Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha látod a gyereken, hogy...

Ha látod a gyereken, hogy álmos, fáradt, de mikor elakarod altatni, akkor őrjöng, feszíti magát, akkor ringatod tovább, vagy lerakod tovább játszani?

Figyelt kérdés
2021. jan. 5. 11:17
A kérdező szavazást indított:
Altatom tovább
Hagyom, hadd játszon
27 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Nem hagyom játszani, de nem is ringatom. Lerakom az ágyába, és odaülök mellé.
2021. jan. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is lerakom az ágyába és paksolom, simogatom a fenekét.
2021. jan. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
*paskolom
2021. jan. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy őrjöng. Nálunk van kétféle őrjöngés, az egyik, amikor nem akar aludni, de kb leesik a feje a nyakáról, akkor altatom tovább. Ha viszont 10-15 perc ringatás/éneklés után sem látom, hogy megnyugodna, nem csukódik le a szeme, nem bújik belém, hanem nézelődik mindenfelé, nyúlkál a macska után meg ilyenek, akkor inkább lerakom hadd tomboljon, fél óra múlva újra próbálom az altatást és olyankor már menni is szokott. Ha álmos, akkor hamar elalszik, egyébként meg csak szenvedés mindkettőnknek.
2021. jan. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%

Álmos, de nem lehetséges, hogy azért feszíti magát alvás helyett, mert éhes esetleg?

Csak azért írom ezt, mert a 9 hónapos kislányom az elmúlt napokban többször csinálta azt, hogy ügyesen mutatta a fáradtság, álmosság jeleit, aztán, amikor letettem, melléfeküdtem, kibontottam magam, hogy szopizzon, elkezdett őrjöngeni. Tolta el a mellemet is (szopizva szokott elaludni). Felvettem, ringattam, az sem volt jó. Olyan keservesen sírt, mint amikor egy baba éhes. Gyorsan bekevertem Neki egy kis pépet (vagy főzeléket, attól függ, milyen étkezés volt a soron következő). Olyan étvággyal habzsolta, mintha sosem evett volna. Miután jól lakott, pikk-pakk elaludt. Szval így, a harmadik babámnál (van már egy 8 és egy 6 évesen is) még mindig érnek meglepetések.

2021. jan. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lerakom az ágyába, mert félek, hogy ringatás közben kirúgja magát a kezemből. Ha sír, akkor néha odamegyek megvígasztalom.
2021. jan. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hagytam, hogy megtalálja, hogyan jó neki.

A legkisebb volt olyan, hogy elalvás előtt egy kicsit sírogatnia-panaszkodnia kellett. 5-10 percet kb. Vacsora-esti mese-fürdés után.

Azt találta ki, hogy ment a kiságyba a kendőjéért -munkaruházatiból pöttyös kendő puhává mosva-, aminek a sarkába volt kötve a cucókája, amit csak elalváskor használt. A kiságy első 2-3 rúdját kivettük, hogy ki-be mászhasson, egy szivacsot tettünk elé, hogy arra essen, ha esik.

Kihozta a kendőt, húzta maga után, fölmászott az ablak melletti fotelre, és állva dörgölgette a szemét a kendővel, sírogatva. Aztán lecsúszott ülésbe, hüppögve, bevette a cucókát, szívogatta, kiköpte, sírogatott. megint bevette, aztán megint sírogatott egy kicsit.

Közben nézte, hogy mellette mindenfélét csinálunk, beszélünk is hozzá, leágyazunk magunknak. Aztán dörgölgetés csukogatta a szemét. Amíg elkezdte megint szívogatni a cucókát, hagytuk a fotelben.

Először hagyta magát átvinni a kiságyába, aztán később elkezdett maga is átmenni egyedül, miután kisírókázta magát.

2021. jan. 17. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!