Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20hónapos kislányomon a...

20hónapos kislányomon a lábhajlataiban,hasán,ekcémás foltok lettek. Mivel kezeljem?Megoldások?újra orvos?

Figyelt kérdés
Voltunk bőrgyógyásznál,írt kenőcsöket nem használnak,ekcémás bőrre vettünk fürdetőt és mosódioval mosok.Hogy tudnánk kideríteni mitől van?Mi a megoldás rá?újra doki?családban nincs ekcémás bőrű.szerencsére nem vakarja.

2021. febr. 4. 20:45
1 2
 1/12 Angel3000 ***** válasza:
Szia! Lehet kapni baba mosòport érzékeny börre! Lehet, hogy segitene.
2021. febr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Fel eletemben nagyon durvan ekcemas voltam, kaptam ra mindent is, de nem volt javulas. Abbahagytam a tej es tejtermek fogyasztast, 2 honap utan teljesen felszivodott, azota se jott vissza (ennek mar 10 eve). Manapsag mar 2 hetente fogyasztok egy kis sajtot, vagy picike tejfolos etelt, de ennyi, hala az egnek nem jott vissza. Kerdezd meg az orvosotokat errol, nekem a sokadik borgyogyasz mondta ezt a tanacsot, senki masnak eszebe se jutott anno, pedig annyi szenvedestol megkimeltek volna :/

Mas tunetem amugy nem volt a tejre, az allergiavizsgalaton is picike elteres volt, nem sok.

2021. febr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,visszamegyünk orvoshoz és megkérdezem a tejet,meg el kéne vinnem allergiavizsgálatra?
2021. febr. 4. 21:06
 4/12 A kérdező kommentje:
Utolsótól kérdezem,akkor amibe kis tej is van a termék leírásában,már nem is fogyasztottad?
2021. febr. 4. 21:09
 5/12 anonim ***** válasza:
Amire az volt irva, hogy nyomokban tejet tartalmazhat, azt fogyasztottam (ez azt jelenti, hogy egy gyartosoron keszul valamivel, amiben tejszarmazek van, ezert 100%-ban nem tudjak garantalni a tisztasagot, azonban konkretan az osszetevokben nem szerepel tej) De amiben tejszarmazek volt, azt nem. Az allergiavizsgalat nem art, de ha ott nem is jon ki semmi, akkoris erdemes megprobalni a dietat ( az orvosom szerint).Manapsag mar sokkal konnyebb, nagyon sok novenyi alternativa van, bar azt nem tudom pontosan, hogy egy gyerek ezek kozul mit fogyaszthat, a szoja alapu cuccokat en is kerulom, ugy tudom, abbol nem szabad sokat.
2021. febr. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szereti a tejszeletet,krémtúrót sajnos.

A gyerekbőrgyógyász gasztroenterológus is.1x voltunk eddig,amit írt nem vált be.Visszamegyünk aztán mondom neki a tejes dolgokat.Kérdezte vegyesen étkezik e.Mit szeret ilyesmi.Lehet megprobálta ételek megvonása nélkül kezeln i előszőr.köszönöm a segítséget.

2021. febr. 4. 21:50
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvan szereti, ki nem? :D

Sajnos ez nem kifogas, ha muszaj, akkor muszaj. De majd meglatjatok, hatha nem lesz ra szukseg :)

2021. febr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen,el is kezdem visszafogni ezeket az ételeket,hátha javul a bőre,hajlatában elég csúnya neki.
2021. febr. 4. 22:01
 9/12 anonim ***** válasza:

A dokink szerint (szintén ekcémás a lányom) a téli fűtés és a száraz benti levegő okozza.


Ilyenkor csak gyógyszertári fürdetőkenőccsel fürdetem az amúgy majdnem 5 éves lányomat, és fürdés után be is kenem vele a bőrét.

Ez 2-3 nap alatt helyrehozza.


Emellett a durva foltokra pár napig Elocomos krémet ír a doki. De ez szteroid, nem szabad sokáig alkalmazni.

2021. febr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a tej okozta a gondot, 2 évig teljesen tejmentes diétan voltunk, közben volt próba de újra elő jött, aztán fokozatosan lett vissza vezetve és végül ki nőtte.

Mi a nyomokban tartalmazhat dolgokat se ettük.

2021. febr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!