Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak napi 40 percet tudok...

Csak napi 40 percet tudok sétálni a babámmal, délután 2 körül, ez így elég neki?

Figyelt kérdés

Ti 1 év alatti babatokat mennyit viszitek ki a levegőre?

Hány óra levegozes kell egy nap?



2021. febr. 4. 21:30
A kérdező szavazást indított:
Elég
Nem elég
43 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Neki aztán hótmindegy. Csak fekszik a babakocsiba
2021. febr. 5. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Én is max ennyit viszem ki. Amikor kisebb volt, néha aludt benne, akkor másfél - két órát is, de ez már nem játszik. Most meg már unalmas ennél többet kint lenni, már ő is mászni meg zúzni akar inkább :) akkor vagy bemegyünk valamelyik szomszédba macskázni (rokonok), vagy jövünk haza játszani. Két hét múlva lesz egy éves. Tavasszal, ha majd járni fog már cipőben is, én többet tervezek kimenni, mert szeretek alapból levegőn lenni, csak egy nem járó babával elég necces.
2021. febr. 5. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Annyi levegőzés is elég neki, hogy kinyitod az ablakot otthon. Ezt a levegőzésmániát azoknak köszönhetjük, akik nem tudnak a babával mit kezdeni, és rohannak tologatni, majd megmagyarázzák, hogy kell neki a "levegő". Mintha a lakásban nem lenne. A séta az anyuka érdeke elsősorban.
2021. febr. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a séta az anyuka érdeke, hogy legyen miért felöltöznie, ne csak bent zombuljon kimerülten, hanem érezzen valamilyen napi rutint, amiért ki is kell menni, találkozzon emberekkel, esetleg beszélgessen másokkal, különben nem lesz rendben pszichésen.


Gyereknek max annyira jó, hogy új ingerek(szagok, hőmérséklet, zötykölődés) éri, amikhez meg kell tanulnia alkalmazkodni, de ugye ezeket otthon is megkaphatja..


Van bent is levegő, sőt városban kifejezetten káros tologatni, mert a legalsó szinten áll be a szmog egy része(kipufogófüst), a maradék száll fentebb.


Szellőztess és megvagytok.

2021. febr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyit legyél vele kint, amennyit tudsz, szeretnél. Szerintem ez teljesen jó így neki. Sőt, szerintem abból sem lesz semmi baja, ha egy-egy nap nem tudod kivinni.

Én ha nagyon hulla fáradt vagyok, és el tud aludni bent is, akkor nem viszem ki. Nem mindegy, hogy kint tologatom, míg alszik; vagy bent alszik, és mellette én is csinálom a dolgomat, vagy pihenek. Olyan is van, hogy nagyon szürke, taknyos időben nincs kedvem kint lenni, és kész.

Én se élvezem vele amúgy a 60 percet meghaladó babakocsis sétákat. Egy idő után elunom magam, ha egyedül vagyok, vagy el is fáradok. Csinálja mindenki úgy, ahogy neki jó.

Nagynéném anno egyáltalán nem sétált kint babakocsival a babájával. Fent volt a babakocsi a lakásban, és a gyerek kint aludt benne az erkélyen. Egészséges gyerek lett belőle is:). Sógornőm viszont napi 3-4 órákat is kint tologatta a babáját, bejárta vele a várost. Az ő szavaival azért, hogy bent "ne őrüljön meg vele". Embere válogatja.

2021. febr. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Haha.. hármas..ez én vagyok 😂 Elég neki bőven. Én van, hogy napi kétszer megyek vele sétálni egyet délelőtt 9 körül, egyet délután 2-3 felé..De van olyan is, hogy annyira jól elvan, hogy egész nap otthon vagyunk, így tudok haladni a házimunkával. Attól függ, hogy mennyire van el otthon a 4 fal között és mennyire tudom elaltatni. Amikor nagyon nem akar elaludni bent, akkor kiviszem és pikkpakk elalszik..A teraszon is kint lehet ilyenkor hagyni..Panelban lakó ismerőseim az erkélyre szokták még kirakni.
2021. febr. 8. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!