Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Titeket nem idegesít...

Anyukák! Titeket nem idegesít amikor mindenki felveszi a babátokat vendégségben, családtagok, barátok? Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
3 hónapos a babánk,de engem nagyon zavar,ráadásul látom a babámon,hogy nem tetszik neki,mert akkor nyűglődik vagy elkezd sírni.Nem úgy fogják sokan ahogy neki jó!!!
2011. ápr. 21. 11:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem, sohasem zavart. Nincsen cukorból, hogy ne lehessen megfogni. Egyébként ha nagyon rosszul fogta valaki, akkor segítettem, hogy fogja meg. Ha nagyon nyűglődött, még csak nem kellett mondani sem, és azonnal visszaadták az én kezembe.
2011. ápr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Én csak pár hét múlva szülök de ettől rettegek én is. Láttam egy ismerősnél, hogy a 2 hónapos kislányt mindenki végigtapogatta koszos kézzel, meg állandóan puszilgatták és kézről-kézre adták. Szerintem annyit tehetsz, hogy megmondod mindenkinek, hogy ne vegyék fel, mert a gyerek nem szereti és kész. Arra viszont számíts, hogy meg fognak sértődni. Esetleg mikor vendég megy hozzátok, már érkezéskor kezdj el panaszkodni, hogy szegény gyereket mindenki fogdossa és felveszi, pedig ez neki nem jó és nem tudod megérteni, hogy miért "kínozzák" akarata ellenére szegényt.
2011. ápr. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Első vagyok. Na a kézmosás az nálunk alap volt, soha senkinek nem kellett mondani, ha jött hozzánk, akkor azonnal mentek kezet mosni, addig rá se néztek a gyerekre, amíg nem voltak a fürdőszobában. - Egyetlen egyszer kellett csak megemlítenem apóséknál apósomnak, hogy ugye mosott kezet? Persze megsértődött, de nem érdekelt, legalább megtanulta, hogy anélkül nem fogja meg az unokáját. Azóta nem volt ilyen gond.
2011. ápr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Lesz idő amikor nem fog zavarni ,de a kézmosás legyen alap :)
2011. ápr. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
76%

Mi baja lesz a babának, ha felveszik? Nem úgy szeret kézben lenni, ahogy fogják, akkor megmutatod.

A fiam bölcsötartásban szeretett lenni, a lányomnak mindegy, ha tud nézelődni. Ha sír átveszem...

A koszos kézre is van egy nagyon jó megoldás: Kézmosás.

Puszilgatás: amíg nem tiszta nyál a gyerek kezem(azt ugye be tudja venni a szájába) és nem lesmárolják, addig miért ne adhatnának puszit a kicsinek.

2011. ápr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Úgy látom megoszlanak a vélemények,de szerintem ez attól is függ,hogy kit mennyire zavar,hogy milyen beállítottságú a baba.Nem?Van amelyik elvan mindenhol,mindegy neki!
2011. ápr. 21. 11:43
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
Engem sosem zavart, ha rokonok, barátok felvették... ha meg elsírta magát úgyis odaadták nekem és egy pillanat alatt megnyugodott. Gondolom aki felveszi, nem akarja magánál tartani erőszakkal, akkor is ha látja, hogy megijedt, sír a kicsi?! De mindenki úgy tesz, ahogy jónak látja! Amúgy engem az zavar, ha anyuci lenyalja a cumit mert, úgy gondolja így kellően megtisztította, majd bedugja a baba szájába. FÚÚÚÚJJJJ! Én meg ezt nem bírom elviselni...de van akinek meg ez teljesen természetes. Szép napot!
2011. ápr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
79%

Gondolj bele rokonodnak születik babája. Neked már vagy nagyok a gyerekeid vagy még nincsenek. Na ebben a szituban föl akarod venni, mert olyan édes meg cuki, meg rég volt a kezedben baba vagy épp nem is volt még, erre közlik neked hogy jajj a babám nem szereti ha fogdossák. Ugyanmmár...nem élnéd meg bunkóságnak már ne haragudj. Meg jól meg is sértődnél.

Ha ennyire félted ne vidd sehova. De ha emiatt bántasz meg valakit, jól meg fogod az évek múltával bánni.

A kézmosás természetesen alap, meg az h a kezét ne puszilgassák.

2011. ápr. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%

azt hiszem,én értem mire gondolsz..!

amikor sokan vannak nálunk,vagy mi megyünk olyan helyre ahol több ember van,én se mindig örülök,hogy meg sem kérdezik,hogy kivehetik-e pl. a babakocsiból hanem mint egy játék babát adják kézről-kézre.közben lehet,hogy pont aludt volna..! szóval: ilyenkor engem is idegesít,hogy miért kell piszkálni.DE ha jó a kedve,és nem álmos akkor engem se zavar ha más babusgatja.

2011. ápr. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
83%
Az én 4 és fél hósom örökmozgó, folyton nyüzsög. Én sem értem azt, hogy miért kell vendégségben állandóan ölben tartani, miért nem lehet egy gyerekben úgy gyönyörködni, hogy mondjuk fekszik a hátán vagy hasal, és játszik, ne adj isten, lemenni az ő szintjére, és melléfeküdni vagy hasalni, és úgy játszani vele. Azt nem szeretem ebben, hogy sokan nem azt nézik, hogy a gyereknek mi a jó, hanem mindenki csak saját magának akar az ölbe ültetéssel örömet okozni. Ráadásul olyankor a gyerek háttal ül, és nem is látják egymást. A legjobban azt utálom, aki akkor sem akarja ideadni a gyereket, ha sírni kezd....
2011. ápr. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!