Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyíregyházán ki melyik bölcsőd...

Nyíregyházán ki melyik bölcsődét ajánlja? Valamilyen plusz szolgáltatást is tudnak (pl. nyelvoktatás)?

Figyelt kérdés
2010. aug. 17. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Bölcsőde alapvetően nem a plusz szolgáltatásokból áll. Olyan kicsik ezek a gyerekek, hogy először hozzászoknak a szülőtől való egész napos elválástól. Meg kell szokniuk az új közeget, élelmet, alvást. Ez sok gyereknél kár 1 hónapig is eltarthat. Nem szoktak külön foglalkozásokat tartani nekik, főleg nem nyelvoktatást! Egyénileg szerezve minden megoldható, de a bölcsődének nem ez a feladata!
2010. aug. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben ezt értem, ez csak egy (plusz) kérdés volt. Kicsit kioktatónak érzem a választ. Amúgy elsődlegesen a bölcsőde (alapfunkcióját tekintve) érdekelne, milyen véleményeket írnak.
2010. aug. 17. 15:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel a kommentedben kiegészítetted a kérdést (tehát, ha jól értem általános tapasztalatokat is elfogadsz, akkor írok nem nyíregyházi bölcsiről). Egyelőre ugyan nem saját tapasztalat, csak az első szülői értekezleten levetítettek egy dokumentumfilmet, amin megnézhettük, milyen jellegű plusz foglalkozások vannak a mi bölcsinkben. Szóval: rendszeresen vannak olyan irányított foglalkozások, ahol művészetterapeuta segítségével kézzel-lábbal festenek, viaszolnak, nemezelnek, pépnek-gyúrnak-ragasztanak stb. Egyfajta művészeti nevelés, de a cél nem alkotás létrehozása, hanem az anyagok megismerése, az önfeledt játék és tapasztalatszerzés, feszültségoldás stb.(nem mindenki engedi otthon a kétéves gyerekét maszatolni). A másik dolog, hogy van sóbarlang, ahová akár a szülők is bemehetnek a gyerekekkel, ott sem kell nyugton ülni, van játszósarok. nekem több ismerősöm gyereke jár oda, ezeket a dolgokat tényleg rendszeresen csinálják a gyerekekkel, nem csak a honlapjukon szerepeltetik. Nyelvi nevelés szerintem bölcsiben nem nagyon van, esetleg nemzetiségi csoportban, de az is inkább ovis kortól.
2010. aug. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Lehet nem volt szerencsés, hogy a nyelvoktatás jutott eszembe, de tényleg csak általánosságban érdekelt volna. Nem is gondoltam, hogy ennyi minden lehetséges akár! Persze a legfontosabb valóban az alapfunkció (bölcsi minősége, gondozók, tisztaság.....).
2010. aug. 18. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!