Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elegem van kiègtem...Szeretem...

Elegem van kiègtem...Szeretem a gyerekem imàdom de màr belebetegedek hogy nekünk semmi sem ùgy megy ahogy kellenne.Volt màr így màs is?Hogy lehet ezt tùlèlni?

Figyelt kérdés
Most màr azon is gondolkodom h öngyilkos leszek ,csak a gyerekem miatt nem teszem meg.Akàrhova nèzek mindenkinek jòlfejlödő babája van..Mèg azoknak is akik sajàt maguk esetleg vissza vannak maradva.Segítsetek...

#fejlődés #Csak problèmàk #Màr nem bírom
2021. jan. 4. 14:47
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

22!Köszönöm!

Amùgy arra a 2 pohàrra lehet lassan nekem is szüksègem lesz:(

2021. jan. 4. 22:45
 32/40 anonim válasza:
Nem vagyok jártas ebben nincs gyerekem de a húgom kora szülött lett és ő is nagyon későn kezdett el járni es rendesen mozogni de nem kell szerintem felni ugy is megtanulja sokat kell vele beszélgetni meg játszani hogy minel többet fejlődjön a hizashoz pedig annyit hogy egy nagyon jó szakemberhez kellene szerintem elmenni bar nem tudom mi a helyzet de lehet adnanak valami olyan vitamint vagy étel kiegészítőt ami segítene.. a szeme pedig lehet hogy helyre áll bár ezt tényleg nem tudom nincsenek szemüveges ismerőseim 😅 Viszont annyit hogy maradj erős ne is gondolkozz öngyilkosságon nem lesz jobb inkább minden percet boldogan élj a gyermekeddel💗 nem tudom elképzelni milyen fájdalom lehet ez de ha lesz babam meg tudom.. mielőbbi gyógyulást vagy hogy mondjam legyen nektek szép jövőtök sok sok örömötök kitartást 😊
2021. jan. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:

Kedves 32-es!

Köszönöm szépen a szèp sorokat ès bíztatàst!Szed vitaminokat pont ez miatt de így sem hízott többet elvilg ilyen alkat...A kishùgodnàl legalább volt ùgy mond ok hogx koraszülött volt...de nàlunk inkább mèg 6 napot rà is hùzott:)Hat nem egyszerű így az èletünk az tuti...próbálom magam tartani ès nem összeomlani mert tudom h szüksège van ràm!Mindig azzal vigazstalom magam h ùgymond nem ùgy beteg h fàjdalmai vannak stb. mert sajnos olyan helyzetben is van sok kisgyerek és nekik mèg nehezebb!!Meg azèrt bízom is hogy ő az èn kis hősöm ès egyszer rendbe jön minden!

2021. jan. 17. 11:20
 34/40 anonim ***** válasza:
67%

Szeressed ne rinyaljal komolyan!

Attol meg a Te gyereked, fogadd el. O hogy erzi magat szted h a sjat anyja szegyenkezik miatta meg elege vam?

Vigyed devenyre az fog segiteni nem a rinyalas eszem megall

2021. jan. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Az én lányom 8100g volt 1 évesen, most 1,5 éves és 9700 g.


Mindig megdicseri a doki, hogy jól néz ki.


1 évesen tanult meg ülni, 16,5 hósan kezdett el járni...

Voltunk devenyesnél, semmi gond nem volt.


Szerintem ha szakember igazolja, hogy nincsen komoly gond, akkor kár tulaggodni. Rányomja a bélyegét a mindennapokra és a gyerekben pici korra kialakul a megfelelési kényszer.


Altalaban ezek a gyerekek még lassabban fognak fejlődni, pont a görcs miatt. "te már nagy vagy, neked már tudnod kell" " látod Petike olyan ügyes, te miért nem?"


Az, hogy szemuveges nem hiszem hogy óriási gond, persze nyilván nem örül egy szülő, ha a gyermeke egészsége nem tökéletes, de én is szemuveges vagyok kiskorom óta és sosem számított.

2021. jan. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is hasonló cipőben járunk, szemüveget leszámítva.


Nagyon sokat számít hogy sok szeretetet kapjon a Pici és támogatást, fejlesztéseket. Szerintem a hasonlítgatás, erőltetés nem vezet jóra de nem is éri meg, attól csak rosszabbul lesztek.


Én úgy vagyok vele hogy megpróbálok minden tőlem telhetőt. Most pl változtattunk az étkezésén, Junior italt is fog kapni, hátha jobban gyarapszik.Amint lehet már többet kimozdulnánk itthonról ( várjuk a tavaszt és hogy javuljon a helyzet) . Konduktor is jön hozzánk két hetente,naponta kétszer tornáztatom, dévényes heti egyszer jön, rengeteget fejlődőtt. Nemrég felült, elkezdett mászni, felkapaszkodva áll bár bizonytalanul.


Fontos a fejlődésre összpontosítani és nem arra hogy miket nem tud. Persze nem egyszerű ez az egész vírus helyzet, nincs segítség otthon, kevés a lehetőség a feltöltődésre a szülőknek,ki kell tartani, erősnek maradni, a babák mindent megéreznek.


Én igyekszem optimista maradni és persze tervezni a jövőt. Most hogy látom a határaimat érzem hogy mi lenne jó egy év múlva nekünk és a Picinknek, Férjemmel is szerencsére mindent meg tudunk beszélni,segíteni egymást.

Elhiszem hogy nehéz de hidd el csak a szeretet és a kitartás segítenek most és a Picúrodnak ez nagyon sokat számít ♥️.Sok erőt kívánok Nektek!

2021. jan. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 A kérdező kommentje:

34!

Ki mondta hogy nem szeretem vagy hogy szègyenkezem miatta??

Persze akinek semmi baj a gyerekèvel az nem tudja meg èrteni mit èrez ilyenkor egy szülő!

Amùgy ő előtte soha nem mutatom ezt ès nem is beszélünk előtte erről...

Inkàbb akkor szomorkodom,vagy sírok ha ő màr alszik mint most is..

Ès igen hordom dèvènyre +kap korai fejlesztèst +most kezdtük a Tsmt...Egyenlőre ennyi fejlesztès mert azt mondták az sem jò ha tùl sokat kap egyszerre...

36! A te babàd mennyi idős?Mint màr előtte is írtam jàrunk mi is fejlesztèsekre ès termèszetesen itthon is csak vele van foglalkozva torna stb..+ napi 2 òràra ragasztom is a szemèt!Ès amennyire lehet tènyleg próbálom kerülni hogy èrezze az èn kètsègbeesèsem...Èn is sokszor gondolok a jövőre ès elkèpzelem mennyi mindent fogunk csinàlni...De akkor is csak fàj nèha hogy ilyen nehezen indulunk neki az èletnek.Te hogy èled ezt meg?

2021. jan. 20. 21:11
 38/40 A kérdező kommentje:

36!

A jò időt mi is nagyon vàrjuk abban bízom hogy addigra meg tanul ülni mert akkor azèrt több mindent tundànk csinàlni!Nàlunk nagyon jòl eszik szerencsère ès mindent eszik màr szinte viszont rengeteget mozog ès szerintem azèrt is hízik kevesebbet.Ha megkèrdezhetem ti talàltatok okot a lemaradàsra??

Nektek is kitartàst ès köszönöm a tàmogatò szavakat!

2021. jan. 20. 21:18
 39/40 A kérdező kommentje:
Amikor vègig olvasom a hozzàszòlàsokat mindig ùj erőre kapok...
2021. jan. 20. 21:34
 40/40 anonim ***** válasza:

36-os vagyok, szia!

1 éves Tündérkénk, nála nagyon valószínű hogy születéskor pici oxigén hiány okozhatott egy enyhe izomtónus problémát, emiatt alakul lassabban a mozgásfejlődése.

Három hónap fejlesztéssel mostanra nagyon sokat fejlődött, kis hősnek tartjuk és nagyon büszkék vagyunk rá hogy ilyen kitartó ❤️, de amiket írtàl nagyon jó lehet mindegyik fejlesztés, higgy benne hogy a Picitek szépen fog fejlődni! Sokszor érlelődnek a mozdulatok idegrendszerileg is és hirtelen 1-2 hét alatt pl két hónap tornázás után hatalmasat tudnak fejlődni a babák. Nagyon jó szülők vagytok és mindent megtesztek érte! Vannak nehéz napok nálunk is, persze nem egyszerű lelkileg,én nagyon megértem, de ki kell tartanotok miatta, egy kis csoda lehet ❤️!

Sok vidám pillanatot, tavaszra jó programokat és remélhetőleg már nyárra több tervezhető segítséget kívánok Nektek!

Sokszor a közös nevetés, jó pillanatok megörökítése sokat segíthet. És hát arra kell gondolni hamarosan mi és a Picik is nyithatunk mások felé ha ez a nehéz helyzet megoldódik 2021-ben.

2021. jan. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!