Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak olyan családtagok,...

Vannak olyan családtagok, akik beleszólnak, hogy hogyan neveld a babádat? Mibe szólnak bele?

Figyelt kérdés
Hogyan szerelitek le őket?
2010. aug. 15. 23:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom,volt ilyen.

Beállitott váratlanul 2 naponta,megmagyarázta,hogy a gyereknek nyugtató füvet kell az arcára kenni!!! akkor nem fog sírni.Vagy ne tegyem le aludni mert akkor ők nem tudnak babázni,vagy nem baj ha mindent széttör az a lényeg,hogy nekik tetszik.


Én szerencsére elég temperamentumos vagyok,ezért rögtön megmondom ha nem tetszik valami.

Például eszébe ne jusson,gyommal kenegetni a gyereket,vagy: nem törhet szét semmit,mert ilyen rossz szokást nem fog felvenni miattuk.Én kerek perec megmondom,na nem csúnyán,hogy ő az én gyerekem és tartsák tiszteletben,hogy akarom nevelni.Ennyi.

Ha nem értettek volna belőle,akkor addig nem engedtem volna a közelükbe amig ezt fel nem fogják.

2010. aug. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Etetés, fürdetés, minden... Próbálom kedvesen, de határozottan leszerelni. Elvégre az ÉN gyerekemről van szó!!
2010. aug. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Meg meg sem szuletett a babam, de mar mindenki mindent jobban tud nalam. Anya eljon egy teljes honapra, miutan megszuletik, pedig direkt kertem, hogy max 2 hetre jojjon. Szerinte az orvosok kuruzslok, a tanacsadokonyvek nem valok semmire es majd o megtanit engem gyereket nevelni. Az otleteitol persze egnek all minden hajszalam, csodalkozom, hogy en felnottem.

A novereim mindent meg akarnak venni, veszekedni kell veluk, hogy hagyjak abba, mert felesleges 15db farmert venni egy ujszulottnek, fidresfodros nyari ruhacskakra sem lesz szukseg, mert szeptemberben szuletik, es nem kell elhinni mindent, amit a reklamok mondanak.

A parom mindig ram akarja eroltetni, hogy eppen mit kellene ereznem, folyton azt hajtogatja, hogy agyban lenne a helyem, mert ez meg az fog tortenni a kicsivel es akkor majd buntudatom lesz.

Anyosom aldott jo lelek, o az egyetlen, aki nem akar helyettem donteseket hozni.

2010. aug. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

vannak akciók.

még terhes voltam anyósom kijelentette hogy Ő majd mindenképp leviszi sétálni. mondtam neki hogy én is de ha hó lesz v. orkánszél akkor csak 3-5 hét után.

besértődött hogy mi az hogy nem mert a kisfia januári és ő is levitte a hóba..bla bla bla.


azóta evésbe, pelenkázásba, nevelésbe úgy mindenestül ezt csináld azt ne csináld kb. naponta kiakad valamin pedig mintjárt két éves.


ilyenkor megmondom neki hogy otthon ez van itt meg ez nincs tehát igy nem lehet észérvekkel nevelni ha otthon nem szabad mondjuk a tévét kapcsolgatni de ott meg lehet vagy más idióta dolgok csak mert cuki... -szerintem nem-

2010. aug. 16. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nincs. Hisz nem engedem, hogy beleszóljon. Esetleg tanácsot szoktak adni. Ők már tudják, hogy ha nem reagálok rá, akkor meg se fogadom, ha pedig reagálok úgy is tovább érdeklődöm. Ha neked ez a gondod akkor az egyetlen megoldás: Megmondod, hogy a gyermek nevelés a két szülő feladata és maximálisan tanácsot adhatnak.(et szép szólal el lehet rendezni) Erre is van az embernek szája. Én ezen egy percig nem gondolkodnék. Ami bánt és nincs kimondva megbénítja az embert. Tessék határozott, eltökélt és kedves szülő lenni. :)

Minden jót!

2010. aug. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nekem is volt egy-két jó tanács adóm egy időben amikor megszülettek a gyerekek,de a tuti tippem az,hogy bólogatni kell meg mosolyogni mindenkinek,hogy igen majd úgy csinálod...megpróbálod stb..Akkor nem haragszanak meg,és persze a látogatások után te is nyugodt maradsz...
2010. aug. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én is úgy csinálom, mint az előttem szóló. bólogatok, mosolygok, néha meg is köszönöm, aztán a másik fülemen kiengedem a jótanácsot és csinálom, amit jónak látok! anyós ilyen nálunk is, anyu csak azért nem, mert messze lakik és ritkán találkozunk.
2010. aug. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Párom mamája ilyen, nem velünk lakik.

amúgy imádom, de okoskodik, adjál neki ezt, adjál neki azt....miért sír, a másik dédunokája ilyen meg olyan, ott nincs ez meg az....utálom, amikor összehasonlítja a dédunokákat.....minden gyerek más, és ezt nem lehet neki megmagyarázni.

nekem nagy a szám, de tiszteletbe tartom őt, hiszen 85 éves...az elején sokat bosszankodtam, most már nem is figyelek oda mit mond (mármint figyelek, de egyik fülemen be...):)

2010. aug. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Anyósom és a nővérem.


Anyósom aztán a jó tanácsaival ellátva 3 hetes!!! babával kirakott minket az utcára. Akkor kezdődött a válság, és a lakás férjemre eső (50%-ban tulajdonos) részét kiadta albérletbe. El is apadt a tejem a sok idegességtől hova megyek olyan picivel...


Nővérem azt hiszi mindent jobban tud...alaposan eligazítom, nehogy már azt képzelje bármit megtehet vagy okoskodhat...mellesleg nincs gyereke és nem is akar...

2010. aug. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!