Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adtatok 4 hós kor előtt rizs...

Adtatok 4 hós kor előtt rizs vagy tejpépet tápszeres babátoknak? Mikor kezdtétek? Hogy tetszett a babának?

Figyelt kérdés
Kérlek ne írjatok olyanokat, hogy nem szabad 4 vagy 6 hós kor előtt adni semmit, stb, mert erre nem vagyok kíváncsi. Az érdekel, hogy van-e olyan anyuka, aki adott rizspépet, és ezeknek az anyukánknak milyen tapasztalatai vannak.
2010. aug. 16. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy én sem a konkrét kérdésedre válaszolok, de megkérdezhetem, hogy miért szeretnél tejpépet adni? Nálunk volt olyan probléma, hogy 2-3 óránként megéhezett a baba, de a tápszer mennyiségét nem tudtam növelni, mert egyszerűen egyszerre nem bírt többet megenni. És elég bukós is volt. (Utólag doki néni mondta, hogy valószínűleg azért éhezett meg hamarabb, mert a megevett kaja egy része kijött belőle).

Na, én ekkor vaciláltam a tejpépen, meg a Sinlacon (igaz, hogy ekkor már betöltötte a 4. hónapot a lányom) De a doktornőnk javaslatára kipróbáltuk az AR (bukós babáknak való) tápszert, ez jóval sűrűbb és laktatóbb, és ez tök jól bevált!!! 3,5-4 óránként éhezett meg, pedig mennyiségileg ugyanannyit evett, mint a normál tápból.

Csak azért írtam ezt le, mert hátha nálatok is valami ilyen helyzet van, jobb, ha tudsz erről a lehetőségről is!

2010. aug. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Én azért gondolkodom rajta, mert bár tápszerből 160-at eszik a babám, és kb 3 óránként, mégis hes. De több tápszert nem tudok adni neki, mert nem fér több! Nem bukós, nagyon jó az emésztése, és eddig semmi gond nem volt, de mostanában látom, hogy nem lakik jól, viszont a mennyiséget már nem tudom növelni. Kb 3 hetes kora óta átalussza az éjszakát, de mostanában kétszer kel fel enni, és ez nem növekedési ugrás, hanem ennyire elég neki egy adag. A patikában azt javasolták, hogy adjak neki tej- vagy rizspépet, mert amúgy nagy baba, és nagyon fejlett. És majdnem 3 héttel túlhordtam (biztos nem volt elszámolva), úgy hogy majdnem 4 hós kéne legyen. Most 14 hetes. Tápszerből BEBA-t kap, és nagyon szereti.
2010. aug. 16. 20:30
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha 3 órát kibír akkor az nagyon jó, az én kislányom 7 hónapos és ő jó, ha 2,5 órát kibír két etetés között. Ha jól fejlődik a babád, akkor én nem adnék neki pépet, csak azért mert 3 óránként éhes, valószínűleg gyorsabban megemészti az ételt. Ő még nagyon kicsi és igazából, ha 3 óránként eszik az teljesen normális. Én nem adnék még neki pépet. vnő
2010. aug. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért nem tudsz több tápszert adni neki? Ha 180-at vagy 210-et szeretne enni, miért ne?? Mi sem ugyanannyi adagokat eszünk minden étkezéskor.


A kérdésre válaszolva, én semmit nem adtam hamarabb, mint ahogy szabad, inkább később.

2010. aug. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azért nem tudok többet adni, mert nem tud többet meginni, mert ennyi fér belé. Csak öteletek, hogy mit lehetne csinálni. Amúgy a súlyfejlődése is megállt egy kicsit, nem hízik olyan ütemben, mint eddig, ezért gondoltam, hogy az a kalóriamennyiség, ami a tápszrben van, már nem elég. 4 hós korátol úgyis elkezdem majd hozzátáplálást, csak kíváncsi voltam, hogy más is volt-e így.
2010. aug. 18. 11:28
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam ennyi idősen volt olyan, hogy csak 2 órát bírt ki a tápszertől, vagy visítva 2,5-et. Én sem tudtam neki többet adni, mert egyszerre nem bírt többet megenni. Amikor kérte, adtam neki, és kivártam a 4 hónapos kort, akkor kezdtem el gyümölcsöt és tejpépet adni neki. A tejpép nagyon tetszik neki, azóta felváltva kapja tízóraira, hol gyümölcs, hol pép. Adj neki tápszert 3 óránként szerintem, az nem kevés idő két evés közt.
2010. aug. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az elsők között volt a hozzátáplálásnál, gluténmentes, és nem allergizál, ha tejmentesen, csak gyümivel kínálod. Mi a Milupát és Holle-t próbáltuk, 6 hós Kisfiam mindkettőt szereti, legjobban ha őszibarackkal, vagy alma-körtével keverem. Tápszeres babánál fokozatosan bevezetheted, délelőtti vagy délutáni kajcsi kiváltására.
2010. aug. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!