Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kornélia névhez mit szóltok?

Kornélia névhez mit szóltok?

Figyelt kérdés
A családnevünk Farkas.

2021. jan. 8. 21:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én "kalapomban" is benne van,csak a férjemnek nem tetszik annyira. Szerintem szép név,nőies,kislányként meg lehet Liának becézni,ami aranyos. A Farkas vezetéknévhez is jól illik. :)
2021. jan. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is tetszik, a becézései is szépek.
2021. jan. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi kislányunknak mindenki kimondja, nem becézi senki, pedig betegségek miatt kiskorától kezdve rengeteg teraputa, orvos "keze között " megfordul. Hallják, hogy mi is így hívjuk, így ők is így hívják. Volt, aki kérdezte, hogy becézzük-e. Mondtuk, hogy nem és ők se teszik.
2021. jan. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Utolsó, a hármasikres Kornéliáék vagytok?
2021. jan. 9. 16:00
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen

Ismerősök vagyunk?

Egyébként a jelentése is szép. Somfát jelent, ami egy nagyon erős fa. Akárcsak a kislányunk. ❤

2021. jan. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tetszik, simán adnám is. A Nelli becézés viszont nekem sem tetszik, mindig a Nelli az elefánt című dal jut eszembe róla. De amíg kicsi, addig úgyis azon a néven fogják hívni amit én használok, nagyobb korában meg majd ő eldönti, hogy milyen becenéven akar futni. De amúgy annyira szerintem nem megerőltető egy négyszótagos nevet kimondani sem.
2021. jan. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

#15


Nem vagyunk ismerősök, csak olvastuk a történeteteket és nagyon szurkolunk a lánykátoknak <3


Nálunk is nagy harcos lesz a pici, már most látszik (február végén érkezik, ha minden jól megy). Örökbe-babaként jön hozzánk, elhanyagolt terhességből, a szülőanyuka csak a terhesség harmadik hónapjában döbbent rá, hogy babát vár, addig ivott-dohányzott, úgyhogy nagyon fél(t)ünk... De úgy tűnik, jól van a picike, tartjuk a kapcsolatot vele folyamatosan meg az orvosával is. Hatalmas szerencsénk volt, hogy ő pont most érkezik, mert a mocskos rendszer most tiltja be, hogy a párommal örökbefogadhassunk (két anyukás család leszünk), de szerencsére már megva az alkalmassági határozat korábbról, azt nem vehetik el. Az meg külön csoda, hogy magánutas, alapítványi örökbeadásnál ránk gondoltak, így tényleg ez a picilány az utolsó esélyünk <3

2021. jan. 10. 18:03
 18/22 anonim ***** válasza:
12%

Szerintem öreges név, de ha másnak tetszik, akkor cool.

Viszont szerintem a Farkashoz nem illik.

Pl mikor? Farkaskor.

Vagy pl farkas-kór; még ezzel is szivathatnák akár

Szóval szerintem kéne valami lágyabb név közé, vagy utána, ami ellensúlyozza, elsimítja ezt.

Ismerek egyébként olyat; akinek két keresztneve van, és mindeki a másik keresztnevén szólítja.

Pl Farkas Mirella Kornélia, Farkas Regina Kornélia, Farkas Letícia Kornélia, Farkas Olívia Kornélia, Farkas Donatella Kornélia, Farkas Emma Kornélia, Farkas Martina Kornélia, Farkas Marietta Kornélia, Farkas Dominika Kornélia; de mondjuk ezek nem pont tökéletesek mind a-végződésüek főleg; pláne, ha a Kornéliát akarjuk kihangsúlyozni. De pl ha mondjuk Farkas Henriett Kornélia -így már a második keresztnév marad meg jobban az emberek fülében. (Ide nem jo a Henrietta; mert úgy kicsit összeolvad; és kicsit a "takonyszerűre" fog hasonlítani a kiejtés; de pl sima Henriettel rendben van. De még majd próbálgatok pl Farkas Angéla Kornélia, Farkas Szilvia Kornélia; Szilvia sem a legjobb; Farkas Marianna Kornélia, Farkas Marina Kornélia, Farkas Edina Kornélia, Farkas Krisztina Kornélia, Farkas Jusztina Kornélia, Farkas Glória Kornélia, Farkas Bianka Kornélia, Farkas Andrea Kornélia, Farkas Johanna Kornélia, Farkas Réka Kornélia, Farkas Friderika Kornélnia (na jó, ez már sok.:)), Farkas Csilla Kornélia, Farkas Emese Kornélia, Farkas Brigitta Kornélia, Farkas Éva Kornélia, Farkas Amália Kornélia, Farkas Georgina Kornélia (jó, ez is hosszú), Farkas Kincső Kornélia, Farkas Viktória Kornélia, Farkas Olga Kornélia, Farkas Olívia Kornélia, Farkas Valéria Kornélia, Farkas Nilla Kornélia, Farkas Renáta Kornélia (talán ez sem feltétlenül a legjobb) Farkas Bettina Kornélia,

2021. jan. 13. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok nektek! Remélem minden rendben lesz a picivel. Legyen nagyon szép életetek egy családként!
2021. jan. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
78%

Tedd el magad 18-as, senki nem kíváncsi rád.


Gratulálok Nektek, legyen nagyon sok örömötök a kislányotokban! A Kornélia pedig szép név és a Farkas vezetéknévhez is illik.

2021. jan. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!