Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a babája születéstől fogva "jó baba" (volt)?

Figyelt kérdés

Természetesen tudom, nincs olyan hogy jó meg rossz baba, csak általában ezt a kifejezést használják. 😊 Azért is kérdezem, mert az én csöppségem 2 hetes 2 napos, és eddig -nem akarom elkiabálni-, de szuper alvókája van, viszonylag nyugis baba, oké, természetesen mint minden újszülött, sír, anyánál nyugszik meg ringatva kézben, stb. Nem akarom elkiabálni, de eddig nem mutatta nagyon jelét annak, hogy pl. hasfájós lenne. Volt hogy nagyon sokat sírt, dehát istenem.. Új környezet volt még neki akkor. 🥰


A lényeg, hogy annyi olyat lehet olvasni, hogy valakinek a babájával X ideig minden szuper volt, aludt több órát, stb, aztán egyszercsak felborult minden, óránként kel, egész nap sír, nyűgös...

Arra lennék kíváncsi, hogy vannak-e itt olyan szerencsések, akiknek mondhatni sokáig, végig szinte minden szuperül ment (az apróbb sírásokat, nyűgös helyzeteket leszámítva). Nyugis baba, aludt rendesen, nem kelt óránként, fogzás nem viselte meg a családot, nem ordított 30 órán keresztül, ilyenekre gondolok. Azért érdekel, mert hátha mi is maradunk ilyen szerencsések, mint most...😊


2021. febr. 22. 11:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém mindig nyugis volt, most is az, már lassan 4 éves, a fogzást észre se vettem, kibújtak a fogai, nem fájt neki. A környezetemben minden gyerek sokkal "rosszabb" az enyémnél, úgyhogy nem hiszem, hogy gyakori lenne az ilyen gyerek.
2021. febr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A fiam ilyen gyerek. 8 hetes korától átaludta az éjszakát, nem volt hasfájós, a fogzást természetesen megérezte, de abszolút viselhető volt. Lassan 9 éves, mai napig egy nyugis, barátságos gyerek.

A kislányom 6 hónapos lesz, ő 7 hetes korától alussza át az éjszakát, hasfájós ő sem volt, szerintem pár nap és kijön az első foga, eddig nála is bőven viselhető a fogzás, aztán majd meglátjuk. Ő is nyugis, mosolygós baba, nagyon jól elfoglalja magát a játékaival akár egyedül is.

Szerencsém van velük :)

2021. febr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom (eddig) egy álom baba. Nemsokára 4 hónapos lesz. Amikor hazahoztuk este 9-től számoltam az esti alvást és általában éjjel 1-2 körül kelt és utána már csak reggel 5-6 körül. Igaz tápszeres baba. 5 hetes kora után volt 2-3 hét, amikor átaludta az éjszakát, aztán 2-3 hét, hogy megint kelt éjjel. De szinte kivétel nélkül azonnal vissza tudtam rakni aludni. Nem volt fent órákat. Most 2 hete megint átalussza az éjszakát 7-8 körül kel. Napközben is simán elvan, akár pihiszékben, akár egyedül is. Nem egy ölbebaba. Tudok mellette főzni, takarítani...egyszóval mindent szerencsére. Ha a nyűgösebb napjain nem akar aludni, akkor babakocsiba vagy a hordozóba kiviszem a konyhába és ott van velem. Nem sír, nem hasfájós...szóval eddig tényleg egy álom gyerek. Nem sír ha hasalni kell, nem sír ha tornázunk.
2021. febr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én is szinte csak olyat olvasok, hogy anyuka nem aludt már 3 hete, a gyerek folyamatosan bömböl, és kicsit ijesztőek ezek 😂 persze ezekre nem szabad alapozni, tudom
2021. febr. 22. 11:23
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm babája ilyen.


Viszont nem akarlak elkeseríteni, de a sírós időszak az 2 hét után kezdődik általában. Az első 2 hétben még kipihenik a születést, sokat alszanak. Eleinte nekünk is alig sírt, utána meg folyton.

2021. febr. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Szuper, akkor van még remény 😁😁
2021. febr. 22. 11:25
 7/18 A kérdező kommentje:
Persze bármi lehet, csak hátha megússzuk azt a brutális időszakot, amiről mindenki beszél 😊
2021. febr. 22. 11:29
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 2. evett-aludt-csendben nézett ki a fejéből, ha nem akartad észre sem vetted, hogy ott van. Mindegy volt, hogy ki fogja, kivel van, a mai napig is ilyen "leszrom" stílusa van, pl 5 éves, de nem tudja az óvónők nevét sem, nem érdekli... Van benne már bőven zsiványság, van amikor apróságokon is elkezd sírni, de amúgy az alaptermészete maradt nyugodt.

Szerintem ez a kárpótlás az élettől amiért a nővére a kezdetektől több fiút is kitesz - abból a nagyon rossz fajtából :S

2021. febr. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk az éjszakáink az első 3 hónapban nagyon nehezek voltak, aztán javult annyit hogy habár sokszor kel, azonnal vissza is alszik. Előtte 1,5 órákat kellett altatni minden ébredésnél. Na de ettől eltekintve nappal egy tündér. Bármit lehet vele csinálni, bárhová el lehet menni vele. Nagyon nyugodt és kiegyensúlyozott. :)
2021. febr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is nyugodt baba. Kb. 4 hetes korától végig alusza az éjjszakát. Most 3,5 hónapos. A frontokat megérzi akkor elég nyügös de ezt leszámítva semmi baj. Ismerősök is mondták h szerencsések vagyunk.
2021. febr. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!