Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a különbség a tevékeny,...

Mi a különbség a tevékeny, haladó és a "semmire nincs időm"-típusú kismamák között?

Figyelt kérdés

Hamarosan megszületik az első kisbabánk, és sok tervem van, mit szeretnék majd mellette csinálni, a konyhakert művelésétől kezdve a kézműveskedésig...


De mást sem hallok közben az anyuka ismerősöktől, csak hogy majd megtudom, majd meglátom, semmire nem lesz időm gyerek mellett, biztos nem fogok kertet művelni, örülök majd, ha lyuk van a s*ggemen, stb...


Most ezt mennyire kell komolyan venni és mennyi benne a mártírkodás, lustaság, élettelenség?


Mert vannak ugye olyan anyukák, akik egy-két kisbaba/gyerek mellett is eljárnak edzeni, viszik a háztartást, saját vállalkozást indítanak vagy tanulnak, nekik hogy megy, ha soha senkinek semmire nincs ideje gyerek mellett?


Itt van pl. a szomszéd család, szoktunk beszélgetni, átlátunk egymás kertjére, hozzájuk heti 3-4 alkalommal jönnek segíteni a nagyszülők, hoznak kaját, csinálják a kertet, viszik el a gyereket és a lány mégis mindig azt mondja, semmire nincs ideje...


Szóval értitek a kérdést. Nyilván tudom, hogy vannak nyugisabb meg nyűgösebb babák, de mindig mindenkinek pont a nyűgösebb jutott? Vagy szimplán habitus kérdése, vannak szorosabb típusú aktív kismamák, meg azok, akik gyerek előtt se voltak túl szorgosan, csak, most van mire fogni?


Hogy lehet az első kategóriába tartozni?



2021. jan. 28. 09:06
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
58%

1. Attól is függ, milyen gyereket "dob a gép". Van amelyik többször kel, teljes figyelmet igényel.

2. Sokszor az anya ezzel próbálja elerni azt, hogy sajnálják

3. Milyen mintát lát, mennyire tevékeny a férj a kapcsolatban, háztartásban

4. Emellett szerintem egyéni döntés, van aki alapból aktívabb, van, aki már gyerek előtt is folyton nyavajgott, ha dolgozni kellett, nem tartotta előtte sem rendben a házat, az nem lesz szülés után sem házitunder


Úgyhogy igen, sokan csak ráfogják.


Saját tapasztalatom, hogy van egy jó alvó gyerekem és egy szuper férjem, így mindent meg tudtam oldani.

Persze az eleje azért nehéz volt néha, mikor sokszor kelt és fejnem kellett napi 5x a tejem.

Érdemes hasonló karakterű anyukákkal barátkozni. Nekem szerencsére sikerült találni egy közösséget és elazaltal barátokat (anya torna).

2021. jan. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
39%

Én sem értem sokszor ezeket a nőket. Másfél éves a lányom, nekem mindig volt/van időm hajat mosni, epilálni stb. 3-an voltunk már tesók, mikor anyum megcsinálta a 4. diplomáját, tehát nem lehetetlen.

Igaz, hogy a lányom nagyon nyugodt gyerek, nem igazán éjszakázunk, eljátszik egyedül is, vagy jön utánam és pl ha mosogatok, addig a szekrényből kipakol dolgokat, elmatat addig velük. Ha nem ilyen lenne, lehet jobban megérteném ezeket a “havontaegyszerhajmosós” anyukákat.

2021. jan. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
85%

Alapvetően a gyerek személyiségétől függ a dolog babakorban. Nekem két gyerekem van, az egyiket nem lehetett letenni meg ordított, a másik meg tök jól elvan a játszószőnyegen magában.

Később már az anyukám múlik. Pl én a nagyot próbálom játékosan bevonni a tevékenységeimbe, pl bepakolunk együtt a mosógépben stb. Kertészkedni is tökre szeret... Muszáj néha, mert ha egész nap animátorkodnék neki, soha semmi nem lenne kész. De erre se minden gyerek vevő... Szóval igen, a gyerek személyiségétől függ a legjobban szerintem.

2021. jan. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
81%

Én fél év után megpróbáltam visszamenni dolgozni (itthonról kellett volna),de volt egy éjjel sokat megebredo, nappal keveset alvó gyerekem, olyan voltam mint a mosott car.Az agyam se fogott rendesen.A megszületése évében volt konyhakertunk, utána 2 évet kihagytunk.9 hónaposan járt,kocsiba nem maradt el hogy sort tudjak húzni vagy elultetni a magokat.Amit sikerült elultetni azt meg a gaz lépte mert nekiálltam gazolni ő meg jobb esetben csak a gazt legelni,rosszabban a földet enni vagy csak elindult világgá 😂😂😂 Szerintem gyerekfuggo ez is.Én a kezmuveskedest mondjuk az első 9 hónapban napközben tudtam volna csinálni mellette ha valami olyat keszitek amit bármikor ott lehet hagyni.

Nem panaszkodasbol írtam, meg nem elrettentő példának mert egy nyugodtabb baba mellett simán megvalósítható a terved.

2021. jan. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
49%
Nincs erre jó válasz, ha jó a baba, eleinte egyáltalán nem nehéz, ha nehéz baba, akkor aludni se lesz időd, utána ha már mászni, járni kezd, nem sokat alszik nappal, folyton utána mászkálhatsz, mert hol elesik, hol hülyeséget csinál, ha le tudod valakinek passzolni, mehetsz edzeni, ha nem, akkor van napi 1-2 órád mindenre, lehet, hogy nem az edzés, vagy a kert lesz a legfontosabb. Ha pedig nagyobb, folyton játszani akar, van olyan anya, akit nem érdekel és akkor is megcsinálja a nagytakaritást, meg a kertet ha ott van folyton a sarkában a gyerek és rángatja, nekem ez például nem megy.
2021. jan. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem is úgy van ahogy az első leírta annyit tennék hozzá hogy ne kövesd el azt hibát amit a nők kb 90%-a hogy a férfit kizárja mert “ő úgy sem ért hozzá”, “a nőnek kell gyereket nevelni”, és a munka nem felmentés a gyereknevelés alól !! Szóval nyugodtan menjél csináld a hobbid, sportolj addig apuka szépen vegye ki a részét ! Úgy id csak így tud kotodni a gyerekhez
2021. jan. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
70%

Ha egy nyugodt típusú babát "kaptál" és te magad is aktív voltál mindig is, akkor semmi probléma az ilyen tervekkel.

Amint nehezebb természetű a babád, amint elkezded megérezni a hónapokig tartó kialvatlanság hatásait, amint lemeríti a szellemi energiádat naponta 5000x elmondani ugyanazt, akkor már valahogy kevesebb energiája van az embernek mindenre. De ha aktív voltál előtte is, esetleg segítséged is van, akkor mindenre van megoldás.

Viszont ha aktív se voltál soha, segítséged se nagyon van, akkor ott tökmindegy a baba habitusa, inkább pihensz és próbálod magad összekaparni. Amúgy ezt én nem nevezném sem lustaságnak, sem élettelenségnek se semmi ilyesminek, egyszerűen csak más a fontos más anyukáknak. Valaki a kertet szereti rendezgetni, más könyvet szeret olvasni, a harmadik meg csak a telefonját szereti nyomkodni a kanapén összegömbölyödve. Illetve amúgy az sem mindegy, hogy mire szeretnél időt szánni, pl nekem most valóban nincs időm végigjátszani a teljes történetszálát együltő helyemben anank a játéknak, amit elkezdtem a baba születése előtt, sőt, nem is tudok minden nap időt keríteni a játékra, ahogy könyvet olvasni is csak kb 20-30 perces periódusokban tudok, pedig azért egy jó kis regénybe belemélyedni egész éjszakára az igazi. Ha ezekhez viszonyítod, akkor úgy valóban "semmire" nincs időd, de ha azt nézed, hogy a háztartást kis szeletkékbe fel lehet darabolni és minden nap meg lehet csinálni, ha mondjuk a hobbiddal is tudsz rövidebb intervallumokban foglalkozni, akkor simán megold az ember mindent. Ha meg van segítség és hosszabb idő kell, akkor meg aztán főleg ki tudod alakítani a normál ritmust.

De majd meglátod, nálatok hogy alakul, én egyelőre tudom tartani magam a terveimhez (nyelvet tanulok, fejlesztem magam a hobbimban, mindenféle online kurzuson veszek részt), de azért egyre nehezebb, ahogy cseperedik a picur, egyre kevesebbet alszik napközben, egyre több aktív figyelmet igényel, és én meg egyre fáradtabb vagyok, mert pár hét éjszakai nem alvás még csak-csak bírható, de ha hónapokig nem alussza ki magát az ember egyetlen egyszer sem, azt azért megérzi.

2021. jan. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
65%
Kisfiam durván hasfájós volt 3 hónapos koráig. Este 10-11-től, reggel 6-7-ig üvöltött vígasztalhatatlanul. Semmi nem használt neki. Utána volt kb 2 nyugodt hetünk, aztán jött a fogzás. Itthon végigsírta a napokat, csak kézben volt el, akkor is csak úgy, ha folyamatosan mozgásban voltál vele, ha megálltál 1 másodpercre is vagy leültél, azonnal sírva fakadt. Ekkor még szeretett sétálni, mikor kivittük babakocsiban, mindig csendben volt, de ahogy hazaértünk kezdődött a sírás megint. Megtanult forogni, felülni, kúszni, mászni, azóta utálja a babakocsit, lehetetlen vele elmenni sétálni, bevásárolni stb, mert csak sír a kocsiban. Nem tudok felkelni mellőle, mert azon nyomban sírva fakad, ordít, rángatja a lábamat, hogy vegyem fel vagy üljek le mellé. Egész nap ott kell ülnöm mellette vagy cipelni kell. Nem, nincs időm semmire. Segítség nincs. Hétvégente csinálok egy nagyobb takarítást, mikor itthon van a párom.
2021. jan. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
75%

Ha normálisan alszik,akkor mindenre van idő. Szerintem ennyi a titok.

2 jó alvó babám volt/van nekem mindig mindenre volt időm,pedig fősulira is járok a kicsi mellett.

2021. jan. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
65%
Majd meglátod, hogy mennyit alszik a babád, és milyen természetű lesz. Én reggel visszarakom a kiságyba játszani fél órát, annyi idő alatt felporszívóztam az egész házat, begyújtottam, elkészültem, bepakoltam a mosogatógépet. Ehhez az kell, hogy hiába keveset aludtam az éjjel, tudom hogy ha reggel megcsinálom gyorsan, akkor könnyebb. Na most az én lányom kitalálta, hogy csak napi egyszer másfél órát alszik, pont ebédidőben, amibe belefér, hogy eszek, eltakarítok magunk után, kiteregetek, kicsit chillelek, eszek egy fagyit, és mire észbe kapok már fel is kelt. Most olyan korszaka van, hogy mindig ott akar lenni, ahol mi vagyunk, ha valami van a kezemben, telefon, ukulele, gép, akkor neki az kell. A kertbe kimenni gyomlálni, hát eszembe sem jut (jó nyilván most nem, majd tavasszal meglátjuk mi lesz amikor már menni fog...) szóval, bár én minden házimunkát tisztességesen megcsinálok, napközben nincs időm semmi másra, csak néha tiktok9t nézni mert mindent kivesz a kezemből... És nem azért, mert neveletlen, hanem mert baba, és minden érdekli, és mindig az ami nálam van.
2021. jan. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!