kényelmesen odasimul hozzád. Én nem akartam hordozni, mert unszimpatikus volt a közösség mögötte, de tényleg jó a hordozás hasfájásra és kevésbé nyugtalan is a baba. De biztos van, aki jobban ért hozzá, mint én, majd leírja.

2020. dec. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A hordozás testkontaktust,megnyugvást ad.Lehet ,hogy nem is a hasáról van szó,lehet egy idegrendszeri éretlenség ,túlfárad téged akar.Ez tökéletes hozzá.Vagy ha bepólyázod fehér zaj cumi vagy cici és ringatod. Nálunk ezek váltak be.De nem mindig volt gyógyír percre pontosan kezdődött a sírás és nagy küzdelem volt az eleje a fiammal.
2020. dec. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!