Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elegem van kiègtem...Szeretem...

Elegem van kiègtem...Szeretem a gyerekem imàdom de màr belebetegedek hogy nekünk semmi sem ùgy megy ahogy kellenne.Volt màr így màs is?Hogy lehet ezt tùlèlni?

Figyelt kérdés
Most màr azon is gondolkodom h öngyilkos leszek ,csak a gyerekem miatt nem teszem meg.Akàrhova nèzek mindenkinek jòlfejlödő babája van..Mèg azoknak is akik sajàt maguk esetleg vissza vannak maradva.Segítsetek...

#fejlődés #Csak problèmàk #Màr nem bírom
2021. jan. 4. 14:47
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
79%
Azt írod mászik, feláll. Szerintem akkora probléma (ha tényleg maszik), akkor nincsen. Férjem (most 43 éves már) 16 hónaposan kezdett járni, addig csak mászott. Pont most beszéltük karácsonykor anyukájával. Neki jobban tetszett hogy odamászik, felkapaszkodik, feláll, majd vissza le s mászott tovább. 2 kistesóm 3 éves koráig nem beszélt s pelenkásak voltak. Most már nagycsoportba, suliba járnak, semmi bajuk. Ismertem olyat is, aki 4 éves koráig meg sem szólalt. Ma már olyan elvárások vannak a gyerekekkel szemben, hogy egyből azt mondják arra aki lasabban fejlődik, hogy biztos fogyatékos lesz... Szerintem nem. Ne másra halgass, figyeld a gyereked, ahogy tanul, segíts neki.
2021. jan. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
88%

Sajnos nem tudok hozzászólni a témahoz, de én mindenkit felpontoztam két pohár bor után.


Erőt és kitartast, kedves kerdező ❤️

2021. jan. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdező!


Teljesen megértem, amit érzel. Úgyanígy érzetem én is. A kisfiam sem ült még ennyi idősen, de még nem is mászott. 14 hónapos és pár napos volt, amikor elkezdett egyszerre mászni, felállni és ülni. Végig megkésett volt a mozgása, pl. csak 8 hósan kezdett el forogni. 2 hónapos kora óta jártunk dévényre, 10 hósan kezdtük a tsmt tornát. Szerintem mindkettő hasznos volt, bár igazából nem tudom, hogy ezek nélkül, hogy alakult volna. A mozgás miatt az értelmében is volt egy pici lemaradás. pl. később kezdett mutogatni. Végül 16 hósan kezdett el önállóan járni. Akkor már megnyugodtam.

Akkor az értelme is nagyon gyorsan elkezdett fejlődni.

Most 26 hónapos és senki meg nem mondaná, hogy így le volt maradva.

Tudom, hogy nagyon nehéz, és én már könnyen beszélek, de hidd el, hogy minden rendben lesz.

Utólag csak azt sajnálom, hogy nem tudtam a sok aggódás miatt úgy megélni az anyaság első 1,5 évét, ahogy szerettem volna.

Kitartást és fel a fejjel!

2021. jan. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem tök jó lenne járnod valamilyen támogató csoportba. Egyrészt olyan szülők közt lennél, akik szintén nem érzik magukat nagyon magabiztosnak, de erőt meríthettek abból, ahogy látjátok egymás megküzdési stratégiáit. Másrészt a rosszabb napokon tudnál beszélni olyan emberrel, aki pontosan átérzi a helyzetedet és megért téged. Szerintem a védőnő tudna adni tippet, hogy hol találsz ilyet, vagy ha még nincs, akkor segíteni tud szervezni egyet.
2021. jan. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

24! Külföldön èlünk ès itt nincs vèdőnő ill most covid miatt nagyon nem is lehet mit csinàlni amùgy sincs itt sajnos senkim.

23!Akkor te pont àtèlted amit èn most!Èrtelmileg nem gondolom h eddig nagyon le van maradva csak félek ha nem ül fel hamarosan akkor le fog jobban:(Mutogat,megèrt szinte mindent amit mondunk neki,tudja mivel hogy kell jàtszani stb..Csak most màr nagyon kimerültem lelkileg a vàrakozàsban ès kètelkedèsben..Amùgy nagyon ügyesen mászik, könnyen feltèrdel bàrhol ès ha tud kapaszkodni akkor fel àll.

2021. jan. 4. 19:08
 26/40 anonim ***** válasza:
84%

23as vagyok.

Nálunk egyébként az ülést egy csecsemőkori nyaki reflex gátolta, ami nem épült le teljesen. A tsmt segített rajta.

2021. jan. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
87%
Ja és a tsmt a beszédjére nagyon jó hatással volt, igaz még csak egyszerű mondatokat mondd, de rengeteg szava van, olyanok is, mint az abrakadabra.
2021. jan. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

26!Köszönöm az infot!

Kedves 20-as!Megkönnyeztem azon amit írtál ès egyben kicsi erőt is ad❤Bàr csak erősebb lennèk èn is ,sokszor gondolom hogy jobb anyukàt èrdeelne,erősebbett mint èn vqgyok!

2021. jan. 4. 19:31
 29/40 anonim ***** válasza:
81%
Anyukám épp most adta oda a naplóját, amiben vezette a fejlődésemet napról napra 😲 Egy évesen 7,8 kiló és 74 centi voltam. Most 37 évesen 156 és 54 kiló. Jah és szemüveges vagyok, 5 évesen műtötték is a szemem. Értelmileg köszönöm, megvagyok. 😁 Szerintem kicsit túlgondolod a dolgokat.
2021. jan. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
94%

A lányom sérült, nem csak mozgásban, az értelmével is vannak gondok/lemaradások.

1 éves korában én is pontosan azt éreztem, mint amit te: fáradt voltam, összezavarodott, reményvesztett és csak önmagamat ostoroztam: mit vétettem, hogy ilyen gyerekem született. A szomszéd Pistike 1,5 évesen már körmondtatokban beszélt és biciklizett, mi meg még sehol nem tartottunk. Nagyon fájt és csúnya lesz ezt bevallani, de irigy voltam.

Aztán szépen lassan letisztult minden: már nem hasonlítom más gyerekhez, már nem hallom meg a jótanácsokat/történeteket, hogy éheztessem ki s majd enni fog vagy bezzeg az én gyerekem is ilyen volt most meg orvos, egyszerűen csak megtanultam rá és magunkra koncentrálni. Arra figyelni, hogy ő mit szeret, mi teszi boldoggá, mi jó és hasznos neki, nem érdekel, ha megbámulnak a játszótéren, akkor is leviszem! Ő élvezi, és ha ő nem érzi magát kényelmetlenül, akkor nekem nincs okom feszengeni. Nem érdekel, ha beszólnak az utcán a viselkedése miatt, nem érdekel, ha vadidegen ember ossza az észt, hogy hogyan kellene megnevelni. Rajta kívül senki más nem érdekel.

2021. jan. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!