Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babák hogyan gondolkodnak?

A babák hogyan gondolkodnak?

Figyelt kérdés
Mindenki gondolkozik valahogyan de ők még nem tudnak beszélni tehát mi megy akkor a kis fejükben?
2021. jan. 25. 23:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Hát erre én is baromi kiváncsi lennék 😁 vajon hogy gondolkodnak nyelvtudás nélkül? Hiszem mi leggyakrabban szavakban gondolkodunk. De ők? Képekben? Hat érdekes kérdés.
2021. jan. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sose gondolkodtam szavakban. :)

Így azonosulni tudok azzal a megállapítással, hogy a babák vizuális képekben, emlékek alapján gondolkodnak. Én is a tevékenységet látom magam előtt ha arra gondolok, hogy mosogatni kellene, nem pedig kimondom, hogy “mosogatni kellene”.

2021. jan. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Hehe 😁😁😁 a nővérem alig 1 éve szülte meg az ikreit, nagyon aranyos, jópofa kis krapekok 😁 Úgy vettem észre, ők annyira még nem tudatosak, tehát nem gondolkodnak, inkább ösztönösek, illetve "trial-and-error" módon ismernek meg új dolgokat. Leginkább a háziállatokhoz tudnám hasonlítani - a kutyus, vagy cica figyeli, mit csinálsz, és az alapján következtet, hogy ez most jó, vagy rossz. Aki kedves hozzá, ahhoz megy magától, akit nem ismer, arra meg csak néz bizalmatlanul...valahogy így.
2021. jan. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2 ok tevékenységeket. De elvont fogalmakra, hogy gondolsz? Pl szerelem, életcél ilyesmi. Bennem hamarabb fogalmazódik meg és utána ha olyan persze kép is társul hozzá. Érdekes.
2021. jan. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok.

Őszintén, én ha most per pillanat az életcélra gondolok, akkor irodai képeket látok magam előtt és családot 😄

De pl nekem kisiskolás korom óta a számok is színeket jelölnek. A hármas narancssárga színű, 10 fele sárgulnak a számok, 20 fölött kékesek, meg ilyenek.. Nemrég olvastam egy cikket erről, hogy az embereket 3 csoportra lehet osztani:

- akik beszélnek a gondolataikban

- akik képekben, érzésekben, formákban látják azokat

- és akik semmit nem tudnak maguk elé képzelni és nagy valószínűséggel nem is tudnak erről a hiányosságukról. Például ha azt mondom nyár, nekik nem ugrik be a napsütés és a fagyi. Csak a szó.

2021. jan. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2021. jan. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A legkisebbek, pár hetes/hós korban még csak mem is képekben, hisz az anyaméhben ilyen inger nemigen érte őket, és az újszülöttek látása is igen korlátozotz, illetve amit látnak, azt még meg kell tanulniuk értelmezni. Így valószínű, hogy az újszülöttek érzetekben "gondolkoznak": az éhség kellemetlen, de az anyamell/a gondozó ezt csökkenti. Jóllakat és melegen tart, ez kellemes. Az újszülöttek még az idő múlását sem igen érzékelik, az őket érő élmények persze beépülnek, de újszülöttek még nem tudnak emlékeket előhívni, és nincsenek tisztában a tárgyállandósággal sem, azaz azzal, hogy a dolgok/személyek akkor is léteznek, mikor ő nem látja őket. Gyakorlatilag a jelenben élnek.

A harmadik, amit tudni lehet, hogy a babáknak sokáig nincs énfogalmuk, azaz nem tudják, hogy különállóak a környezetüktől, más személyektől és hogy pontosan hol vannak a határaik. A testüknek is és a személyüknek is. Szóval nem tud arra gondolni, hogy "én éhes vagyok", hanem ha üres a pocakja, az ő egész kis világát az éhségérzet uralja.

Persze, ahogy fejlődik, apró lépésekben változik ez és elsajátít olyan képességeket, ami majd a tudatos "gondolkodáshoz" kell

2021. jan. 26. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, egy érdekes kérdés a gyakorin! Ezért megérte ma felkelni. Nem tudom a választ, de követem.
2021. jan. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, nekem is színesek a számok! De nekem 1-től 10-ig külön színük van, aztán ezek kombinálódnak.
2021. jan. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A legelső emlékem életemből (n tudnám megmondani hány éves voltam, az biztos, hogy pelenkás voltam, és cumiztam). Azon gondolkodtam, ahogy totyogtam át a kis szobából a nagyszobába, hogy milyen rossz dolog az, hogy nincsenek emlékeim! Nem tudom mit ettem reggelire, vagy mi volt az esti mese mielőtt lefeküdtem. Így elhatároztam, hogy valamire emlékezni akarok. És út közben megláttam anyukámat, amint ott áll a konyhába és mosogat és elhatároztam, hogy erre fogok emlékezni! És tényleg!
2021. jan. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!