Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan dolgozzam ezt fel?...

Hogyan dolgozzam ezt fel? Túlhordtam a babát és közben tisztasági betétet használtam, ami felszívta a minimálisan szivárgó magzatvizet és így nem vettem észre azt, hogy szivárog.

Figyelt kérdés

Uh-n derült ki, hogy kevés a víz, ezért befektettek majd rá 3 napra: megcsászároztak. ( Indították volna a szülést, de az nst gubancott jelzett, ezért a biztonság kedvéért a dokik így döntöttek.)


Azt érzem, hogy miattam lett császár, bár a babika magától nem is akart megindulni. Lelkifurim van, hogy majdnem megöltem a saját gyerekem, mert nem rajtam múlt, hogy minden rendben lett végül.


2008. dec. 2. 13:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Megtörtént, nem volt szándékos.. A bűntudattal nem segítesz magadon és a gyermekeden se. Próbáld elfogadni hogy akaratlanul is hibázunk. Emberből vagyunk. Örülj hogy nem lett gond és egészséges a babád. EZ a lényeg.
2008. dec. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem írónak. A babával foglalkozz, és magatokkal, ne a saját lelki sebeidet nyalogasd, ez nem segít senkin, és nincs is értelme azon rágódni, mi lett volna, ha...
2008. dec. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen lelkifurdalásod. Mai világban már normális dolognak számit a tisztasági betét, én is hordtam az egész terhességem aladt, ennyi erővel járhattam volna én is úgy, mint te... Szerintem akkor lenne jogos a bánkódás, ha valami baj történt volna, de szerencsére nem. Örülj a babádnak, hogy vagytok egymásnak és ne rágódj ezen, mert a baba minden hangulatváltozást érez a mamáján, inkább adj hálát az égnek vagy Istennek, hogy most már minden ok. Őszintén kivánom, hogy boldogok legyetek! Jó babázást! Egy 5 hós baba büszke anyukája :-)
2008. dec. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem a Te hibádból történtek így a dolgok!Miért kellene ezért hibáztatnod magad.Egy terhesség sokféleképpen alakulhat,két egyforma nincs,és bármikor előfordulhatnak nemvárt problémák.Ezért kell a vége felé gyakran ellenőrzésre járni,hogy ezeket észrevegyék akik azért vannak,hogy figyeljenek rád,és a kicsire.Ez a Te esetetben így is történt.Legyél elégedett,hogy a gond ellenére szerencsésen alakultak a dolgaitok.És ne hibáztasd magad,hibás akkor lennél ha észreveszed a csorgást,de napokig nem mentél volna dokihoz!!

Nehogy tovább gyötörd magad!!

2008. dec. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A császárnak nincs olyan indoka, hogy miattad, vagy a baba miatt, vagy a doki miatt, vagy a szomszéd miatt. Ez egy ilyen dolog, ha kell, kell, ne kudarcként fogd fel.

És azért, mert kevés volt a magzatvized, még nem biztos, hogy szivárgott, sőt! A dokinak azt észre kellett volna vennie túlhordásnál, hogy szivárog a vized, tehát egyáltalán nem te vagy a hibás!

És azért ezzel még nem ölted volna meg a babád, úgyhogy ez is csak a lelkivilágod túlzása!

Ne félj, semmi baj, felejtsd el és örülj a kicsidnek!

A babád megérzi, ha nyugtalan vagy, ne tedd, légy vidám és örömmel , tiszta szívvel mosolyogj rá és szeresd!!

2008. dec. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne haragudj meg, de miért baj az, hogy császároztak? Inkább szülessen meg egy baba műtéti úton, mint hogy bármi baja legyen vagy neki, vagy az anyukájának. Én is így szültem, és még sok ezren rajtunk kívül. Etőől még nem vagy sem rosszabb anya, sem kevésbé nő.

Többször olvastam itt az oldalon, hogy aki császárral szült, az nem is érzi át az anyaságot.

A császárnak is van egy nagy előnye: mivel nem szenvedi végig a szülőcsatornát a baba, általában már az első pillanatban gyönyörű. Az én picifiam legalábbis gyönyörű szép, tiszta arccal született.

És még valami: ne emészd magad, mert az az anyatej beindulását is megakadályozhatja. Akkor pedig végképp magadat fogod okolni mindenért.

2008. dec. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!