Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Atoltoztetitek a gyereket...

Atoltoztetitek a gyereket delutani alvashoz?

Figyelt kérdés
Vagy ugyanabban alszik amiben napkozben van, amit osszekoszol meg kint is vagyunk benne stb... este meg tisztan, pizsamaba ebbe az agyba vissza ahol a nappali ruhaban aludt... nem tudom, kell raadni mast? Nem pizsire gondolok de vmi itthoni kenyelmes gatyat legalabb v ilyesmi
2020. dec. 31. 12:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha addig a lakásban voltunk és nem ette le magát, akkor abban is aludt. Az ágyneműt úgyis sűrűn mostam. Viszont ha össze ette magát vagy jó idő van, akkor trikót adok rá és leveszem a nadrágjàt hozzá. Takaró alatt nem fázik.
2020. dec. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
11%
Természetesen. Csak hálóruhában lehet kényelmesen, egészségesen aludni.
2020. dec. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
18%

2-es vagyok.

Nem fektetem le a poros játszóruhájában, sőt, az ágyneműjébe meg főleg nem.

2020. dec. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem öltöztettem át, abban aludt napközben, amiben épp volt. Viszont kinti játék/séta után mindig átöltöztettem. Vagy hidegebb időben csak levettem a felső réteget.
2020. dec. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

A fiam 5 éves, a lányom 2. Ha itthon vannak (azaz nincs ovi,bölcsi) akkor nálunk így megy:

Reggel felvesznek tiszta itthoni ruhát (póló, mackónadrag), reggelizünk, játék.

Kimegyünk. Ehhez az itthonit leveszik, és kinti ruhát vesznek.

Bejövünk. Visszaveszik az itthoni ruhát.

(Nyáron szintén átöltöznek, mivel homokos lesz minden cuccuk - ez esetben sokszor egy gyors zuhany is befigyel :)

Ebéd, és az itthoni ruhában bújnak ágyba.

Délután ugyanez, majd vacsora, fürdés, pizsama, alvás.

Szóval nekem nem pizsiben alszanak délután - igaz, nem is maszatosban, izzadtban vagy összekoszoltban. Ezeket természetesen azonnal cserélem (nyilván észszerűség keretei között, tehát egy 1 mm-es fogkrém folt, ha őt nem idegesíti, tőlem maradhat - de már egy 2 centis pörköltszaft maradvány, vagy egy összekakaózott pólónyak nem. Nem csak alváshoz, hanem egyáltalán. Van, hogy egy nap 4 pólót elhasználunk.. mert véletlen lecsöppent, mert beleizzadt, mert elesett, mert festékes lett. Ez van, amíg nem szándékosan történik, nem csinálok ügyet belőle. Gyerekek vagy mi :)

2020. dec. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

5-ös, beleőrülnék ennyi átöltözésbe, jesszus. Ez már kicsit túlzás.

Most télen mi így csináljuk:

Reggel felöltöztetem, trikó, harisnya, nadrág, póló. Kimegyünk, akkor pulcsi, kabát, egyebek. Alváshoz nadrág, póló le. Ha koszos lett, akkor másik póló, nadrág alvás után. Nem kapok agygörcsöt egy kajafolttól, megtörlöm, de nem öltöztetem át minden folt után.

2020. dec. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ez babák kategória. Jó lenne tudni mennyi idős baba? Én a 7 hósomat akkor öltöztetem át ha koszos lesz, amúgy séta után csak lekapom a felső réteget, hiszen alszik mikor hazaérünk. Nem fogom felkelteni átöltöztetni...
2020. dec. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
1,5 eves
2020. dec. 31. 13:57
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapos, kB minden evés után teljes ruhacsere kell, hiába az előke, a teljes felsőtestet takaró esetén csak nadrágcsere... Mert a kisasszony is kanállal akar enni, és ennek megvan előnye és hátránya is... Tehát, az ágyba mindenképpen tiszta ruhában megy. Nem alváshoz öltöztetem át, hanem evés után :D
2020. dec. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a kocsiban sétáltattam nem öltöztettem át, másfél éves már összekoszolja magát és sétál, kintre más melegebb ruhát adtam rá, itthonra átöltöztettem (nadrág csere, pulcsit levettem), alváshoz nem cseréltem le a ruhát, de már nem is alszik, 3 és fél éves.
2020. dec. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!