Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljátok ebédre a...

Hogy csináljátok ebédre a fözeléket 6 honap körüli babátoknak, mennyi krumli vagy rizs és mennyi egyébb zöldség gyümi egy adag ebéd? Ezzel a mennyiség után mikor kér enni?

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:
nekem 7 hós a babám általába egyzserre 3-4 adagot főzök.ami kb 2 sárgarépa 1 fehérrépa, 2 nagyobb krumpli, és vagy borsó vagy karfiol, vagy bármi amit evett már..kicsi husi..és főzőlé....ezzel 3 órát bir ki..egy adag nálunk kb 2-2.5dl
2009. márc. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

5,5 hós a lányom. A tízórait már kiváltottuk gyümölccsel, a főzelékek bevezetése ebédre még folyamatban van, egyenlőre még tápot iszik utána.

Néha üvegeset kap, de ha én készítem, akkor is kb 80-90 grammnyi főzit eszik meg(+40-50 ml táp).

kedvenceiből néhány - ez ált 2 evésnyi mnnyiségplusz amit szétköpköd :)


kb egy öklömnyi cékla fóliában sütőben megsütve, egy maréknyi meggyel összeturmixolva, esetleg 2-3 kanálnyi főtt krumplival.

1 nagyobb szem krumpli + 2 szál sárgarépa puhára párolva, vagy kevés vízben puhára főzve + kevés főzőlével/táppal összeturmixolva.

1 szelet sütőtök megsütve + 1 főtt krumpli + főzőlé/táp, vagy lé helyett reszelt alma

1 szelet sütőtök megsütve + 1 marék aszalt sárgabarack(amíg nincs friss) puhára párolva v főzve + főzőlé/táp

1 szelet sütőtök megsütve + 1 kisebb alma nyersen, reszelve

2009. márc. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!