Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba melett hogyan és mikor...

Baba melett hogyan és mikor kezdtek készülni az ünnepekre?

Figyelt kérdés

Nagytakarítást is csináltok idén a karácsony előtt?

Jó lenne olvasni másnak a tippjeit, terveit ki hogyan áll neki.

8 hónapos a lányom, elég nehéz itthon tenni venni, mindig van valami ( fogzás, nyugosseg, stb)



2020. dec. 4. 10:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És még a vásárlás is gondot okoz, hisz a jelenlegi helyzetben nem szeretném be vinni a boltba több órára míg mindent el intézek, segítségem nincs.
2020. dec. 4. 10:16
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Semmit, lehet hogy el is marad a karácsony. Én eddig sose sütöttem, főztem karácsonyra. Majd jövőre, ha nagyobb lesz és meg is eheti. 9 hónapos múlt. Ajándékát ma hozza a futár, szépen becsomagolom, a fa alatt kibontogatja majd karácsonyi zene alatt, ennyi lesz a kari. Jövőre majd jobban odateszem magam szerintem.
2020. dec. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Nos első körben én az ajándékokat intéztem. Nem kell hozzá bolt, én pl vegyesen mindent a rossmannbol vagy emagrol rendeltem. Országosan mindenhova szállítanak, így ez szuper megoldás.


A takarítás nekem nem volt nagy cucc, mert ugyan 2 szintes a lakás, de nem nagy. Már leprobaltam, alvás időszak alatt kB az egészet ki lehet pucolni, ha apa segít akkor meg pláne.


Kajához már összeirtam a listát, semmi extrát nem készítek, csak olyat ami gyorsan megvan vagy keveset kell mellette állni.


Díszítés is van, de azt szépen fokozatosan. A díszítő elemeket is rendeltem, ahogy érkeznek úgy rakosgatom fel, nem egyszerre. Szépen raerosen.


Annyi a titkom, hogy mindent alvásidoben intézek. Vagy délelőtt, vagy éjszaka. (pl a fürdőszobai takarítás tipikusan éjszakai program, mert nem szeretném ha bejönne utánam a domestosos csempére pl.)

2020. dec. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
2es vagyok, egyébként nem értem ezt a karácsonyi nagytakarítás kérdést, én minden nap úgy takarítok, hogy nincs szükség nagytakarításra. Talán egy függönymosás, ami időszakos, de az kb semennyi idő.
2020. dec. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Lehet idén én sem viszem túlzásba a sütés fozest, nekem abból a szempontból is nehéz hogy a lányom nappal max 10-20 percet alszik... Születése óta nem alszik nagyon. Így elég nehéz bármire is bele kezdeni.

Takarítani is inkább késő este szoktam gyorsan, mint h egesznap bele kezdeni és félbe hagyni.

2020. dec. 4. 10:29
 6/11 anonim ***** válasza:

Ferjem most csinálja a nappalit (járólapot, festés, új lámpa stb). Szoval egyelőre remelem, elkészül 😂

Ha igen, akkor persze nagytakarítás, mert a por el fog mindent lépni mire végez. A halok nem igazán alkalmasak jelenleg semmilyen Karacsonyi de korra, merthogy a káosz közepére beállítani egy csicsa fát elég durva lenne... de amúgy sem leszünk itthon. Anyamek, apamek, anyosek.

2020. dec. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A takarítást, apránként, már elkezdtem. Évi lomtalanítás, kamra és gardróbtakarítás.


Ablakpucolást, kert takarítást, díszítést, most hétvégére tervezek, addig a kicsire (lassan nagyra, 20 hónapos) apa vigyáz majd.


Várandós vagyok, így most semmiképpen nem játszik a szenteste előtti 2 napos maratoni nagytakarítás, mint ahogy szoktam.


Mert, karácsony-január első két hete közt, érkezhet az újabb családtag. 💕


Egy-egy szoba, be van osztva karácsonyig, hogy mikor mit csinálok.


Az ajándékokat, neten megrendeltem, jövő héten jön az utolsó csomag.


A nagybevásárlást, majd Apa intézi lista alapján.


A főzést, most csak mini családira tervezem, mert a vírus/szülés miatt, nem lesz nagy családi összejövetel.


Szenteste előtt, megcsinálom a salikat, sütiket, bepácolom a húsokat.


Így, szentestére, már csak a krémleves, meg a hússütés marad, ami delelőtt megvan.


Meg, most időközben még a babruhák előkészítése, kórházi csomag összeállítása is zervben van.


Betervezve, be van minden...de, hogy ebből mi sikerül, az már más kérdés 🙈.

2020. dec. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nalunk most a furdoszoba felujitasa tart, ferjem csinalja mas munkaja mellett. Remelem karacsonyra kesz lesz vele 😄

Igazabol, amikor tavaly 1 eves volt akkor, siman megtudtam elotte 2-3 hettel pucolni az ablakokat, fuggonyok kimosasa, dekoracio fokozatosan, ajandekok megvetele. Mindennap, mikor eppen alukalt, akkor csinalgattam a dolgaim, sikerult sajat keszitesu dekoraciot is elkeszitenem. A kajat a ferjem csinalta meg, mert az o specialitasa a toltott kaposzta 😀 sutit pedig ugy rendeltem, ill. meg lett sutve meteres, ami minden unnepen van nalunk.

Elotte evben, pedig eppen karacsony elott szultem. Akkor meg mar novemberben elkezdtem keszulodni. Akkkr elozo nap, mikor beindult a szules, tettem fel a teraszra egyedul a kulteri vilagitast. Aztan draga anyukam kitakaritott, mikor bent voltam a korhazban (sajnos o mar iden nem tud nekem segiteni 😔).

2020. dec. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Derjaderja ***** válasza:

Nekem van egy majdnem 2 éves, illetve egy 3 napos 😊

Én készülök. Ajándékok megvannak, a nagynak van adventi naptár, minden adventi vasárnapra vmi meglepi, sütünk majd mézeskalácsot advent alatt. Vágunk ki egyszerű díszeket.

Szenteste nálunk hagyományosan a párom főz, "így kaptam" a saját családjábol. Most 24-én dolgozik, 23-án lesz az ünnep.

Néhány egyszerű édességet néztem pl csokiba forgatott kesudió, sörkifli, kuglóf. Beiglit talán inkább rendelünk idén.

A nagytakarítás az lesz, hogy akkorra időzítjük a heti nagytakarítást.

25-én elmegyünk a nagyszülőkhöz, ők nyugdíjasak, nem járnak ki.

Lett volna egy olyan hogy unokatesók, másodunokatesók jönnek 26-án, mindenki hoz kaját, arra nem is kellett volna készülni, de a covid miatt ezt vsz mégsem tartjuk meg. Azért örültem volna, mert a kislányom nagyon szereti a családi rendezvényeket, rokon gyerekeket.

Kb ennyi.

2020. dec. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én úgy intéztem, hogy írtam egy listát, hogy mit kell megcsinálni. Megbeszéltünk a férjemmel egy napot, amikor elvitte a két másfél év alatti gyerekünket, egész napra. Én addig alaposan kitakarítottam. Mi 6.-án díszítünk, akkor hozza a Mikulás meg a karácsonyt, a karácsonyi pizsivel együtt. Ilyenkor este feldíszítünk a férjemmel, hogy másnap csodálkozzon mind a kettő. Előző évben még csak a kislányom volt ő is csak fél éves, de nagyon tetszett neki.


Úgy hogy itthon két gyerekkel és mellettük nagy takarítás, az nekem se ment volna.

2020. dec. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!