Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik wellness szolgáltatást...

Melyik wellness szolgáltatást tilos használni terhesen?

Figyelt kérdés
22 hetes terhes vagyok és a párommal elmegyünk egy hosszúhétvégére egy wellness hotelbe. Az lenne a kérdésem, hogy az alábbi szolgáltatások közül melyiket nem használhatom: Jáde lávaköves masszázságy, Spa méregtelenítő lábápolás, infraszauna, sószoba, oxigénterápia, pezsgőfürdő, élményfürdő, gőzfürdő, finn-szauna?
2010. nov. 7. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg a háziorvosod vagy a védőnőt.

Ők majd biztosat mondanak.

De ha ők sem tudják akkor még ott is megkérdezheted.

2010. nov. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, legjobb ha dokit kérdezel meg erről; de szerintem a szaunát meg a gőzfürdőt biztos ki kéne hagynod.
2010. nov. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia


Kozmetikuskent azt tanultam, hogy minden hovel jaro kezelest tilos csinalni a kismamaknal es minden egyeb kezelest ami verboseget okoz :testmasszazs pl. viszont vannak szakemberek akik tanultak kismama masszazst is.En nem mennek kozos furdokbe (medence), mert eleg sok mindent el lehet kapni onnan is.

Azert konzultalj nogyogyasszal-haziorvossal es az ottani szakemberekkel is.


Kellemes pihenest!!

2010. nov. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Édesanyám masszőr, ezért tudom, hogy test, illetve hát masszázst tilos végezni kismamákon. Vannak kifejezett kismama masszázsok, amit csak és kizárolag erre képesített szakember csinálhat. Nem viccből nem lehet. az első 12 hétben növelheti a vetélés esélyét, illetve a későbbiekben eredményezheti a méhszáj nyílását, illetve méhösszehúzódásokat okozhat( koraszülést idézhet elő azoknál, akik hajlamosak rá). A szauna és infraszauna szintén nem ajánlott, mivel átmelegszik a magzatvíz is(felmegy a testhő), ami nem igazán tesz jót a babának. A pezsgőfürdő, élményfürdő szerintem nem probléma, de vigyázni kell a fertőzésekre.
2010. nov. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, egyiket sem ajánlanám. A fürdőket sem, mert fennáll a fertőzés veszélye. Én egy 5 csillagos szállodában nyaraltam tengerparton és tele volt jobbnál jobb lehetőségekkel, nem használtam egyiket sem az orvosom tanácsára, csak a tengert:)
2010. nov. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Azt hiszem más elfoglaltságot kell ezek helyett keresnem. :P Azért az uszodai medencébe lehet bemerészkedem elvégre ott tuti nincs tömeg, így talán nem kapok el fertőzést.
2010. nov. 7. 16:44
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlom a medencét, én nem mentem be, az orvosom is mondta, de magamtól is tudtam ezt.

Nem tömegfüggő a fertőzés veszély.

2010. nov. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!