Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen esetekben hívtátok a...

Milyen esetekben hívtátok a gyerekorvost, védőnőt?

Figyelt kérdés
Kit milyen problémával kerestek/keresnétek? Milyen időben telefonáltok (rendelési idő, hétvége..)?
2020. dec. 2. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Csak rendelési időben lehet őket hívni.

Például ha beteg vagy az oltásra kell időpontot kérnem. Mással nem igazám hívom.

2020. dec. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Még talán 7 hetes volt a lányom, amikor sugárban hányt este. Megpróbáltam felhívni a védőnőt is és a gyerekorvost is, hogy akkor most menjek-e ügyeletre vagy se, de egyiket sem sikerült elérnem. Szóval mentünk az ügyeletre vele (semmi baja nem volt, hálistennek).

A védőnőt szoktam hívogatni a státuszok időpontegyeztetései miatt, jellemzően elérhetetlen. Munkaidőben is, gondolom mindig családoknál van, eddig nagyjából 10ből 1 alkalommal sikerült elérnem, reggel 8kor hívtam vagy 5x, mire felvette. SMS-re se válaszol, csak később személyesen említi, hogy amúgy látta. Hát köszi, sokra megyek vele :D Szóval én erről lemondtam, hogy tőle bármi segítséget kérjek.


A gyerekorvost még más miatt nem hívtam. Ha mondjuk lázas lenne vagy valami betegségre utaló tünetei lennének a lányomnak, akkor esetleg felhívnám rendelési időben, hogy bevigyem-e, vagy távgyógyítással megoldja. De szerencsére nem volt mér erre szükség (4 hónapos).

2020. dec. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Most: időpontért, receptért, igazolásért. Csak rendelési időben. Az orvost vagy az asszisztensét. A védőnő nem érdekel, március óta már a harmadikat nevezik ki, ebből kettőt nem is láttam.

Egyébként első gyereknél hívtam sokszor tanácsért is az orvost, ki is hívtam sokszor, mert ő beteges volt, kórházba is gyakran került.

2020. dec. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a védőnőmet bármikor hívhatom. Volt hogy este 8kor hívtam vagy hétvégén. Persze ezek ilyen pánikolós hívások voltak. Sugárban hányás, láz, fej beütése.... Hál istennek nagyon kedves, aranyos. Nem problémázik azon mikor hívjuk.

Amúgy orvost eddig egyszer hívtam, mikor a hányás volt. Ugye a virus miatt nem lehetett menni.

Amúgy ha nem pánik hívás van akkor a védőnőt is akkor hívom mikor munkaideje van.

2020. dec. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A kórházat hívtam egyszer éjjel, mert pánikba estem, kijött a herpeszem, akkor volt 1 hónapos a babám. Szerencsére nem lett semmi baj. Védőnőt messengeren is el tudom érni, amikor tud válaszol egyből vagy felhív. Lekopogom, komoly gondok soha nem voltak. Az meg szinte tény, hogy a gyerek aznap lesz beteg, amikor az orvos nem rendel vagy hétvége van így ő elérhetetlen.
2020. dec. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A védőnőt nem lenne az a probléma ami miatt hivnám...

Dokival 1x beszéltem telefonon, akkor ő hívott.

3hósan rotás volt a fiam, mikor az antsz megküldte neki az eredményt akkor szólt.

Egyébként ez az 1 betegsége volt eddig a fiamnak, akkor voltunk rendelésen is csak. (+ugye az oltások, de azt előre mindig megbeszéljük)


Fiamnak ugyan az a gyerekorvosa, akihez én jártal, tesómék meg mindig nála vannak. Nagyon szeretjük. Mi körzetileg nem hozzá tartozunk, átvett minket. Elmondta, ha baj van, akár az éjszaka közepén is nyugodt szívvel hívhatom.

2020. dec. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6os vagyok, az lemaradt, hogy 3 éves a fiam.
2020. dec. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Rendelési időben. Általában olyasmik, hogy igazolásért elég hacsak én beugrom vagy hogy náthás lett, vigyem-e oltásra. Ha beteg volt olyasmivel, amit szerettem volna, ha megnéz, akkor bementünk hozzá, vagy az ügyeletre. Párnapos lázakkal vagy 1-2 hányással nem zavartuk sosem a doktornénit. Egyszer akartam kihívni, mert nagyon elesett volt a gyerek, hogy becipeljem, de elhajtott azzal, hogy ott is sok a beteg és mire nincs, lejárt a munkaideje, úgyhogy próbálkozzak az ügyelettel vagy a mentőkkel, ha úgy látom jónak.
2020. dec. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Védőnővel sosem beszéltem a kötelező körökön kívül. Nem volt szimpatikus, így utolsók között kérdeztem volna tőle.


Az orvost egyszer hívtuk fel, amikor átesett egy játékon totyogósként és lefejelte a járólapot. Semmi baja sem volt, de ezt nem tudtam nyugiban nézni.

2020. dec. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!