Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van oda mindenki a...

Miért van oda mindenki a babákért?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Egy ideje ez a kérdés van a fejemben. Miért fordít mindenki ekkora érdeklődést irántuk?

Azt természetesen megértem, hogy a szülők mindennél nagyobb figyelmet fordítanak rájuk, nem is kell megmagyarázni miért. De vegyük például azt az esetet,amikor az utcán kocsiztatod a gyerekedet, és minden járókelő elolvad a babakocsi tartalmának láttán úgy, hogy nem is ismerik. Gondolom a legtöbben erre azt a választ adnák,és valszeg adják is majd hogy cuki,de engem ennek a témának egy más szemszögből való megközelítése érdekelne.

A másik dolgot lehet,sőt biztos hogy nem másban, hanem magamban kellene keresnem.

Lehet hogy azért mert fiú vagyok,lehet mert "más", az őirántuk való érdeklődésem közel a nullát üti. A családomban mindenki olyan jól elvan a babával, nekem meg még hozzá szólni sincsen kedvem.

Kérem a negatív,kritikus hozzászólásokat mellőzzük.

Aki normális hozzászólást ad,annak nagyon köszönöm!



2020. dec. 31. 16:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Genetikailag az emberbe van kódolva, hogy a csecsemőkről, babákról gondoskodni kell, fajfenntartás és miegyebek okán. Ez az ösztön a nőkben erősebb, pl.
2020. dec. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
15%
Sejtelmem sincs, szerintem semmi cuki nincs bennük. Én folyton röhögök azokon, akik halálra olvadoznak egy kölyök láttán. Nevetséges amit lebírnak művelni. Egy kis állat sokkal édesebb. 25N
2020. dec. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, a saját 2 gyerekemet imádom, és babaként is übercukinak meg szépnek láttam őket, de én se vagyok az a típus, aki random idegenek babái láttán olvadozik.
2020. dec. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem sem aranyosak... Bennen szerencsére sosem jön elő ez a gondoskodási ösztön. L
2020. dec. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első írja, valóban ez a tudományos magyarázata.


Ennekellenére nőként kicsit sem érdekelnek idegen babák, soha nem hoztak lázba, még csak meg sem nagyon néztem. Barátaim, közeli családtagok babáival szemben már elfogultabb vagyok. Vagyis akikhez valamilyen érzelmi kötelék fűz azoknak a babáit szívesen megdajkáltam. A saját gyerek meg aztán mindent üt. De annak ellenére hogy már anya vagyok, sem hoznak lázba idegen babák.

2020. dec. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

1. mert cukik, csakazértis :)

2. főleg random nénik örvendeznek a babáknak, ugyanis emlékezteti őket a saját anyukakorukra, ami valszeg életük legboldogabb időszaka lehetett

2020. dec. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
6%
Utalom őket, nagyon nem cukik
2020. dec. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
39%
Jogos. Én falum lakom, házasság után költöztünk ide, éjjel-nappal dolgoztunk, azt sem tudtam ki lakik a szomszédban. Bezzeg ők aztán mindent tudtak rólunk! Amikor szültem, és kivittem a gyereket, minden háznál megállított egy nénike, hogy etyele-petyele, de aranyos, stb. Nekem is fura ez, eszembe nem jutna idegeneket ilyenekkel zaklatni.
2020. dec. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
Azt írtad "fiú" vagy. Lehet még fiatal vagy hozzá, hogy foglalkozz velük. Tizenéves koromban én sem tudtam még velük mit kezdeni, ráadásul én voltam a legkisebb a családban (csak két idősebb unokatesóm van, testvérem nincs), így nem is voltam hozzászokva egy baba jelenlétéhez. Most a húszas éveim elején járok és 1-2 éve elkezdtem meglátni bennük, a kedvességet, aranyosságot, aztán az én és a párom családjában is születtek babák akikkel találkozunk, így kialakult bennem a védelmező ösztön is. A barátommal is már 7 éve egy párt alkotunk, nagyon szeretetteljes, stabil kapcsolatunk van, így volt már szó arról, hogy évek múlva gyermeket vállaljunk.
2020. dec. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
16%
Cukik, persze 😂😂😂 macskám cukibb
2020. dec. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!