Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad egy önállóan ülni nem...

Szabad egy önállóan ülni nem tudó babát ikeás etetőszékbe rakni?

Figyelt kérdés

5 hónapos a babája az egyik rokonomnak és nemrég kezdték a hozzátáplálást. Vettek egy ikeás etetőszéket és már abba ültetve eteti a babát, úgy hogy még kúszni sem tud csak forogni. Szóval az önálló üléstől elég messze van. Találkoztam az anyósával a lánynak, aki nagyban újságolja, hogy kapott a gyerek etetőszéket és milyen jó, hogy már abban tudják etetni. Kérdeztem, hogy szabad olyan fajtába ültetni? Mert én úgy tudom, hogy amíg nem tud ülni csak dönthetőben "ülhet". A válasz az volt, hogy ennyitől nem lesz semmi baja. Nem tudom, hogy ez mennyire tesz jót, hogy már így ültetik a babát. Szóljak nekik finoman, vagy nem akkora tragédia?


Bár az apukának már egyszer megjegyeztem, hogy nem biztos, hogy jó a 3 hónapos gyereknek, ha a combjára ültetve lovacskázik vele az meg nyeklik össze vissza. Aztán csak vonogatta a vállát és ugyan úgy csinálta tovább. Szóval nem sok foganatja volt a dolognak...


2021. febr. 18. 23:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Nos nem jó. Viszont neked semmi közöd hozza, így ne szólj bele. A 21. Században a szülőknek minden információ a rendelkezésére áll. Attól, hogy te kotnyeleskedsz, bele fogjak rakni.
2021. febr. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Megtetted a legtöbbet (vagy akár többet is), amit tudtál. Jelezted finoman az apjának, finoman a nagymamának. Hagyd őket békén. Aki hülye, azzal nem lehet mit tenni. Majd mikor 10 év múlva csináltatják a corsettet a gyereknek, meg hordják gyógytornára, akkor talán eszükbe jut, hogy nem így kellett volna. Addig viszont a szemükben csak kellemetlenkedsz.

Nálunk is volt ilyen, amit a testvérem gyerekének én nem úgy csináltam volna, nem tartottam számomra megfelelőnek, a gyerekre nézve ideálisnak. 1-2x finoman jeleztem, de már nem érdekel. Ő gyereke. A sajátommal meg úgy csinálom, ahogy jónak látom.

2021. febr. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Egyszerűen hülyék. Nem értenek a gyerekhez. Szólsz is, akkor is úgy fogják csinálni mint eddig.


Nálunk az egyik rokon a 3 hónapos gyerekem állni akarta, úgy, hogy még el is engedte. Erőltetni akarta, hogy álljon, mert az egyik ismerőse gyereke már jár címszó volt. Mikor megláttam mit csinál az én gyerekemmel, egyből ráordítottam hogy mit művel?! Aztán szépen kioktattam egy 3 hónapos baba fejlődéséről és mi tesz neki jót és mi rosszat. Aztán szépen szóltam is a férjemnek, hogy ha látja, hogy erőlteti a gyereknél az állást, akkor szóljon rá, mert nem tesz jót. Előtte meg mikor egy hónapos volt, akkor meg mindenféle túrórudit, meg túrókrémet akartak belé tömni, amire szintén hasonló reakcióm volt. Meg is mondtam nekik, hogy mindenki a saját gyerekét úgy teszi tönkre ahogy akarja, de az enyémet nem fogják! Mind a kettőnek van már több gyereke... Sajnos meg is látszik rajtuk, hogy miket műveltek velük.


Azóta ha akarnak adni valamit, vagy venni vagy bármi, akkor megkérdeznek engem, hogy szabad e?. Nagyon helyes!

2021. febr. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Nem hiszem, hogy erdekli oket. En eleresztenem. Biztos nem orajat ul ott. Az alatt a kb 10p /nap amig meg a ht elejen vannak, sztem nem lesz gerincserult.. Meg ha az lesz is latod.. Lesz..rjak.
2021. febr. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

3

Fú, nekem is húslevest meg cukros mézes(!)teát akartak adni az 1 hónaposomnak. Meg anyósom vízzel itatni..de meg úgy mondta,hogy majd megitatja ő ha nem látom.. :@ na akkor mondtam hogy meg ne próbálja mert sosem fogom rábízni. Másik ismerős is 3 hónaposnak rudit ad. Én nem szólok bele de az enyémnek ne erőltessék már..

2021. febr. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

5-ös csatlakozom én is. Anyósom grízzel akarta etetni 3 hónaposan..

Nem szólhatsz bele. De nem kellene erőltetni az ülést mert nem tesz jót a gerincének.

Én hintát vettem neki ami egyben pihenőszék is. Van hozzá tálca is mint az etetőszékhez. Én döntve abban etetem az 5 hónaposomat.

2021. febr. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem szabadna, mert nem tesz jót a babának. Rendes tőled, hogy figyelmeztetted őket, de ha a saját fejük után mennek, sajnos nem tudsz mit tenni, ők a baba szülei.
2021. febr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Annyira sajnálom...
2021. febr. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amikor meghallottam nagyon rápörögtem a témára, de valóban jobb, ha rájuk hagyom. Jóban vagyunk, meg sokszor is találkozunk, de nem hiszem, hogy tudnék rájuk hatni, úgyhogy inkább nem kotnyeleskedek. Csak sajnálom szegénykét. Már azon is ki voltam, hogy a csaj a tv elé rakja be a pár hónapos babát amikor nem tudja megnyugtatni, meg lerakja elé a telefonon a mesét. Persze nem szóltam semmit. Agyrém, hogy egyesek miket képesek művelni a babákkal... mézes tea, rudi, húsleves, meg állítani szerencsétlent. Eszembe nem jutna. Igaza van az 1-nek a 21. században rengeteg infó van ezekről a témákról. Nem is értem, hogy hogy nem képesek tájékozódni.
2021. febr. 19. 17:00
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem nem tudnak tájékozódni hanem nem érdekli őket. Nekem is van ilyen ismerősöm. 2 hónapos volt a gyerek már tűkön ült, hogy etethesse. Meg ő biztos nem várja meg a 4 hónapot se. Neki is már 30 éve 2 hónaposan adták a húslevest. Ugyan mi változott azóta. Mondjuk fejlődött a tudomány és csomó mindenről bizonyították hogy káros?

Az ilyen sztem mind így van vele. X éve is állították, ültették, kompoztatták.... Stb a gyerekeket és úgyis felnőttek. Akkor ugyan mi baja lehetne

2021. febr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!