Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tud egy 2,5 éves?

Mit tud egy 2,5 éves?

Figyelt kérdés
Nemsokára egy időre hozzánk költözik a nővérem és a 2,5éves kisfia. Lesz alkalom, mikor nekem kell majd rá vigyáznom. Régen láttam, akkor 8hónapos volt. Egy 2,5éves miket tud már? Milyen játékokat lehet vele játszani? Tesómmal nem igazán beszéltem róla az elmúlt időkben, azért tájékozodom innen :) persze tudom, hogy eltérően fejlődnek a babák, csak, hogy mire számítsak.
2021. jan. 15. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt beszéld meg a tesóddal.
2021. jan. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nyílván ha meg tudnám, akkor nem kérdeztem volna. Elég bonyolult helyzet. Tesóm külföldön élt jó darabig a párjával, nem beszéltünk szinte semmit. Mikor terhes lett azt is csak akkor tudtuk meg, amikor már 6hós terhes volt. Anyámékkal beszélt, de velük se sokat. Most a párjával annyira megromlott a helyzet (és a covid állapot miatt) haza kellett jönnie a fiúval Mo-ra. Most ide fog anyuékhoz és hozzám költözni. Kb 2 hónapja beszéltem vele utoljára messengeren, küldött 2 képet a kisfiúról és kész. Akkor kérdeztem, hogy hogy fejlődik, miket tud már. Annyit írt, hogy szépen tud szaladni már és jó pár szót ismer, és hisztis. Nem nagyon ragozta... Azért nem tudom mire számítsak
2021. jan. 15. 14:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Majd megismered, és látod, hogy milyen...

Egyébként egy 2,5 gyerek már nem baba. Sok mindent tud, megért, és már van önálló akarata.

2021. jan. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Autót biztosan szereti, meg az autopályákat hozzá, esetleg játékkonyha, az a fiuknak is bejön, de biztosan szeret rajzolni is. A játszótér az minden gyereknek bejön, de most az időjárás miatt nem biztos, hogy ki tudod vinni.
2021. jan. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mire számíts, azt én sem tudom. De arra gondoltam, hogy ha megérkeznek akkor kérdezd meg. Egyébként nehéz ráhúzni egy általános sémât, mert minden gyerek más és másképp nevelik. Egy ilyen korú gyereknek már van akarata, tudja, hogy szuverén lény nem pedig az anyjával egy entitás. Pont a dackorszak közepén, mondjuk ez az előző mondat következménye.
2021. jan. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat (:
2021. jan. 15. 15:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Barátnőm kislánya már szó-szerint MINDENT. Pont ennyi idős. Teljesen érthetően, ragozva beszél, maszokazik, trambulinozni, táncol, enekelget, babazik, “segít” főzni (tudod mindent szétdobál, amíg főzöl) ilyenek.
2021. jan. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!