Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi a különbség az adócsalás...

Mi a különbség az adócsalás (költségvetési csalás) és a között, hogy valaki egyszerűen csak adószám nélkül végez tevékenységet?

Figyelt kérdés

Pl. ha én 1 év alatt kerestem pár százezret weboldalak készítésével, meg hasonló dolgokkal (szóval nem ingóságokat értékesítettem), de mindezt magánszemélyként, akkor ez tényleg olyan súlyos, hogy le is csukhatnak érte?


Neten olvasgattam, és hasonló esetekben inkább büntettek, mert adóköteles tevékenységet folytattak adószám nélkül, ami azt hiszem 200.000Ft-os bírság.


Ha én weboldalakkal foglalkoztam, de nem adóztam, nem adtam számlát, mint magánszemély, akkor ez adócsalás, vagy adószám nélkül végeztem adóköteles tevékenységet és büntetnének, esetleg az adót be kellene fizetnem?


2019. jan. 15. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Sportfogadási tippeket adtál?
2019. jan. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem, weboldalakat meg ehhez hasonló dolgokat csináltam, de már nem szeretnék ezzel foglalkozni és így nem érné meg a hivatalos út, viszont ezáltal nem fogom már az ügyfelek oldalait karbantartani (bár ez már nem is kötelező). Csak nehogy bosszúból feldobjanak vagy valami, és kíváncsi vagyok, hogy ez most akkor melyik? Ez az az adócsalás, amiért börtön is jár, vagy az ilyeneket büntetik stb., ha feldobnak?
2019. jan. 15. 12:39
 3/3 anonim ***** válasza:
80%
Ha nem adtál számlát, akkor cégeknek nemigen dolgoztál. Amúgy jól megbüntethetnek, ez sima adóelkerülés (más kérdés, hogy nehezen bizonyítható, és az összeg sem sok).
2019. jan. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!