Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudtátok, hogy mit...

Honnan tudtátok, hogy mit kell megtanítani a babátoknak?

Figyelt kérdés
2020. dec. 19. 21:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Kifejtenéd mire gondolsz?
2020. dec. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%

Az én babámon látszik, hogy mi az, ami felől éppen érdeklődik, így mindig tudom, hogy mit akar megtanulni. Pl amikor elkezdett nagyon figyelni, és apró mozdulatokat utánozni, akkor kezdtem el tanítani neki a tapsot, pacsit, integetést, stb. Most pedig éppen mindenről tudni akarja, hogy hogy hívják, így azokat tanítom neki (rámutat a dolgokra, és nézi az arcomat) . 'hol a cica?' 'ez a cica.'

Érted? Látszik, hogy mi az, amire készen áll az agya, és tudni akarja. Amikor elkezdte egymásba rakni a poharakat, akkor kezdtük a formabedobót.

Szerintem ezek a jelek előtt fölösleges bármit is tanítani. Nagyon sok mindenre maguk jönnek ám rá. És úgy, hogy mindig figyelik, hogy te mit csinálsz. 10 hónaposan kanállal eszik, meg próbálja visszarakni a kupakot az üvegre... 🤦‍♀️

2020. dec. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

A második értette mire gondolok.

1 évesnek tudnia kéne tapsolni, integetni, puszit dobni, testrészeit tudni mi micsoda. Eddig nem is jutott eszembe, de mikor most megpróbáltam láthatólag hidegen hagyja a fiam.

2020. dec. 19. 22:04
 4/15 anonim ***** válasza:
36%
Nyugi nem rögtön fogja érdekelni. Pár napig próbálkozz, mielőtt eredményt vársz, meg egyszerre csak egy dolgot taníts neki. Tapsolni 2 hét alatt jött rá. Stb :) most a puszidobást tanítom neki, három napja kezdtem mutogatni, most ott tart, hogy a kezét a szájához veszi :D kettes voltam.
2020. dec. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Te meg láthatólag nem érted, hogy hogyan működik egy gyerek. Nem egyformák a gyerekek és nem a könyvekben lévő leírások szerint működnek. A leginkább fejlesztő hatású a szabad játék. Ha erőlteted, akkor a legjobb úton haladsz, hogy egy bizonytalan, megfelelési kényszeres, szorongó gyereked legyen. Hagyd békén a szerencsétlent, időben tudni fog mindent.
2020. dec. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Az 5ösnek annyiban igaza van (egy kicsit szebben megfogalmazva), hogy minden baba máshogy fejlődik. Az enyém 10 hónaposan egyszercsak kivette a kezemből a kanalat, és elkezdett vele enni. Az ismerősöm másfél éves kislányát egyáltalán nem érdekli a kanál, viszont hatalmas szókincse van. Másfél évesen. Minden baba másban van előrébb. De egy a biztos: mire felnő, senki nem fog rá emlékezni, és senkit nem fog érdekelni, hogy mikor kezdett el mit! Te tudod, hogy mikor tapsoltál? És érdekel? Engem nem, hogy én mikor, de fölöslegesen is kérdezném, mert anyám se tudja... 🤦‍♀️ :D
2020. dec. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%
Én csak annyit tenné hozzá, hogy egy gyerek tanítása nem úgy néz ki hogy leülteted, elmondod neki sokszor a testrészeit és ő issza a szavaidat. Hanem például ahogy öltözeted mondod neki hogy most dugd bele a kezdet, most a lábadra felvesszük a nadrágot... Nem ülsz vele szembern és integetsz, hanem ha megy el a párod dolgozni, vagy valaki látogatóban volt és meg haza akkor integetsz neki az ajtóból miközben a baba is ott van látja, mondod és mutatod neki hogy pápá... És nem te fogod a kezét és integetsz. Majd ha ő akarja akkor magától.
2020. dec. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%
Igen, valóban inkább az "éles helyzetek" a legjobbak a tanulásra. Én is meglepődtem, mert pelenkázás közben már elejétől fogva kommentáltam neki milyen ruhadarabokat adok rá. 11 hónaposan random bekérdeztem:"hol van a nadrágod?" és egyértelműen, határozottan megmutatta.
2020. dec. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom, miért lettem lepontozva. Én soha semmit nem úgy tanítottam a lányomnak, hogy fogtam a kezét. Hanem sokat csináltam előtte, és ráragadt. Már ezt sem szabad, komolyan??? XD nagyon gázak vagytok. A pusziküldést is úgy tanítom, hogy küldözgetem neki a puszikat, ő meg úgy néz mint állat, hogy mit csinálok, és próbálja utánozni... 🤦‍♀️
2020. dec. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Ja, elhagyta a zokniját, én meg mondtam neki, hogy vedd fel a zoknidat! Odament érte majd rátette a lábfejére, ráfektette... Büdös életben nem tanítottam neki, hogy ez egy zokni. 2,4,6,9 voltam..
2020. dec. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!