Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi tápszert eszik a 3...

Mennyi tápszert eszik a 3 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
Kevés nagyon a tejem, de küzdök. Egy evés alkalmával kb. 30 ml anyatejet és 150 ml tápszert iszik a lányom. Egy nap átlag 7 alkalommal. Ezt a gyermekorvosom rengetegnek tartja és kérte, hogy ne növeljük, sőt csökkentsük, a védőnő szerint pont elég. Evés után sokszor sír, hogy éhes. Nagy és hosszú, arányos (a védőnő súly-magasság táblázata szerint is) baba. Nektek mennyit eszik a babátok?
2020. dec. 23. 22:41
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Azért vagyok ez az anyuka, #6-os, mert tapasztalatlan első gyerekes vagyok. Sajnos nincsen anyuka nőrokonom, csak gyermektelenek, az orvos és a védőnő pedig teljesen ellentétes információt mond. Csak kipróbáltam, amit a doktornő mond, de akkor sírt a baba etetés közben és etetések között is, azért a fent leírt mennyiségeket adom. Kívácsi voltam, hogy ki mit gondol.
2020. dec. 24. 00:20
 12/15 anonim ***** válasza:
23%
Körülöttem sem volt más anyuka, de volt 9 hónapom, hogy mindennek utánaolvassak... Bocsi de nem tudom megérteni, hogy egyes anyukák mennyire felkészületlenek tudnak lenni, és most nem főleg rólad van szó mert annyira nem gáz amit te csináltál de olyan dolgokat tudnak csinálni egyesek... Az információ hiánya🤦‍♀️
2020. dec. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
80%
Az én kislányom 14 hetes, ő 170 ml tápszert eszik napi ötször (van mikor már megeszi a 180 ml-t, de nem mindig). Éjszaka nem eszik. 6 kg és 66 cm körül van. Adj neki amennyit kér.
2020. dec. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

10 es vagyok


A lényeg hogy ne legyen éhes, annyit egyen amennyire szüksége van, minden baba más. Hallgass az ösztöneidre, a doki/Vedőnő nem mondhatja meg hogy mit tegyél csak tanácsolhat és van amikor baromságot tanácsolnak. A dobozon is csak ajánlás van. És ne vedd magadra a 6-ost, mindenki volt kezdő és van aki biztonytalanabb, én is mindig felhívtam a védőnőt tanácsért és utána megbeszéltük a férjemmel és úgy döntöttünk hogy mit tegyünk.

2020. dec. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Malacka1212 ***** válasza:
Szia. Az én kislányom 3 hónapos. 2 hónapos kora óta 130-200 ml az adagja. Naponta 800-1000ml között eszik. A doktornő azt mondta h adjak neki amennyit kér. Nem is éheztetném soha. Én is megvoltam ijedve h sokat eszik ezért hívtam fel a doktornőt. Adj neki annyit amennyi jól esik neki és nem sír. Ne hallgass olyanokra akik azt mondják éheztesd. 😊
2021. jan. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!