Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Körbekeríted, elbarikádozod a...

Körbekeríted, elbarikádozod a babádat? Vagy szabadon "garázdálkodhat" a lakásban?

Figyelt kérdés

6 hónapos a kisfiam,hamar kezdte a mászást és nagyon ügyes.Utálom elbarikádozni,ráadásul nem lehet így elférni a lakásban.De több okból sem merem megszüntetni a "karantént".

1.Ici-pici a lakás,egyszerűen lehetetlen bababiztossá tenni.

2.Nem tudok mindenhová szőnyeget rakni,ő pedig egy szál body-ban flangál.Pár "lépés" és már kint is van a konyhában,ahol van szőnyeg,de nem fedi be a konyha nagy részét.Félek,hogy megfázik.

3.Félek,hogy megüti magát,habár tudom,ezzel kénytelen leszek megbarátkozni...

4.Már nagyon fárasztó folyton le-,és felszedni mindent a földről,ha porszívóznék,vagy bevinném a kiskádat,ha jön valaki le tudjon ülni,meg ilyesmi...

Most úgy van,hogy le van terítve egy paplan a szőnyegre a szobában,körbe van barikádozva díszpárnákkal,nagy hangfalakkal (amik nincsenek üzemeltetve,tehát nem tudják megrázni a gyereket),viszont így nem lehet egy lépést sem tenni a szobában.Ti it tennétek?Karantén vagy nem karantén,az itt a kérdés... ☺

És még valami!Kaptunk egy bébikompot.Beletehetem?Viszonylag ügyesen ül már,és ha fogom a derekát vagy a hóna alatt,akkor folyton sétál,nem lehet lelőni.Szóval TALÁN ez lehet a megoldás ebben a pici lakásban...Segítsetek légyszi!Előre is NAGYON KÖSZÖNÖM!


2010. aug. 12. 12:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Kisfiam 5 hónaposan kezdett el kúszni. Kezdettől fogva utálta, ha az ágyában hagytam, egy párszor próbálkoztam az utazóággyal, mint járókával, és kudarcot vallottunk. Ő nem az a típus, akit helyhez lehetne kötni. 10 hónapos, és szabadon "garázdálkodik" a lakásban.

Nem tudod teljesen bababiztossá tenni a lakást, és nem is kell. Kicsit gyakrabban oda kell figyelni rá, például ha nálunk csönd van, azonnal meg kell keresnem, hogy merre jár, mit csinál, mert tuti, hogy valami rosszban sántikál. :)

- A virágokat át kellett helyeznem, hogy ne legyenek szem előtt, mert előszeretettel tépte őket, és a földjüket akarta enni, illetve a földjükön lévő agyaggolyókat szopogatta, mintha cukorka lenne.

- A szekrényekbe, fiókokba szekrényzárat kellett raknunk, mert előszeretettel kipakolt. Egyszer a kakaóport találta meg, kiszórta a földre, és onnan nyalogatta fel. :) (Hozzáteszem, ahogy fel lettek szerelve, elfelejtette a szekrények nyitogatását, így csak magunkat szívattuk meg, mert mindig elfelejtjük, hogy ott vannak.) :)

- Az asztal és olyan polc sarkára, ahol beverheti a fejét, tettem sarokvédő műanyagot (ikeás).

- A konnektorokba, amiket elér, tettem konnektordugókat, amibe még nekünk is nehéz így bármit bedugni.


Kompba én csak akkor raktam a kisfiamat, amikor stabilan ült, és a felállással próbálkozott. Viszont napi 2x 15 percnél tovább nem szabad beletenni, tehát hosszú távon ez sem oldja meg a problémádat.

2010. aug. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a helyzet, mi is így kezdtük. Nálunk mászás után, csak pár napig lehetett használni a párnás módszert, mert elkezdett mindenbe felkapaszkodni és csak veszélyesebbé vált a helyzet. Nálunk mehet minden fele, igaz, folyamatosan rajta a szemem. Mi is szereztünk be neki kompot, de nem igazán szereti, mert a szűk helyekre nem fér be vele. Én naponta max 2-szer fél órára rakom bele a kompba, mert nem igazán egészséges a használata.
2010. aug. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne barikádozd el, a 35 fokban nem fog megfázni a kövön sem.

Bababiztossá meg előbb utóbb kénytelen leszel csinálni a lakást, mert egy pár hónap múlva a legjobb szórakozás a pakolás lesz, úgyhogy mindennek jó helyen kell addigra lennie.

Engeddmászkálni, és amúgy is, gondolom akkor van jól el, amikor lát téged.

Egy hónap, és már amúgy sem fogod tudni körbezárni.

2010. aug. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Nincs semmi elpakolva, elbarikádozva. A fürdő szoba ajtó is nyitva van. Szépen megtanulta, hogy nem szabad bemenni. A mosdó alatt van a mosószer, öblítő, fertőtlenítő szer és társai. Egyszer-kétszer nyúlt hozzá, de mondtam neki, hogy nem szabad. Nem is igazán érdekelte, hogy mik vannak ott.
2010. aug. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi barikádaztunk eddig.:D (most 8,5hónapos) Régen mikor kölyök ként hazahoztuk a kutyánkat hát neki kelett így erődösíteni a kerítést, arra emlékeztet. Sarokvédők, konektorvédő, szekrényzárak, fürdőkben magastartópolcokat beszerelni, és még a lépcsőfeljárónál gipszkartonozni meg babarácsot rakni felülre ami hátra van.

Eddig jól elvolt a földön egy takarón s egy ágy meg egy szék visszatartotta. Aztán megtanúlt átkomandózni a szék alatt. (amolyan alacsony fotel). Tegnap pedig sikeresen elértünk a véghez, feltud mászni az ágyra. Istenem segíts...

2010. aug. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
13.08-as vagyok. Már 18 hónapos. Simán mászott a járólapon is egy szál bodyban, sosem fázott meg.
2010. aug. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanaz a helyzet, mint Banyuciéknál :))) csak kakaó helyett a zsemlemorzsa landolt a földön.

Tehát nálunk is ugyanígy van bababiztossá téve a lakás. Kisfiam 8 hónapos kora óta megy, ezért a széeket,etetőszéket is tologatja.plussz mi a nappalira csináltattunk egy elhúzható kaput, ha olyat csinálok,csak behúzom, így kisfiam nem tud kijönni. járókánk nekünk sem volt sosem!teljesen bababiztossá úgysem tudod tenni a lakást,meg nem is kell.

2010. aug. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Értem...Szóval,akár a kőre is kiengedhetem?Hát akkor most nekiállok pakolni,megpróbálok felsózni mindent a galériára,apukám a nagy melegben úgysem odafönt alszik,hanem lent a földön,így reggel sokszor el sem teszem a paplanját,hanem azon mászik a kis garázda ☺

Nem tudom,hogy fogom megoldani ezt,mert sajnos hülye a lakás elrendezése is,például nem jó helyen vannak a konnektorok sem.A baba nem éri el őket (mert mi sem),de mindenhol keresztül-kasul hosszabbítok vannak,hogy mindenhol legyen áramellátás...Ráadásul a szőnyeg alá hiába rakosgatom be a zsinórokat,egyrészt vékony a szőnyeg,elég fájdalmas rálépni így egy-egy zsinórra,másrészt a gyerkőcöm felszedegeti a szőnyeget...ÁÁÁhhh...megyek,átgondolom,hogy legyen...

Nagyon köszönöm a válaszaitokat!!!!!!!!Írhattok még bátran!!

☺☺

2010. aug. 12. 13:47
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen,ez a helyzet nálunk is,kicsi a hely és konkrétan meg van a helye mindennek.Csak úgy tudom biztonságossá tenni a lakást,ha ráfigyelek.Kompot eszembe se jutott ilyen helyre venni.4-5 hónaposan úgy volt el a hordozójában,hogy párom csinált kampókat a falba és ráakasztottuk,így olyan volt,mint egy fekvőhinta.Azóta venni kellett egy bébihintát is mert már nem bírta a fekvést,de abba is már csak 5-10 percet van el...:( Most 7 hós és amire lehet kapaszkodni arra már mászik is fel,már ha bírna néha.☺ Nálunk egyenlőre olyan a házrész kialakítása,hogy 2 helységből áll.Egyik a háló, a másik a konyha és nappali.Hálóban nem lehet játszani,mert nem férünk el.A konyha/nappali rész úgy van kialakítva,hogy járólappal van elválasztva.A nappali rész szőnyegborítású és hogy a konyhába,a könnyebben takaríthassak,járólapot kértem.De a szőnyeg nem jó a babának,mindig a járólapon kell ülni az ajtó(üveg,de biztonsági) előtt,hogy kiláthasson kutyára és a macskára,akikkel lehet beszélgetni...☺ De még sosem fázott meg.Mégsem adhatok rá például harisnyát 35 fokban!:D

Ha egyszer lesz "kedvünk" megcsináljuk a másik 2 szintet is a házban,hogy elférjünk és jöhessen a következő baba.Apóst meg lezavarjuk erre a szintre,hisz neki nincs szüksége 2 nagyobb szintre...:D

2010. aug. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A lányom nagyon hamar kezdett menni is, nemhogy kúszni-mászni, és sosem volt úgymond karanténban, csak addig tettem járókába, amíg lezuhanyoztam (ráláttam közben), vagy berántottam a főzeléket, stb. És a lakást csak annyiban tettem bababiztossá, hogy a földről feljebb költöztettem a virágokat, meg az apró, lenyelhető díszkavicsokat, apróságokat. Megfázni biztos nem fog, 30 fokok vannak, ha meg kicsit kevesebb lesz, adj rá még egy réteg ruhát. És igen, el fog esni sűrűn, de ez elkerülhetetlen, nagyobb baja nem lesz, hidd el. Lehet, hogy csak genetikailag szófogadó a lányom, de sokminden van számára elérhető helyen, amit pakolhatna, de nem teszi, mindig rászóltunk pici korától, hogy mit szabad és mit nem, és tudja, hogy mihez nyúlhat és mihez nem (a tisztítószeres szekrényke a földön, na azt nem akarta megérteni sehogy, hogy azt nem szabad, le is gyerekzáraztuk rögtön, pláne, hogy az egyik legveszélyesebb baleseti forrás).

Szóval én azt mondom, hogy engedd menni a maga útján, hadd fedezze fel a világot, gyakran tartsd rajta a szemed, és nem lesz baj!

2010. aug. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!