Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 10hónapos. Egyik...

Kisfiam 10hónapos. Egyik pillanatról a másikra nem kell neki a tápszer. Mitől lehet? Nem a foga miatt szerintem, mert a teát megissza ugyanazzal a cuclifejjel. Tejpépet adjak neki éjszakára?

Figyelt kérdés
(Ha Calciumot teszünk bele, akkor iszik belőle, gondolom mert édes. De nem akarjuk rászoktatni az édes ízekre! )
2010. aug. 15. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 10 hónaposan kezdte elhagyni. Vettem neki mindenféle ízesítettet, de nem kellett neki. Védőnő tanácsára Maci kávét tettem bele, úgy se kellett. Egy darabig még éjszaka megitta félálomban, aztán már azt sem.

Védőnő azt javasolta, hogy ha nem megy, hát nem megy. Az 500 g tejterméket/fehérjét adjam másképp. Onnantól kezdve tejpépet, tejbegrízt, babajoghurtot és pudingot, húst kapott.

Most 21 hónapos, egészséges kislány.

2010. aug. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Óh, hát más is van így... Akkor marad a tejpép! Köszi!
2010. aug. 15. 17:50
 3/7 anonim ***** válasza:

Igaza van a fiadnak! A tápszer helyett már rendes ételre van szüksége a szervezetének! Adj neki vacsira vajas kenyeret,lekváros kenyeret,szalámit,tojást stb.. Adj neki tejtermékeket. A főzelékeket pedig sózd és cukrozd meg,melyiket mivel kell! Eheti már azt,is amit magatoknak főzöl. Ettől nem lesz cukorbajos. Az ízetlen ételeket egyetlen kisgyerek sem szereti,hiába divat ez mostanában.

3 gyerekes anyuka.

2010. aug. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem ízetlen se a táp, se a tejpép. Napközben kap gyümölcsöket és zöldségeket! Fog nélkül nehezen tudnám elképzelni a tojást meg a szalámit...
2010. aug. 15. 17:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Próbáld bevezetni a tejet úgy, hogy 3/4 rész víz, 1/4 rész tej, majd felesbe. A felesből már egész jó grízt lehet főzni. Az én lányom azon, meg tejpépen élt reggel és este, uzsira kapott joghurtot vagy pudingot, tízóraira a gyümölcsöt pürésítve 2 kanál tápszerrel kikeverve, ebédre meg főzeléket hússal vagy sajttal és/vagy tápszert is kevertem neki tápszerrel. Mi így oldottuk meg, és bevált. A főzelékbe, gyümölcsbe észre se vette a tápot, én meg nyugodtabb voltam egy fokkal. :)

2010. aug. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jav.: értelmetlen mondat, szóval bekevertem a főzeléket is tápszerrel, meg a gyümölcsöt is.

Annyira siettem, hogy kicsit idiótára sikeredett! Bocs!

2010. aug. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 7 hónaposan csinálja ezt..egyik napról a másikra nem issza a tápszert.
2010. aug. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!